Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Українською реферат: Очні краплі та розчини

Загрузка...

Очні краплі та розчини / сторінка 12

Назва:
Очні краплі та розчини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,67 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Поряд із зменшенням у сироватці крові концентрації тригліцеридів, та жирової маси тіла така заміна призводила до збільшення рівня гомо цистеїну, який є фактором ризику виникнення атеросклерозу у хворих з уремією. Нідерландські вчені зробили висновок, що амінокислотний розчин для ПД, за рахунок захвату з нього метіоніну, призводить до зростання концентрації гомо цистеїну у плазмі, що применшує позитивні ефекти поліпшення ліпідного профілю і зниження жирової маси тіла. Тому для подолання цього побічного ефекту необхідно застосовувати розчини із зниженим вмістом метіоніну [32].
Стандартні глюкозолоктатні розчини є базовими розчинами для ПД і вважаються вибором №1, але також можуть мати побічні ефекти та призводити до перитонеальних дисфункцій. Розчини з іншими осмотично активними речовинами можуть застосовуватися лише за спеціальними показаннями [3,5].
Розчини для ПД на основі глюкози і натрію лактату повинні відповідати вимогам монографії Європейської фармакопеї „Розчини для перитонеального діалізу”. Для проведення ПД призначаються стерильні апірогенні розчини різних композицій, які вміщують 1,5-4,35% моногідрату глюкози і за електролітним складом подібні до плазми крові. Показник рН таких розчинів повинен знаходитись в межах від 5,0 до 6,5. за допомогою різних концентрацій глюкози досягаються певні рівні ультрафільтрації. За рівнем ультрафільтрації розчини для ПД поділяються на розчини з низькою, середньою і високою ультрафільтрацією. Вміст безводної глюкози відповідно становить 1,36-1,5%, 2,3-2,5% і 3,87-4,25%.
Розчини для ПД повинні бути адаптовані під організм конкретного пацієнта. При виборі складу діалізного розчину необхідно враховувати характер метаболічних порушень у пацієнта з уремією,проникність перитонеальної мембрани, наявність супутніх захворювань, особливості харчування, терапевтичні аспекти. Для зменшення негативних наслідків перитоніту використовуються перитонеальні діалізні розчини, які вміщують одну або більше спеціальних додаткових речовин, зокрема хондроїтину сульфату для покращення проникності перитонеальної мембрани, продукти деградації гіалуруновоі кислоти, які сприяють регенерації перитонеального мезотелію без фіброзу [24]. Гемодіаліз і ПД впливають на фармокінетику ЛР, так як деякі з них піддаються елімінації в діалізуючі рідини. Тому, якщо хворий перебуває на діалізі, і є необхідність приймати ЛЗ, які піддаються елімінації через діалізуючі рідини, їх дозу необхідно збільшити на ту кількість яка втрачається під час діалізу [4,9]. Хворим які приймають карбонати кальцію і магнію з метою зв’язування фосфатів для нормалізації діяльності навколо щитоподібних залоз, вводять розчини без іонів магнію і з меншою концентрацією іонів кальцію [4]. У випадку цукрового діабету, гіпергідратації чи артеріальної гіпертонії використовуються розчини з дещо зміненим електролітним складом [13]. Оскільки під час ПД відбувається втрата білків, амінокислот та водорозчинних вітамінів, необхідно передбачити їх компенсацію [8,13]. Тип, об’єм розчину та тривалість його знаходження в черевній порожнині, методика і техніка ПД визначаються лікарем. За кордоном постійно проводиться розробка нових розчинів для ПД та вивчаються недоліки існуючих, зокрема, вплив продуктів деградації глюкози глюкозовмісних розчинів на перитонеальну мембрану та причини виникнення ікодекстринових асептичних перитонітів тощо.
Оскільки постійний амбулаторний ПД все ширше використовується при термінальній стадії ХНН, хоча дає ускладнення у вигляді перитоніту.
Останнім часом увага вчених прикута до вирішення проблеми пролонгації адекватної функції перитонеальної мембрани. Явища структурних змін мембрани пов’язані саме з експозицією розчинів, які в якості осмоактивного агента містять глюкозу. При стерилізації розчину утворюються продукти деградації глюкози, які в свою чергу, зв’язуючись з білками перитонеуму, збільшують концентрацію кінцевих продуктів гліколізу, що чинить дуже шкідливий вплив на структурно-функціональні властивості мембрани.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Очні краплі та розчини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок