Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хвороба Лайма

Хвороба Лайма

Назва:
Хвороба Лайма
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,55 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Синоніми: хвороба Лайма, Лайм-борреліоз, іксодовий кліщовий борреліоз.) В даний час хвороба Лайма (ХЛ) (Lyme disease — англ., la maladie de Lyme — франц., Die Lyme-Krankheit — німий.) розглядається як прородовогнещеве, інфекційне, полісистмне захворювання з складним патогенезом, що включає комплекс іммуноопосредованих реакцій.
Різні клінічні прояви ХЛ були давно відомі і описані як самостійні захворювання або як синдроми неясної етіології: хронічна мігруюча еритема, еритема Афцеліуса, кліщова кільцеподібна еритема, акродерматит, хронічний атрофічний акродерматит, лімфоденоз шкіри, серозний менінгіт, радікулоневрит, лімфоцитарний менінгорадікулоневрит Баннварта (синдром Баннварта), хронічний артрит і ін. У 1981 р. була встановлена спірохетозна етіологія цих проявів, після чого можна було вже говорити про захворювання як нозологічну форму з різними клінічними проявами.
Хвороба Лайма вперше описана в 1975 р. як локальний спалах артритів в р. Лайм, штат Коннектікут (США); розвивається після укусу іксодових кліщів, інфікованих борреліями. У подальші роки в результаті досліджень з'ясувалося, що географічний спектр розповсюдження цієї інфекції значно ширший. Захворювання зустрічається не тільки в Північній Америці, але і в багатьох країнах Європи і Азії. Велика робота по вивченню даної інфекції і розповсюдженню накопиченого досвіду проведена під керівництвом Э. І. Коренберга в республіканському центрі вивчення борреліозів (НДІ ЕМ ним, Н. Ф. Гамалеї РАМН). Spirochaetaceae, рід Borrelia, включає значне число збудників захворювань людини і тварин. У 1984 р. Р. Джонсоном був описаний новий вид боррелій — Borrelia bitrgdorferi, що одержав свою назву на честь американського мікробіолога W. Burgdorfer, що вперше виділив в 1981 р. боррелій з кишечника іксодових кліщів. Був доведений зв'язок спалаху артритів в містечку Лайм з виділеними борреліями.
Спірохета Borrelia burgdorferi формою нагадує штопорообразно звиту спіраль, що складається з осьової нитки, навколо якої розташована цитоплазма, її довжина від 11 до 25 мкм і ширина 0,18—0,25 мкм; розміри міняються в різних господарях і при культивуванні. Завитки нерівномірні, при вітальному спостереженні скоюють повільні обертальні рухи. Знайдені як право-, так і лівообертаючі форми (патогенетичне значення до теперішнього часу невідоме). У морфологічному відношенні ці спірохети більш схожі з трепонемами, проте крупніше за них. Вони мають групи поверхневих антигенів Osp А, Osp В і Osp З, які і визначають відмінність окремих штамів. Відносяться до грам від’ємних бактерій. Аніліновими фарбниками забарвлюються інтенсивніше, ніж трепонеми, і декілька слабкіші за інших боррелій. Як і інші боррелії, культивуються в модифікованому середовищі Kelly (селективне середовище BSK-K5).
В даний час виділено більше 10 геномних груп, що відносяться до комплексу Borrelia burgdorferi sensu lato, які нерівномірно розподілені по земній кулі. У Євразії знайдені групи В. burgdorferi sensu stricto, В. garinii, В. garinii (тип NT29), В. afielii, В. valaisiana (група VS116), В. lusitaniae (група PotiB2), B.japonica, В. tanukii і В. turdae, а в Америці — групи Borrelia burgdorferi s. s., B. andersonii (група DN127), 21038, CA55 і 25015. Що стосується знайденої в Японії B-japonica, то вона, видно, непатогенна для людини. Слід помітити, що на сьогоднішній день патогенний потенціал групи VS116 (У. valaisiana) також невідомий. Результати досліджень і клінічних спостережень останніх років дозволяють припускати, що від виду боррелій може залежати характер органних поразок у пацієнта. Так, одержані дані про існування асоціації між В. garinii і неврологічними проявами, В. burgdorferi s. s. і Лайм-артритом, В. afielii і хронічним атрофічним дерматитом. Отже, спостережувані відмінності в клінічній картині перебігу хвороби Лайма у хворих в різних точках нозоареалу цієї інфекції можуть мати в своїй основі генетичну гетерогенність комплексу В. burgdorferi sensu lato. Враховуючи всі ці факти, в даний час під терміном «Хворобу Лайма» прийнято мати на увазі цілу групу етіологічно самостійних іксодових кліщових борреліозів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Хвороба Лайма

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок