Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Сторонні тіла ЛОР-органів

Сторонні тіла ЛОР-органів

Назва:
Сторонні тіла ЛОР-органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,54 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ЛЕКЦІЯ
Сторонні тіла ЛОР-органів


Сторонні тіла носа та приносових пазух
Сторонні тіла носової порожнини в дітей зустрічаються дуже часто, бо діти самі або одне одному уводять у ніс різні предмети. Найчастіше зустрічаються дрібні сторонні тіла: намистинки, зерна бобових, злаків, шматочки пластмаси, вати, паперу, тощо.
Клінічна картина тіл носа та приносових пазух різноманітна. Дрібні сторонні тіла, перебуваючи в носовій порожнині, спочатку не дають ніяких симптомів і тільки через декілька днів з'являється нежить із слизо-гнійними виділеннями та запахом, утруднене носове дихання. Згодом з'являється головний біль, сльозотеча, запалення приносових пазух, подразнення шкіри біля входу в ніс та на верхній губі. Після видалення стороннього тіла всі симптоми швидко минають і настає повне видужання.
Лікування сторонніх тіл і ринолітів полягає у їх видаленні за допомогою пінцетів та носових щипців. Часто такі операції виконують амбулаторно, але якщо не виявиться безуспішним, необхідно видаляти сторонні тіла під загальним знеболюванням.
Сторонні тіла горла і стравоходу
Звичайно сторонні тіла потрапляють в горло через рот. Це переважно риб'ячі або м'ясні кістки. Інколи сторонні тіла потрапляють у горло під час операцій та маніпуляцій (голки, уламки інструментів). Інколи сторонні тіла можуть потрапити в горло через ніс або із шлунка заповзають аскариди.
Розрізняють живі і неживі сторонні тіла горла і стравоходу. Із живих сторонніх тіл найчастіше спостерігаються п'явки, які потрапляють під час пиття води із стоячих водоймищ. Слід наголосити, що п'явки можуть проникнути в гортань, трахею, бронхи, спричиняючи клінічну картину гострого стенозу дихальних шляхів.
Найчастіше сторонні тіла застряють у нижніх полюсах піднебінного мигдалика, його дужках, язиковому мигдалику, корені язика, задній стінці горла та грушоподібних закутках. Застрявання сторонніх тіл у грушоподібних закутках є небезпечним для життя, оскільки може розвинутись абсцесс і сепсис. Слід застерегти, що потрапляння великих сторонніх тіл у гортанну частину горла дітей перших років життя є дуже небезпечним для їх життя, тому що розвивається блискавична форма стенозу гортані.
Хворі скаржаться на колючий біль під час ковтання, салівацію, а за наявності стороннього тіла в носогорлі - утруднене носове дихання. Останнє відзначається в разі великих сторонніх тіл гортаногорла. Хворі часто відчувають локалізацію стороннього тіла. Інколи вони скаржаться, що декілька місяців тому застряло стороннє тіло в горлі, воно давить, заважає ковтанню. Ці скарги свідчать про те, що в цих пацієнтів немає стороннього тіла, а є парестезії, зумовлені функціональними рідше органічними, розладами ЦНС, і їх треба направляти на консультацію до психоневролога.
У разі тривалого перебування стороннього тіла в горлі спочатку навколо нього виникають запальні процеси, згодом можливі утворення паратонзилярних, парафарингеальних і загорлових абсцесів, флегмони бічної стінки горла, а потім розвивається сепсис із віддаленими гнійними метастазами в органи і системи організму.
Під час діагностики сторонніх тіл горла, крім фарингоскопії, риноскопії та непрямої ларингоскопії, застосовують пальцеве дослідження горла, за якого пальпуються сторонні тіла. Металеві сторонні тіла добре виявляються за допомогою рентгенологічних досліджень. Рентгенографію виконують у двох проекціях. Інколи проводять томографію.
Сторонні тіла стравоходу часто спостерігають у дітей від 1 до 5 років. Проте вони можуть бути і в дітей до 1 року, коли вони потрапляють у стравохід під час приймання їжі, що містить м'ясні чи риб'ячі кістки, фруктові кісточки. Інколи в стравохід потрапляє соска. У дітей перших років життя часто спостерігаються такі сторонні тіла: монети, гудзики, жетони, а в дітей шкільного віку - шпильки, голки, кнопки, інші канцелярські предмети.
У стравоході сторонні тілі застряють переважно в його 1-му звуженні (60-70 %), в 2-му - 20-30 %, в 3-му - 6-10 %. Вони можуть перебувати у стравоході протягом різного терміну (наприклад, монети іноді до 3 місяців).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сторонні тіла ЛОР-органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок