Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості анестезіологічного забезпечення в щелепно-лицевій хірургії

Особливості анестезіологічного забезпечення в щелепно-лицевій хірургії

Назва:
Особливості анестезіологічного забезпечення в щелепно-лицевій хірургії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,29 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
еферат
на тему : “Особливості анестезіологічного забезпечення в щелепно-лицевій хірургії”


ЗМІСТ
1.Особливості анестезіологічного забезпечення в щелепно-лицевій госпітальній хірургії.
2.Особливості анестезіологічного забезпечення в амбулаторній стоматології.
З.Особливості анестезіологічного забезпечення в нейрохірургії.


В більшості спеціалізованих стоматологічних, лікувальних закладах операції в щелепно-лицевій хірургії проводяться під місцевою анестезією, розробленою С.Н. Вайсблатом в т.ін.. Проте досвід показує, що місцева і провідникова анестезії бувають недостатніми для обезболювання. Не завжди досягали успіху, проводячи місцеву анестезію, при резекції щелепи, видаленню пухлин, висікання келоїдних рубців, остеотомій при анкілозі височно-щелепного суглобу і т. ін..
иникла необхідність у введенні в щелепно-лицеву хірургію загального знеболення. Перші спроби провести інгаляційний наркоз при оперативних втручаннях на обличчі і в порожнині рота виявили значні труднощі. Ще в 1847 році М.І. Пірогов писав, що при операціях в порожнині рота важко пристосувати наркозний апараті очищати рот від крові і слини. Наявність маски на лиці, яка заважає в роботі хірурга, небезпека аспірації крові, слини і т.д., привела до думки знайти нові шляхи для введення наркотичних середників в щелепно-лицевій хірургії.
Ендотрахеальний метод наркозу вперше примінив німецький хірург Тренделенбург при резекції верхньої щелепи. В даний час метод посів провідну роль в щелепно-лицевій хірургії.
У хворих з захворюваннями щелепно-лицевої ділянки ендотрахеальний наркоз показаний при:*
операціях на верхній щелепі;*
операціях на нижній щелепі;*
операції в порожнині рота.
Після обов'язкового виконання ряду підготовчих міроприємств (голодний шлунок, сечовий міхур і т-.-ін.) проводиться премедикація, в яку входять такі середники, які володіють , спазмолітичними, парасимпатолітичними, антигістамінними , снодійними і анальгетичними якостями. Це атропін, димедрол, фентаніл, промедол.
еред наркозом сестра-анестезистка готує апаратуру, інструменти і фармакологічні середники необхідні для наркозу. Апаратура ставиться так, щоб не заважала в роботі хірурга, а анестезіолог міг легко дивитися за станом хворого і контрольними приладами. Інструменти і ліки розкладаються на наркозному столику, а саме шприци з розчинами не інгаляційного наркотика; тіопентал, дітілін, ардуан, середники для першої допомоги (адреналін, норадреналін, мезатон, цітітон і т.д..
Інструменти: ларингоскоп, інтубаційні щипці, інтубаційні трубки з зігнутими з'єднувальними трубочками і резиновою з'єднувальною втулкою V образний адаптер, бинт для итампонади глотки, змочений в розчин фурациліну.
Довжина ендотрахеальних трубок у жінок 19см, у чоловіків 21-22см. Частіше використовуються загнуті трубки, які виводяться збоку або вверх - вони довші:28,29,31см.
Важливим є те, як буде проведена інтубація. Для індукції використовується 1%-2% тіопентал-натрік>. Перед пполрпилм розчину наркотика в вену, хворому на протязі 5-7 хвилин подається кисень. Після введення 1% тіопенталу-натрія вводиться міорелаксанти.: дітілін, або ін.. Можна провести прекураризацію: перед дітінілом ввести 1,0 ардудану. Через патологічні зміни в щелепно-лицевій ділянці і різний характер оперативних втручань існують різні способи введення інтубаційної трубки: інтубація трахеї через рот під контролем прямої ларингоскопії, інтубація через ніс в сліпу., причому правильність знаходження трубки в трахеї контролюється вдуванням повітря в неї і прослуховуванням дихання.
Але цей метод інтубації трахеї не можна застосовувати у хворих з дефектами м’яких тканин обличчя, а також патологічними змінами гортані, а показаний цей метод тим хворим, у яких є підборідно-грудинна контрактура шиї.
ворим , у яких в результаті анкілозу або контрактури нижня щелепа нерухома, а носові ходи звужені накладають трахеостому і через неї проводять наркоз.
Для того, щоб якнайменшою була крововтрата при затяжних оперативних втручаннях повинна здійснюватись керована штучна гіпотензія, яка досягається шляхом введення гіпотензивних середників внутрішньовенне, а також опусканнями нижнього кінця операційного стола на 10-15°.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості анестезіологічного забезпечення в щелепно-лицевій хірургії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок