Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Серцево-судинна система

Серцево-судинна система

Назва:
Серцево-судинна система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,17 KB
Завантажень:
716
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Серцево-судинна система”


План.
І. Структура, функції системи кровообігу.
ІІ. Серце.
Анатомічна будова. Серцевий цикл. Значення клапанного апарату.
Основні фізіологічні властивості серцевого м'яза.
Ритм серця. Показники серцевої діяльності.
Зовнішні прояви діяльності серця.
Регуляція серцевої діяльності.
III. Кровоносні судини.
1. Типи кровоносних судин. Особливості їх будови.
2. Тиск крові в різних відділах судинного русла. Рух крові по судинах.
Список використовуваної літератури.
I. Структура, функції системи кровообігу.
Система кровообігу складається з серця і судин: кровоносних і лімфатичних.
Основне значення системи кровообігу полягає в постачанні кров'ю органів і тканин. Серце за рахунок своєї нагнітальної діяльності забезпечує рух крові по замкнутій системі судин.
Кров безперервно рухається по судинах, що дає їй можливість виконувати всі життєво важливі функції, а саме транспортну (перенесення кисню і живильних речовин), захисну (містить антитіла), регуляторну (містить ферменти, гормони і інші біологічно активні речовини).
II. Серце.
1.Анатомічна будова серця. Серцевий цикл. Значення клапанного апарату.
Серце людини — порожнистий м'язовий орган. Суцільною вертикальною перегородкою серце ділиться на дві половини: ліву і праву. Друга перегородка, що йде в горизонтальному напрямі, утворює в серці чотири порожнини: верхні порожнини - передсердя, нижні - жолудочки. Маса серця новонароджених в середньому рівна 20 гр. Маса серця дорослої людини складає 0,425—0,570 кг. Довжина серця у дорослої людини досягає 12—15см, поперечний розмір 8—10 см, передньозадній 5—8 см. Маса і розміри серця збільшуються при деяких захворюваннях (вади серця), а також у людей, що тривалий час займаються напруженою фізичною працею або спортом.
Стінка серця складається з трьох шарів: внутрішнього, середнього і зовнішнього. Внутрішній шар представлений ендотеліальною оболонкою (ендокард), яка вистилає внутрішню поверхню серця. Середній шар (міокард) складається з поперечно-смугастого м'яза. Мускулатура передсердя відокремлена від мускулатури шлуночків сполучнотканинною перегородкою, яка складається з щільних фіброзних волокон — фіброзне кільце. М'язовий шар передсердя розвинений значно слабкіше, ніж м'язовий шар шлуночків, що пов'язане з особливостями функцій, які виконує кожен відділ серця. Зовнішня поверхня серця покрита серозною оболонкою (епікард), яка є внутрішнім листком навколосерцевої сумки—перикарду. Під серозною оболонкою розташовані найкрупніші коронарні артерії і вени, які забезпечують кровопостачання тканин серця, а також велике скупчення нервових клітин і нервових волокон, що іннервують серце.
Перикард і його значення. Перикард (серцева сорочка) оточує серце як мішок і забезпечує його вільний рух. Перикард складається з двох листків: внутрішнього (епікард) і зовнішнього, обернутого у бік органів грудної клітки. Між листками перикарду є щілина, заповнена серозною рідиною. Рідина зменшує тертя листків перикарду. Перикард обмежує розтягування серця наповнюючи його кров'ю і є опорою для коронарних судин.
У серці розрізняють два види клапанів — атріовентрикулярні (передсердно-шлуночкові) і півмісяцеві. Атріовентрикулярні клапани розташовуються між передсердям і відповідними шлуночками. Ліве передсердя від лівого шлуночку відділяє двостулковий клапан. На межі між правим передсердям і правим шлуночком знаходиться трьохстулковий клапан. Краї клапанів сполучені з папілярними м'язами шлуночків тонкими і міцними сухожильними нитками, які провисають в їх порожнину .
Півмісяцеві клапани відділяють аорту від лівого шлуночку і легеневий стовбур від правого шлуночку. Кожен півмісяцевий клапан складається з трьох стулок (кишеньки), в центрі яких є потовщення — вузлики. Ці вузлики, прилягаючи, один до одного, забезпечують повну герметизацію при закритті півмісяцевих клапанів.
Серцевий цикл і його фази. У діяльності серця можна виділити дві фази: систола (скорочення) і діастола (розслаблення).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Серцево-судинна система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок