Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Здоров'я

Здоров'я

Назва:
Здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,22 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Здоров’я--– найбільший дар природи. Людина отримала від природи надзвичайно досконалий організм прекрасної форми, за універсальною стійкістю до труднощів життя – холоду і спеки, ран і отрут, страхів і нервових потрясінь, голоду та захворювань. На жаль, не всі однаково наділені даром здоров’я. З роками здоров’я все слабшає, а хвороб стає все більше. Кожна людина являє собою єдність двох протилежностей – здоров’я і захворювання. Абсолютно здорових людей дуже мало, більшість перебуває в так званому “третьому стані” – проміжному між здоров’ям та захворюванням. Організм бореться з захворюваннями, наслідки цієї боротьби залежать від величини резервів здоров’я.
З давніх часів люди не могли залишатися байдужими до захворювань і намагалися якось від них врятуватися. Так виникла практична, а пізніше і наукова медицина. Всі медичні доктрини складалися з двох частин – вчення про здоров’я і вчення про захворювання. Так, понад 2 тис. років тому Гален виділяв 3 стани організму: здоров’я, хворобу і проміжний стан. Однак, що більше медицина пізнавала природу захворювань і що більш досконалішими ставали засоби лікування, то надійнішими здавалися шляхи досягнення здоров’я через лікування. Медицина ставала все більше лікувальною, спеціалізованою, госпітальною за орієнтацією.
Однак практика показала, що незважаючи на досягнення лікувальної медицини, рівень захворюваності та пов’язані з ним економічні витрати залишаються високими. Таким чином, чисто медичні заходи не дали ефекту в досягнення загального здоров’я, оскільки медицина, маючи на меті зберегти здоров’я, фактично вирішує інше – лікування уже хворих. Наука про здоров’я визначається терміном санологія. Санологія – це наука про здоров’я практично здорових людей, теорія і практика охорони, поліпшення і відтворення здоров’я населення.
У формуванні рівня здоров’я населення велику роль відіграють так звані “фактори ризику”. Фактором ризику хвороби чи смерті є ендогенний або екзогенний додатковий несприятливий вплив на організм, який підвищує імовірність виникнення захворювання чи смерті. За класифікацією американського вченого Робінса фактори, що впливають на здоров’я можна розділити на чотири великі групи:
– спосіб життя;
– біологічні;
– стан навколишнього середовища;
– обсяг і якість медичної допомоги.
Першим місцем за впливом на здоров’я населення в сучасних умовах відіграють фактори способу життя, на них припадає більш ніж 50 %. Із способом життя пов’язують такі поняття, як рівень життя (структура, рівень матеріальної забезпеченості в розрахунку на людину), якість життя (вимірювані параметри, що характеризують ступінь матеріальної забезпеченості людини), стиль життя (психологічні індивідуальні особливості поведінки), уклад життя (національний, суспільний порядок, побут, культура).
Серед провідних факторів способу життя, що негативно впливають на здоров’я, слід назвати: паління, неправильне харчування, зловживання алкоголем, шкідливі умови праці, стреси, гіподинамія, погані матеріально-побутові умови, вживання наркотиків; неміцна, неповна чи багатодітна родина; надмірний рівень урбанізації, тощо.
На другому місці за силою впливу на життя знаходяться біологічні фактори (стать, вік, спадковість, конституція). На них припадає близько 20 %.
Третє місце посідають фактори навколишнього середовища (стан повітря, води, продуктів харчування, ґрунту, рівень радіації). Вплив цих факторів також становить близько двадцяти відсотків.
Четверте місце посідають суто медичні фактори – лікувально-профілактичні та санітарно-протиепідемічні заходи (щеплення проти інфекційних захворювань, якість лікування та обстеження хворих, тощо) лише на 10 % визначають стан здоров’я.
З наведених даних можна зробити важливий висновок: найголовнішим напрямком зусиль щодо збереження та зміцнення здоров’я населення є покращення способу життя людей і стану навколишнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок