Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> черепно-мозкові нерви.

черепно-мозкові нерви.

Назва:
черепно-мозкові нерви.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,83 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
МЕТОД РОЗРОБКА
Лекція
Предмет: анатомія, фізіологія.
Тема: черепно-мозкові нерви.
Обґрунтування теми: життєдіяльність кожного організму повинна знаходитись в строгій відповідності з умовами навколишнього середовища. Для цього кожна істота повинна сприймати сигнали зовнішнього середовища ( світло, звук, температура, тиск), засвоювати і обробляти їх і правильно на реагувати. В цьому випадку організм повинен виступати, як єдине ціле, органи і системи якого працюють погоджено.
Саме нервова система сприймає зовнішні та внутрішні подразнення, аналізу і переробляє інформацію, що надходить, зберігає сліди минулої активності і відповідно регулює діяльність організму.
Черепно-мозкові нерви, що відносяться до нервової системи здійснюють іннервацію певних ділянок мозкового центра знання черепно-мозкових нервів, зони їх іннервації має практичне значення.
Знання даної теми допоможе студентам зрозуміти певні захворювання нервової системи.
Навчальна мета:
вивчити місця знаходження ядер черепно-мозкових нервів.
вивчити черепно-мозкові нерви, їх місця входу і місця виходу на основі мозку.
вивчити місця виходу і місця входу корінців черепно-мозкових нервів на основі черепа.
вивчити зони іннервації черепно-мозкових нервів.
навчити знаходити на муляжах і табличках черепно-мозкові нерви.
Виховна мета:
виховувати почуття професійної відповідальності деонтологічні навички.
Розвиваюча мета:
розвивати у студентів клінічне мислення.
Між предметні зв’язки: нервові хвороби, нейрохірургія, хірургія, педіатрія, травматологія.
Тип уроку: лекція.
Тривалість уроку – 80 хв.
Місце проведення – кабінет анатомії.
Наглядні засоби: таблиці , муляжі, вологі препарати.
ПЛАН ЗАНЯТТЯ
черепно-мозкові нерви, назви.
їх функції, склад ядра.
місця виходу ( або входу) черепних Нарві з порожнини черепа або в порожнину черепа.
місця виходу корінців на основі мозку; місця входу корінців на основі мозку.
зона іннервації.
ЧЕРЕПНІ НЕРВИ
Складають 12 пар.
Кожна пара має власну назву і порядковий номер, що позначається римською цифрою.
Нюхові нерви – І пара, зоровий нерв – ІІ пара, око руховий нерв – ІІІ пара, блоковий нерв –IV пара, трійничний нерва – V пара, відвідний нерв – VI пара, лицьовий нерв – VII, присінково- завитковий – VIII, язикоглоточний нерв – IX пара, під’язиковий нерв – XII пара.
З головним мозком зв’язані 12 пар черепно-мозкових нервів, які забезпечують чутливість шкіри обличчя, слизової оболонки очей, порожнини носа, рота, глотки, гортані, а також іннервують м’язи обличчя, очей, язика, глотки, гортані.
Вегетативні волокна черепно-мозкових нервів керують діяльністю слинних і слізних залоз, беруть участь в іннервації дихання. Серцевої діяльності, органів травного тракту. Крім того че6репно-мозкові нерви забезпечують роботу органів чуття, підтримують зв’язок ЦНС з рецепторами нюху, зору, слуху і смаку.
Кожний із черепно-мозкових нервів виконує визначену функцію. Зоровий нерв проводить в головний мозок сигнали від зорових рецепторів ока, які сприймають світло і колір. Слуховий нерв забезпечує передачу в ЦНС інформації від сприймаючого слухового апарату внутрішнього вуха. Трійничний нерв, що складається в основному з чутливих нервових волокон, передає інформацію від рецепторів шкіри обличчя, слизові оболонки очей, ротової і носової порожнини, ясен і зубів.
До рухових черепно-мозкових нервів відноситься лицьовий, око руховий, під’язиковий нерви. Лицьовий нерв іннервує м’язи обличчя ( мімічні м’язи), окоруховий м’язи, що рухають очні яблука, під’язикові – м’язи язика. Особливе місце серед черепно-мозкових нервів займає блукаючий нерв в складі якого є рухові, чутливі і вегетативні нервові волокна. Рухові волокна іннервують м’язи глотки гортані, забезпечують акт ковтання і роботу голосових в’язок. Чутливі волокна передають в головний мозок інформацію від рецепторів слизової оболонки глотки і гортані, а також від смакових рецепторів задньої частини язика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: черепно-мозкові нерви.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок