Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Геморагічний васкуліт (хвороба шенляйн – геноха) (д 69.8).

Геморагічний васкуліт (хвороба шенляйн – геноха) (д 69.8).

Назва:
Геморагічний васкуліт (хвороба шенляйн – геноха) (д 69.8).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,56 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Геморагічний васкуліт (хвороба шенляйн – геноха) (д 69.8).


Визначення. Геморагічний васкуліт (ГВ) – системне запальне захворювання мікросудин (капілярів, артеріол, венул) з переважною локалізацією в шкірі, суглобах, черевній порожнині, нирках і утворенням екстравазатів різної локалізації. Поширеність ГВ досягає 23 – 25 на 10000 населення.
Етіологія. До етіологічних (пускових) факторів ГВ відносять: інфекції (респіраторних, вірусних, стрептококова, тощо), вакцинації, укуси комах, переохолодженння. Зв’язок ГВ з багатьма іншими факторами зовнішнього середовища, дозволяє розглядати їх в якості провокуючих захворювання впливів.
Патогенез. На сенсибілізованому фоні повторна дія факторів викликає гострий імунокомплексний ангіїт дрібних судин з масивним пошкодженням ендотеліальних клітин і запуском ДВЗ – синдрому. У хворих в активній фазі хвороби знаходять підвищення в сироватці крові IgA і ЦІК, що містять IgA. При тяжких формах знаходять фібринові змішані тромби в мікросудинах: в петлях клубочків, кишківнику, головному мозку (мікротромбоваскуліт).
Класифікація.
Таблиця 7.8.
Геморагічний васкуліт (З.С. Баркаган, 1988)
Клінічні форми | Варіанти перебігу | Ступені активності | Ускладнення
І.Шкірна та шкірно-суглобова: проста, некротична, з холодовою кропивницею і набряками
ІІ.Абдомінальна і абдомінально – шкірна
ІІІ.З ураженням інших органів (церебральна, легенева)
ІV.Ниркова і шкірно-печінкова
V. Змішані форми | Блискавичний
Гострий
Затяжний
Хронічний,
Рецидивуючий: з частими загостреннями |
Мала
Помірна
Висока |
Тромбози, інфаркти, геморагії в органах-мішенях з їх дисфункцією (в стінках ШКТ, нирках, мозку, тощо
Кишкова непрохідність, перитоніт, панкреатит, тощо
Приклад формулювання діагнозу.
Геморагічний мікротромбоваскуліт, шкірно – суглобова (проста) форма, хронічний перебіг, фаза рецидиву, помірна ступінь активності.
Клінічна картина. Захворювання проявляється сукупністю або моно – синдромами:
Шкірний: зустрічаються дуже часто і характеризуються мономорфними симетричними висипаннями папульозно – геморагічного характеру на розгинальних поверхнях кінцівок, які зберігають пігментацію (ІV тип кровоточивості).
Суглобовий: виникають разом з шкірними або після них у ѕ хворих. Можуть спостерігатися тільки артралгії різної інтенсивності або поліартрит, обумовлений периартритом і синовіїтом. Характерно втягнення в процес крупних суглобів (колінні, тощо), симетричність.
Абдомінальний: частіше спостерігаються у дітей (54-72%), проявляється інтенсивними переймоподібними болями в животі, нудотою, блювотою, появою крові у блювотних масах і калі.
Нирковий: виникає у 12-50% хворих, проявляється як гломерулонефрит з сечовим або нефротичним синдромом. При гострих формах ГВ закінчується виздоровленням, при рецидивуючому хронічному перебізі – можливий перехід в хронічний гломерулонефрит з розвитком хронічної ниркової недостатності.
Крім типових локалізацій доведена можливість ураження судин головного мозку, мозкових оболонок та інших ділянок з явищами неврологічних дисфункцій .
Захворювання протікає з лихоманкою (субфебрильною або фебрильною), нерідко з алергічними реакціями (кропивниця, набряк Квінке).
Діагностичні критерії.
Переважання уражень шкіри з наявністю запальної основи (еритема), з ущільненням, підвищенням елементів висипки, їх симетричність, залишкова пігментація сірого кольору, тощо.
Комбінація папульозно-геморагічних висипань на шкірі з суглобовим і абдомінальним синдромами, типова тріада).
Чергування періодів сильного болю при абдомінальному синдромі з безбольовими проміжками (1-3 год) і купуванням болю після призначення гепаринотерапії.
Підвищення в сироватці IgA і IgA –містних ЦІК.
Гіперфібриногенемія, збільшення СРБ.
Протеїнурія, мікро- і макрогематурія в сечі при уражені нирок.
Позитивні результати паракоагуляційних тестів (ЕТ, ПСТ) при розвитку ДВЗ – синдрому.
Нормальний вміст тромбоцитів (зниження в рідких випадках при маніфестних формах ДВЗ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Геморагічний васкуліт (хвороба шенляйн – геноха) (д 69.8).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок