Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Перинатальна патофізіологія передчасно народжених немовлят. Фізіологія постнатальної адаптації недоношених немовлят. Особливості вигодовування. Догляд, спрямований на розвиток

Перинатальна патофізіологія передчасно народжених немовлят. Фізіологія постнатальної адаптації недоношених немовлят. Особливості вигодовування. Догляд, спрямований на розвиток

Назва:
Перинатальна патофізіологія передчасно народжених немовлят. Фізіологія постнатальної адаптації недоношених немовлят. Особливості вигодовування. Догляд, спрямований на розвиток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,62 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Перинатальна патофізіологія передчасно народжених немовлят. Фізіологія постнатальної адаптації недоношених немовлят. Особливості вигодовування. Догляд, спрямований на розвиток


Проблема передчасних пологів:
Найсучасніші дані дозволяють уважати, що передчасні пологи представляють собою, так зване, «комплексне порушення».
Такі “порушення” пов’язані з особливостями кількох генів, їх взаємодією між собою і/або з 1 або більшою кількістю факторів середовища (дієта, віруси тощо).
Важливо усвідомлювати, що такі пологи істотно впливають на виживання і здоров’я немовлят, їх сім’ї, систему охорони здоров’я і суспільство загалом.
Незважаючи на поліпшення показників виживання недоношених дітей упродовж останніх років, їх хронічна захворюваність та інвалідність навіть у найбільш розвинених країнах залишаються високими і не мають тенденції до зниження.
Розвиток інтенсивної терапії змінює усталену межу життєздатності.
Технології випереджають розвиток етичних принципів.
Кінцеві результати виходжування залишаються непевними.
Відсутні загальновизнані стандарти допомоги новонародженим з критичною життєздатністю.
Згідно Наказу МОЗ України № 584 від 29.08.2006р. “Про затвердження Протоколу медичного догляду за новонародженою дитиною з малою масою тіла при народженні”:
Недоношений новонароджений – дитина, що народилася в терміні гестації від 22 повних тижнів до 37 тижнів гестації (до 259 повних діб, рахуючи від першого дня останнього нормального менструального циклу) незалежно від маси тіла та зросту дитини при народженні.
Недоношений новонароджений з затримкою внутрішньоутробного розвитку - дитина, яка народилася передчасно в терміні гестації до 37 тижня (< 259 доби) вагітності та має показники фізичного розвитку менші, ніж відповідні для даного гестаційного віку (<10 перцентиля за перцентильними таблицями).
Термінологія:
Постконцептуальний вік – загальний вік недоношеної дитини в тижнях від початку останнього менструального періоду матері (гестаційний вік + постнатальний вік).
Наприклад, дитина, яка народилася у терміні гестації 25 тижнів, на момент огляду має вік 1 місяць 3 тижня (7 тижнів), що відповідає 32 тижням постконцептуального віку (25 тижнів гестаційного віку + 7 тижнів постнатального віку).
Скорегований вік – постнатальний вік недоношеної дитини в тижнях з відніманням кількості тижнів антенатального періоду, раніше яких вона народилася до досягнення терміну доношеної вагітності (40 тижнів).
Наприклад, дитина, яка народилася у терміні гестації 28 тижнів, на момент огляду має вік 6 місяців (24 тижня), що відповідає 3 місяцям (12 тижням) скорегованого віку (24 тижня постнатального віку – 12 тижнів, раніше яких вона народилася до досягнення терміну гестації 40 тижнів (40 тижнів – 28 тижнів = 12 тижнів).
Класифікація новонароджених за масою тіла при народженні та терміном гестації
Маса тіла при народженні | Методика визначення
та термінологія | Частота за Levene, Tudehope, Thearle, 2000
<2500 г
<1500 г
<1000 г | мала
дуже мала
екстремально мала | 6,5%
1,3%
0,6%
Гестаційний вік | шкала Ballard, акушерські дані
22 - <37 тижнів
37 – 42 тижні
>42 тижнів | недоношеність
доношеність
переношеність | 7%
92%
1%
Розмір до гестаційного віку | перцентильні таблиці
в межах 10 – 90 перцентилів
< 10 перцентилів
> 90 перцентилів | відповідний гестаційному віку
малий до гестаційного віку (ЗВУР)
великий до гестаційного віку | 95%
2,5%
2,5%
Основні причини передчасного народження дітей:
1. Патологія стану матері:
Генетичні фактори: хромосомні, генні аномалії, спадкова патологія.
Нейроендокринні фактори: порушення у системі гіпоталамус-гіпофіз-яєчники, гіперандрогенемія, синдром полікистозних яєчників, захворювання підшлункової та щитоподібної залоз, психо-сексуальні порушення.
Інфекційні фактори: бактеріальні, вірусні, паразитарні, викликані умовно патогенними мікроорганізмами.
Іммунологічні фактори: гіперіммунні, автоіммунні, іммунодефіцитні процеси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Перинатальна патофізіологія передчасно народжених немовлят. Фізіологія постнатальної адаптації недоношених немовлят. Особливості вигодовування. Догляд, спрямований на розвиток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок