Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Щадна дієта. Народні методи лікування

Щадна дієта. Народні методи лікування

Назва:
Щадна дієта. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,32 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Щадна дієта. Народні методи лікування


Їжа — єдине джерело життєво важливих речовин: білків, жирів, вуглеводів, мінераль-них речовин, мікроелементів та вітамінів, що вкрай потрібні для росту й формування дитячого організму, його активної діяльності і стійкості до несприятливих впливів зов-нішнього середовища.
Організм забезпечується необхідною кількістю енергії, що утворюється внаслідок розщеплення вуглеводів і жирів, меншою мірою — білків, які надходять з їжею.
Що менша дитина, то більше енергії потрібно для покриття енергетичних затрат, пов'язаних з її інтенсивним ростом, розвитком, обміном речовин.
Харчування має відповідати віковим потребам дитячого організму.
Розлади травлення й живлення спричинюються порушеннями будови органів і систем, дефектами обміну речовин, діатезами. Певну роль відіграє порушення мікро-флори кишок.
У разі диспепсії змінюються секреторна й моторна функції шлунка, перистальтика кишок, знижується продукція ферментів, за допомогою яких здійснюється обмін речо-вин, спостерігається просування по тонкій кишці частково перетравленої їжі, порушу-ються процеси всмоктування харчових речовин.
Маса дитини не збільшується, іноді навіть зменшується.
Більшість хвороб у дітей є наслідком неправильного харчування або недостатньої обробки харчових речовин органами травлення (часто першого та другого одночас-но). Тому під час лікування треба призначати щадну дієту.
До щадної їжі належать молочні страви, супи, заправлені олією, каші, пюре з мор-кви, буряка, капусти, цибулі, солодкого перцю, гарбуза, а також компоти, киселі, свіжий нежирний сир, кисле молоко, яйця, білий хліб. Черствий хліб та сухарі менше стиму-люють шлункову секрецію та легше перетравлюються.
Слизисті відвари рекомендують при гострих захворюваннях органів травлення, хронічному запорі. Готують переважно з вівсяного, ячмінного, житнього борошна: 2 столові ложки борошна розмішати у холодній воді, варити в 1 —1,5 л води 20 хв. Рисовий відвар корисний при проносі.
Серед харчових продуктів важливе місце займають яйця, молоко, свіже масло та сир. До складу молока і яєць входять всі харчові речовини, що особливо потрібні для дитячого організму.
Молоко належить до слабких стимуляторів шлункової секреції, досить швидко пере-травлюється і легко засвоюється у кишечнику. До складу білків молока входить 20 амінокислот, у тому числі метіонін, цистеїн, триптофан. У кип'яченому молоці втрачаєть-ся частина амінокислот, у пастеризованому цього не відбувається. Молочний жир є одним з найцінніших харчових жирів, добре засвоюється. З вуглеводів у молоці міститься молочний цукор (лактоза), якого немає в інших харчових продуктах. До складу молока входять різні мінеральні речовини. Найбільше значення мають кальцій та фосфор, які містяться в значній кількості. Відносно мало в молоці заліза та магнію.
Молоко — джерело багатьох вітамінів, гормонів, пігментів та імунних тіл. У 1 л молока міститься 1,6 г солі та близько 32 г білків. Якщо треба різко обмежити введен-ня солі та білків, дитині дають менше молока.
Молочнокислі продукти утворюються шляхом ферментації молока за допомогою молочнокислих бактерій та дріжджових грибів. Вони краще за молоко засвоюються органами травлення, пригнічують ріст гнильних мікроорганізмів та нормалізують кишкову мікрофлору.
Кисломолочні продукти (кефір, кисляк, ацидофільно-дріжджове молоко, ацидо-фільна паста) використовують для лікувально-профілактичного харчування дітей. Вони виявляють антагоністичну активність щодо багатьох патогенних і умовно-па-тогенних кишкових бактерій.
Молочна кислота, що утворюється в процесі кисломолочного бродіння, стимулює соко- і ферментовидільну функцію шлунка і кишок. Кисломолочні бактерії сприяють нормалізації кишкової мікрофлори.
Основне призначення цих продуктів — нормалізація процесів травлення у груд-них дітей при штучному вигодовуванні, дисбактеріозі, ентероколіті, ексудативно-ка-таральному діатезі. Для їх виготовлення використовують закваски, які містять біфідо-бактерії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Щадна дієта. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок