Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Видатний вчений енциклопедист Стародавнього Сходу Абул Алі ібн Сіна (Авіцена)

Видатний вчений енциклопедист Стародавнього Сходу Абул Алі ібн Сіна (Авіцена)

Назва:
Видатний вчений енциклопедист Стародавнього Сходу Абул Алі ібн Сіна (Авіцена)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,93 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Курсова робота на тему:
„Видатний вчений енциклопедист Стародавнього Сходу Абул Алі ібн Сіна (Авіцена)”


План.
1. Ібн-Сина – вчений енциклопедист.
2. Дитинство ібн-Сина.
3. Цікавість маленького Хусейна.
4.Здібності хлопчика.
5.Ранній інтерес до медицини.
6. „Канон лікарської науки”.
7. Смерть ібн-Сина.
Висновок.
Література.
Вступ.
1. Ібн-Сина – вчений енциклопедист.
Тисячу років тому в Бухарі жила геніальна людина на ім'я Абу Алі Хусейн ібн-Абдаллах ібн-Алі ібн-Сина.
Ібн-Сина був ученим-енциклопедистом. Його наукова спадщина вельми обширна і охоплює всі галузі знання того часу: філософію, логіку, музику, поетику, мовознавство, медицину, математику, астрономію, хімію, біологію, геологію, і інші.
Через сто з невеликим років після його смерті за наказом релігійних фанатиків в Багдаді на головній площі спалять філософські книги Ібн-Сини, а ще через декілька сотень років в Європі після винаходу друкарського верстата відразу після Біблії надрукують величезні п'ять томів "Канону лікарської науки".
2. Дитинство ібн-Сина.
Абу Алі аль Хусейн ібн-Абдаллах ібн-Сина народився у вересні 960 року в невеликому селищі Афшана поблизу Бухари. У своїй біографії Ібн-Сина писав: "Батько мій був з Балха і приїхав звідти до Бухари в дні правління саманіда Нух ібн Мансура і зайнявся там роботою в дивані - канцелярії. Йому надали управління Хармайсаном, центром одного з бюліков (районів) в околицях Бухари. З Афшани, одного з найближчих селищ, він узяв собі в дружини мою матір на ім'я Ситара - зірка. Там же і народилися спочатку я, а потім мій брат."
Ібн-Сина належав до населення Середньої Азії,
що говорив на мові фарси-дарі. На цій мові він писав короткі вірші - четверостішья "для отдохновенія душі..."
Батькові Ібн-Сини Абдаллаху і його дружині подобалося ім'я Хусейн. Ними давно було вирішено назвати першого сина Хусейном, але в благородних будинках потрібно було дати сину і кунью - почесне прізвисько. "У мого хлопчика обов'язково буде свій сина сміявся Абдаллах. Так хай же не мучиться мій хлопчик Хусейн. Я вже дав ім'я його майбутньому сину Алі. Кунья буде Абу Алі". Звідки було знать Абдаллаху, що марно він вигадав цю, затію з другим ім'ям. Не буде у Хусейна сина, і сім'ї у нього своєї не буде. А стане поневірятися він все життя по караванних шляхах від міста до міста, від правителя до правителя.
3.Цікавість маленького Хусейна.
Маленький Хусейн був дуже цікавим хлопчиком. Слово "Чому?" він повторював багато раз в день, дивуючи і дітей і дорослих своєю допитливістю. Коли Хусейну виконалося п'ять років, сім'я переїхала до Бухари. Хлопчика
помістили в початкову мусульманську школу - мактаб, де він
проучився до 10 років. Хусейн був найменшим з п'ятнадцяти учнів хатіба Убайда. Глави з Корану - сури - учням школи читалися по-арабські. Багато хлопчиків погано знали арабську мову. Хусейн відразу підступив до вчителя з питаннями, але той говорив: "Вивчай Коран. Там на все є відповіді." Одночасно Хусейн ходив і до іншого вчителя, який навчав його граматиці, стилістики і арабської мови.
Одного разу Хусейн сказав: "Я вивчив весь Коран. Тепер я
можу поставити свої питання?" Вчитель образився: "Коран вивчають довгі роки і рідкісним мусульманам, що знають його напам'ять, дають почесне звання - хафіз".
"Значить я хафіз!" - сказав хлопчик. На іспиті Хусейн розповів все сури, не пропустивши жодного слова. Так не знав
Коран навіть сам хатіб Убайд. З тих пір Хусейн не ходив в
маєтаб. До десятилітнього віку, тобто до 990 року, майбутній великий учений закінчує перший, початковий. Цикл своєї освіти. Він вражає всіх пам'яттю, цитуючи напам'ять текст всього Корану, і захоплює знанням арабської літератури. З того часу Ібн-Сина стає шейхом. З його власної біографії: "До десяти років я вивчив Коран і літературну науку і робив такі успіхи, що всі вражалися".
4. Здібності хлопчика.
Видатні здібності хлопчика були рано помічені. Після десяти років батько узяв його з школи, і подальшу освіту підліток дістав, займаючись з вчителями, що приходять на будинок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Видатний вчений енциклопедист Стародавнього Сходу Абул Алі ібн Сіна (Авіцена)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок