Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Огляд трупа на місці його виявлення

Огляд трупа на місці його виявлення

Назва:
Огляд трупа на місці його виявлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,71 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Огляд трупа на місці його виявлення


1. Загальні положення
У тих випадках, коли виявляють труп людини з пошкодженнями або підозрою на насильну смерть, на міс--це події для з’ясування обставин викликають представни--ків слідчих органів. Під місцем події розуміють територію чи приміщення, де безпосередньо відбулася пригода, яка під-лягає слідчому огляду. Якщо скоєння злочину відбу-лося в іншому місці, то місцеперебування трупа також розглядається як місце події. Згідно з чинним законодавст-вом огляд місця події — це процесуальна і невідкладна слідча дія, яка має надзвичайно велике значення, оскі-ль-ки є найважливішим джерелом отримання доказів скоєного злочину. Завданням слідчих органів під час огляду місця події є з’ясування певного кола питань, які допомагають вивчити обставини справи, а також розкрити злочин:
1) чи мав місце злочин, у чому сутність події;
2) чи був злочин скоєний там, де відбувається огляд, чи в іншому місці;
3) яким шляхом проникли злочинці на місце події;
4) скільки було осіб та які їх характерні ознаки;
5) яку мету переслідували учасники злочину;
6) протягом якого часу на місці події перебували злочинці і потерпілий;
7) коли відбулась подія, яка розслідується;
8) які предмети чи сліди залишив злочинець;
9) які сліди могли залишитись на злочинцеві;
10) хто бачив чи чув те, що відбувалось на місці події;
11) виявлення, збирання, фіксація, попереднє дослідження і оцінка та вилучення різних слідів і речових доказів для подальшого дослідження.
Проведення огляду трупа на місці події регламентується кількома статтями КПК України, якими передбачені мета, завдання, а також права та обов’язки всіх учасників огляду. В зв’язку з цим огляд трупа на місці його виявлення має виконувати слідчий, який несе повну відповідальність за процесуальну сторону справи, об’єктивність і повноту огляду. Він проводиться за участю лікаря-фахівця з судової медицини, а при неможливості його участі — іншого лікаря незалежно від його фаху. Для огляду місця події залучають понятих, якими можуть бути особи (не менше двох) не зацікавлені в наслідках справи, але доцільніше запрошувати тих, які вперше виявили труп або знали покійного раніше. Вони повинні засвідчити факт, зміст і результати дій, при проведенні яких вони були присутні.
Якщо потрібно, слідчий може залучити також відповідних фахівців-криміналіста, інженера з автотехніки та інших, які звертають увагу слідчого на всі особливості конкретного випадку, дають відповіді на окремі питання, які виникають під час огляду місця події. Нерідко запрошуються також оперативні працівники міліції, кінолог зі службовою собакою. Всі учасники огляду мають поводитися так, щоб обстановка не була порушена, а сліди злочину не були пошкоджені. Тому присутність зайвих осіб у тісному приміщенні небажана.
Після повідомлення про подію слідчий повинен негайно дати розпорядження працівникам міліції про охо-рону місця події та необхідність дотримання таких положень:
1) до приїзду оперативною групи не торкатися трупа і предметів навколо нього у випадках, коли нема сумнівів у тому, що людина померла і не потребує негайної медичної допомоги;
2) якщо потрібно, перемістити тіло (ДТП, потік води тощо), зареєструвати всіх осіб, які брали участь у цьому;
3) вжити заходів щодо збереження трупа і слідів різного характеру, а всіх сторонніх осіб попросити залишити це місце. Виїзд на місце події здійснюється негайно і вдень, і вночі, оскільки перші години для огляду трупа і виявлення речових доказів та розкриття злочину найефективніші.
З’ясувавши обставини пригоди, слідчий залежно від особливостей події спрямовує тактику і характер слідчих дій. Він вирішує, яким чином доцільніше їх проводити — від центра до периферії чи навпаки.
Під центром розуміють основний предмет слідства; у випадках вбивства — це труп, при ДТП — автомобіль, що потрапив в аварію і т.д.
Огляд місця події потрібно проводити в певному порядку, залежно від того, де сталася пригода (в приміщенні чи на відкритій місцевості), а також від характеру події (вбивство, самогубство, нещасний випадок, транспортна травма, отруєння та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Огляд трупа на місці його виявлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок