Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Паління і здоров'я

Паління і здоров'я

Назва:
Паління і здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,03 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Паління і здоров'я


Зараз про шкоду паління ми знаємо досить багато. З'явився навіть термін: «хвороби, зв'язані з палінням». Паління помітне скорочує життя людини (від 3 до 8 років). Паління викликає склероз судин і стає одним з найважливіших факторів, що підвищують ризик інфаркту міокарда, інсульту, інсульту, захворювань артерій серцевого м'яза і мозку.
Не дивно, що в курящих різко підвищена частота захворювань дихальних шляхів — хронічного бронхіту й емфіземи — хворобливого розширення тканини легень. Ці хвороби щорічно убивають десятки тисяч і калічать ще більше число людей. Число випадків смерті від хронічного бронхіту й емфіземи серед курящих у 5 разів більше, ніж серед некурящих.
Рак
Тютюновий дьоготь — збіговисько канцерогенних речовин. Якщо регулярно змазувати їм шкіру тварин, то в 95% з них незабаром утворяться ракові пухлини. Оскільки тютюновий дьоготь попадає в дихальні шляхи людини, природно, що в значної частини курящих він також він також може викликати злоякісний ріст тканин. І дійсно, як показує статистика, 100 викурених сигарет дорівнюють року роботи з токсичними речовинами, здатними викликати рак, а протягом року в легені запеклого курця попадає біля кілограма (!) тютюнового дьогтю. Першопричиною раку легень у курящих може бути наявність у тютюновому дьогті одного з найбільш активних радіоелементів - полонію.
Існує яскравий паралелізм між споживанням тютюну і раком легень. Рак легень, що був на початку століття по частоті на останнім місці серед пухлинних захворювань, зайняв у чоловіків друге місце, уступаючи тільки ракові шлунка. Курці, що вживають більше однієї пачки сигарет у день, занедужують раком легень у 20 разів частіше, ніж некурящі.
Отже, самою грізною розплатою за паління виявляється рак легень. 90% усіх установлених випадків раку легень приходиться на частку курящих. Але небезпека паління не обмежується тільки злоякісною поразкою органів подиху. У хронічних курців уразливими для раку стають, крім легень, і інші органи і тканини: порожнина рота, ковтки і гортані, стравохід, підшлункова залоза, сечовий міхур, бруньки, шлунок.
Серцево-судинні захворювання
Серцево-судинні хвороби відіграють ведучу роль у захворюваності і смертності населення, особливо в розвитих країнах. Причини їхнього росту різні, але одним з найважливіших факторів є паління, що у зв'язку з цим називають фактором ризику. Це значить, що ризик занедужати і умерти від хвороби серця і судин (гіпертонія, стенокардія, інфаркт міокарда, інсульт) вище, якщо людина курить.
Нікотин у першій фазі своєї дії збуджує сосудоруховий і дихальний центри, у другій фазі, навпаки, гнітить них. Якщо прощупати пульс курящої людини, то можна помітити, що при першому затягуванні відбувається його уповільнення, а потім серце починає битися в прискореному ритмі. Одночасно з цим відбувається підвищення артеріального тиску, що обумовлено звуженням периферичних судин. До цього варто додати, що оксид вуглецю (II), що надходить із сигарет, підвищує зміст холестерину в крові і викликає розвиток атеросклерозу. У цілому паління впливає на серце: для курящу імовірність інфаркту удвічі вище, ніж для некурящого.
При коронарній хворобі страждає кровопостачання серця, а отже, доставка до нього кисню знижується. Оксид вуглецю (II) збільшує ситуацію, тому що перешкоджає переносові кисню з крові в тканині. Таким чином, вплив оксиду вуглецю (II) (а можливо, і вдихання нікотину) підвищує імовірність інфаркту міокарда в осіб з коронарною недостатністю. Систематичне надходження в організм оксиду вуглецю (II) сприяє розвиткові атеросклерозу, а також інших поразок судин, зокрема артерій ніг.
Гангрена ніг
Облітературний ендартерит - поразка кровоносних судин нижніх кінцівок. Вирішальну роль у його виникненні належить нікотинові. У вустах народу така патологія відзначена вираженням «ноги курця». Суть захворювання полягає в звуженні і зарощені просвіту артерії (облітерація), порушенні харчування тканин і їхньому омертвінні (гангрена).
У початковій стадії хвороба виявляється такими невизначеними симптомами, як мерзлякуватість ніг, збліднення шкіри, почуття оніміння в пальцях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Паління і здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок