Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Етіологія, патогенез, клінічні прояви, принципи лікування виявленого захворювання

Етіологія, патогенез, клінічні прояви, принципи лікування виявленого захворювання

Назва:
Етіологія, патогенез, клінічні прояви, принципи лікування виявленого захворювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,82 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Етіологія, патогенез, клінічні прояви, принципи лікування виявленого захворювання
Гіпертонічна хвороба – це окреме самостійне захворювання, головним симптомом якого є підвищення АТ, зумовлено нервово-функціональними розладами судинного тонусу.
Етіологія. Г.Ф.Ланг і О.Л.М'ясников висунули нейрогенну теорію походження гіпертонічної хвороби. Головне її положення зводиться до визначення як головної ланки па-тогенезу гіпертонічної хвороби порушень вищої нервової діяльності, які виникають під впливом подразників зовнішнього середовища і призводять в остаточному підсумку до стійкого збудження вегетативних центрів регуляції кровообігу і підвищення артеріально-го тиску.
Відомо, що частота випадків гіпертонічної хвороби збільшується з віком. Це пов'я-зано з атеросклерозом і ендокринними зсувами, які часто розвиваються в літньому віці. Атеросклероз може сприяти розвитку гіпертензії, пригнічуючи депресорний вплив ба-рорецепторів синокаротидної зони і дуги аорти.
Роль гормональних порушень як сприятливого чинника особливо чітко виявляється у жінок у вигляді клімактеричного неврозу. При зниженні естрогенної і андрогенної функції статевих залоз спостерігається компенсаторне підвищення функції кіркової ре-човини надниркових залоз, що може сприяти розвитку гіпертензії у клімактеричний період.
Нерідко в осіб молодого віку за наявності гіпертензії виявляється підвищення функції щитоподібної залози. Це може супроводжуватися не тільки систолічною гіпертензією, властивою гіпертиреозу, а й справжньою систолодіастолічною гіпертензією.
Одержані численні дані про велику частоту гіпертонічної хвороби серед родичів хво-рих на артеріальну гіпертензію. Етіологічна роль сольового чинника зростає при деяких ендокринних порушеннях, зокрема, при порушенні мінералокортикоїдної функції над-ниркових залоз.
Значення іонів натрію як чинників, що сприяють гіпертензії, доведено спостережен-нями про збільшення числа випадків гіпертонічної хвороби серед населення, яке вжи-ває їжу з підвищеним вмістом хлориду натрію.
Менш зрозумілою є роль мікроелементів в етіології гіпертонічної хвороби. Вважаєть-ся, що патогенетична дія кадмію здійснюється шляхом виникнення тотальної вазоконстрикції, затримки екскреції натрію, підвищення активності реніну в плазмі крові. Антигіпертензивна дія магнію пов'язана з його здатністю знижувати чутливість судинної стінки до пресорних стимулів, а центрів симпатичної нервової системи — до стресових впливів. Магній також може давати прямий судинорозширювальний ефект.
Патогенез. Висунуто уявлення про два періоди в розвитку захворювання — період становлення і період стабілізації.
Період становлення хвороби характеризується, очевидно, компенсаторною за своєю природою активізацією різноманітних фізіологічних систем організму, що виникає у відповідь на перенапруження і порушення функції нервових клітин і забезпечує достатнє кровопостачання та адекватне функціонування центральної нервової системи й інших жит-тєво важливих органів. При цьому нерідко виникає гіперкінетичний тип кровообігу, який полягає в збільшенні серцевого викиду при малозміненому загальному періодич-ному судинному опорі й помітному підвищенні судинного ниркового опору, що зумов-лює підвищення артеріального тиску. Перший механізм збільшення серцевого викиду — це гемодинамічний феномен, який полягає в перерозподілі крові, викликаному пе-риферичною вазоконстрикцією, із зменшенням внутрішньосудинного об'єму крові на периферії і відповідним збільшенням центрального кардіопульмонального об'єму, що призводить до підвищення венозного повороту крові до серця.
Другий механізм визначається посиленням нейрогуморальних впливів на саме сер-це, що призводить до підвищення його іно- і хронотропної функцій. При цьому важ-ливу роль відіграє стимуляція адренергічних механізмів серця. Виражений іно- і хронотропний вплив справляють також деякі гуморальні агенти і гормони (катехоламіни, дофамін, ангіотензин II, кініни, іони кальцію, глюкагон, гормони щитоподібної за-лози , вазопресин, стероїди та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Етіологія, патогенез, клінічні прояви, принципи лікування виявленого захворювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок