Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати реферат: Очні краплі та розчини

Загрузка...

Очні краплі та розчини / сторінка 4

Назва:
Очні краплі та розчини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,67 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

При введенні їх в організм переважають ефекти, пов’язані зі збудженням парасимпатичних нервів. Найбільший практичний інтерес викликає дія М – холіноміметиків на око. Внаслідок місцевої дії на око вони знижують внутрішньо очний тиск, викликають міоз і спазм акомодації.
Механізм цих змін полягає в збудженні холінорецепторів і скороченні внутрішніх мязів ока, які одержують парасимпатичну іннервацію. Так, за рахунок скорочення м’яза райдужки звужується зіниця (міоз). Відтік рідини з передньої камери поліпшується завдяки відкриттю фонтанового простору, який лежить в основі райдужки і шлемового каналу.
Внутрішньо очний тиск ока знижується сильно і надовго. Скорочення циліарного м’яза ока супроводжується його потовщенням і переміщенням черевця м’яза (до якого прикріплюється цинова зв’язка) ближче до кришталика. Внаслідок розслаблення цинової зв’язки капсула кришталика не розтягується, і він в силу своєї еластичності набуває більш випуклої форми. Око встановлюється на близьке бачення (спазм акомодації). [15]
3. Класифікація очних крапель і розчинів
Розчини бувають.
Ненасичені.
Насичені.
Пересичені.
У фізико-хімічному відношенні розчини не є однорідною групою, оскільки охоплюють рідкі дисперсні системи з різним ступенем дисперсності: справжні розчини низькомолекулярних сполук, розчини високомолекулярних сполук, колоїдні розчини, суспензії, емульсії, комбіновані системи.
Рідкі ЛФ для очей.
Істинні водні і олійні розчини.
Розчини ВМС.
Колоїдні розчини.
Емульсії.
Суспензії.
Вони застосовуються у вигляді очних крапель, примочок, промивань, розчинів для ін’єкцій і електрофорезу.
4. Вимоги нормативної документації до очних крапель, реалізація їх в умовах аптеки
Низька якість очних крапель і у першу чергу забруднення їх мікроорганізмами, може викликати важкі наслідки, аж до втрати зору. У зв’язку з цим вимоги, що висуваються до очних крапель, повинні бути аналогічні передбаченим для ін’єкційних розчинів: стерильність, відсутність механічних домішок, стабільність, комфортність, пролонгована дія.
Стерильність. Консервування очних крапель.
Очні краплі, а також концентровані розчини, застосовувані для їх приготування, повинні виготовлятись в асептичних умовах з наступною стерилізацією.
Спосіб стерилізації очних крапель залежить від стійкості ЛР у розчинах до температурного впливу. За цією ознакою можна ЛР розділити на три групи:
ЛР, розчини яких можуть піддаватись тепловій стерилізації без додавання стабілізаторів.
ЛР, розчини яких можуть піддаватися тепловій стерилізації після додавання стабілізаторів.
ЛР, розчини яких не витримують теплової стерилізації і виготовляються асептично без подальшої стерилізації.
В асептичних умовах також готуються розчини ЛР, режими стерилізації яких не розроблені.
Очні краплі можуть містити консерванти. Консервування очних крапель передбачає попередження розвитку мікроорганізмів у ЛФ в процесі її зберігання і використання. механізм дії консервантів зводиться до порушення клітинної мембрани, коагуляції білка, блокування вільних сульфгідрильних груп, хімічного антагонізму. В офтальмологічних ЛФ використовується обмежений їх асортимент. Так, з неорганічних консервантів частіше використовується кислота борна в концентрації 1,9-2% із рН близько 5,0. крім того, кислота борна має буферні властивості, попереджує зміну рН розчину при додаванні з нього ЛР, особливо з групи алкалоїдів, що дають у розчинах кисле середовище (рН нижче 4,0).
Консерванти додаються в ЛФ перед стерилізацією розчину. Через малу розчинність ні пагін та ніпазол розчиняють у гарячій воді при температурі 30-90 С та енергійному збовтуванні.
Цетилпіридинію хлорид при збовтуванні у воді дає рясну піну, тому розчиняти його необхідно в частині води й обережно.
Стабільність.
В очних краплях повинна бути забезпечена стійкість ЛР. Теплова стерилізація і тривале зберігання очних розчинів у скляній тарі ведуть до руйнування багатьох ЛР внаслідок гідролізу, окислювання. Тому при виготовленні очних крапель і особливо при їх стерилізації велика увага повинна бути приділена хімічній стійкості скла, оскільки лужне скло надає воді лужної реакції, при стерилізації рН може досягати 10,0.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Очні краплі та розчини

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок