Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вірусологія

Вірусологія

Назва:
Вірусологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,25 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Вірусологію, як і будь-яку іншу науку, роблять люди. Їх немало – багато сотень чоловік в одній країні. В світі - їх тисячі. Але є серед них люди, які закладають основи науки, наріжне каміння, в будівлю, в якому потім трудиться велика армія учених і їх вірних помічників – лаборантів і препараторів. Рухають науку тисячі, шлях руху указують одиниці. Саме про них ми і говоримо – вони роблять вірусологію.
Творцем вірусології є Д.И. Івановський. Це добре відомий фізіолог рослин, співробітник Петербурзького університету, що відряджається до Криму для вивчення мозаїчної хвороби тютюну, висловив підсумки своїх досліджень в дисертації “Про дві хвороби тютюну”, захищеної в 1882г., і в книзі, опублікованій під тією ж назвою в 1892г. Цей рік вважається роком відкриття вірусології. Він помер в 1920г., будучи професором кафедри фізіології рослин Ростовського університету і не займаючись останніми роками життю дослідженнями у області вірусології.
Лев Олександрович Зільбер (1894-1966г.г.) ровесник, товариш по навчанню і друг П.Л. Капіци і В.А. Енгельгардта, Лев Олександрович і як учений і як особу надав колосальний вплив і на однолітків і на нащадків. З ним, як з живим, і зараз сперечаються, радяться і навіть… сваряться що нині живуть і актівноработающие учені. Зільбер зіграв величезну роль в онковірусологиі. Але це тільки одна, хоча дуже важлива сторона його діяльності. Зараз ми торкнемося іншої сторони його діяльності, яка пов'язана з його керівництвом першою експедицією по вивченню тайгового енцефаліту на Д. Схід. У 1987г. Ось, що говорить А.А. Смородінцев, сучасник, учасник всіх робіт того періоду: “Треба сказати, що більш відповідної кандидатури, звичайно, ніж Л.А. Зільбер, для вирішення такої складної задачі в ту пору підібрати було неможливо. Одна з учасниць експедиції, згодом професор А.К. Шубладзе одного разу, згадуючи ту історію, вельми точно помітила, що Зільбер був вірусологом вже тоді, коли у нас ще вірусологією не пахло”.
На відміну від багатьох учених він не раз в своєму житті різко міняв мета і напрям наукових пошуків і майже завжди добивався успіху. Він ніколи не розслаблявся при створенні вже досягнутих їм крупних відкриттів. Л.А. Зільбер був відомий в науковому світі не тільки як невичерпний генератор найнесподіваніших, приголомшуючих ідей, але і як прекрасний дослідник – методист, який будь-яку фантастичну ідею здатний поставити на твердий фундамент чіткого і красивого експерименту, отчого з області фантастики вона відразу переходила в область наукового факту. Доручення, яке одержав професор, мало сенс урядового завдання, і він з невеликою групою фахівців в 1937г. відправився на Д. Схід. За 1 сезон 1937г. експедиції вдалося зробити багато що. По-перше, був знайдений переносник інфекції – лісовий кліщ. Причому сам хід пошуку характерний для Зільбера і цікавий. Вивчивши десятки випадків захворювань за декілька років, він дійшов висновку, що джерело має не просто осередковий характер в тайзі, але яскраво виражений сезонний (травень-червень). Відомий в ті роки японський енцефаліт Зільбер відмів відразу, оскільки переносниками є комарі, пік сезонної активності яких падає на інший час. Таким чином, при порівнянні графіка захворювань і графіка сезонної активності різних видів кровоссальних “під підозру” потрапив кліщ. Згодом – в 1938г. – це було неспростовно доведено нашими паразитологами і вірусологами, які знайшли вірус-збудник КЕ в слинній залозі кліща. По-друге, співробітники Зільбера зразу ж стали вводити мозок померлих від енцефаліту людей білим мишам.
Оскільки миші захворювали і гинули, необхідно було переконатися, що саме вірус є причиною захворювання і смерті. Імунізуючи тварин, через нещасний випадок одержав декілька доз збудника КЕ і важко захворів молодий учений – майбутній академік, герой Соціалістичної праці – М. Чумаків. Працюючи в госпіталі із збудником КЕ, заразився і осліпнув флотський лікар – майбутній професор – В. Солов'їв. Згодом, продовжуючи цю роботу, ми втратили також відомого в ті часи паразитолога Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вірусологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок