Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Метастази й рецидиви злоякісних пухлин

Метастази й рецидиви злоякісних пухлин

Назва:
Метастази й рецидиви злоякісних пухлин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,44 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Метастази й рецидиви злоякісних пухлин
При рості пухлини, яка не піддалася достатньому та своєчасному лікуванню, в значної кількості хворих з'являються вторинні пухлинні вузли в прилягаючих й віддалених органах - метастази.
Метастази злоякісної пухлини частіше ускладнюють це захворювання в пізніх стадіях. Але в окремих випадках пухлини вже і в ранній стадії утворюють мікроскопічні метастази в найближчих чи віддалених лімфатичних вузлах та органах. Реалізація цих мікроскопічних вогнищ у клінічно виявлений метастаз проходить не завжди або може відбутися через тривалий час після радикального лікування.
Дослідження показують, що занесення у найближчі чи віддалені органи злоякісних клітин не обов'язково призводить до розвитку метастатичної пухлини. У віддалених органах і тканинах виявлялися цілком життєздатні пухлинні клітини без росту. Розвиток метастазу може не відбутися через загальну або місцеву опірність тканин або їхню імунозахисну здатність.
Рецидиви й метастази злоякісної пухлини - важке ускладнення, більш небезпечне для життя хворого, ніж первинна пухлина. Раннє виявлення цих ускладнень і спеціалізоване лікування є основним шляхом боротьби за тривалість життя онкологічних хворих.
Експериментальні дослідження, клінічні спостереження і статистичні дані свідчать, що частота й особливості рецидивування і метастазування у хворих злоякісними пухлинами, які визначають прогноз хвороби, залежать від ряду достовірних факторів.
I. Від стадійності пухлини до моменту початку спеціалізованого лікування. У хворих на рак, після радикального лікування в I стадії, при якій ракові клітини ще не перебороли захисний тканинний бар'єр і не проникли в лімфатичну або кровоносну судину, можна було б не побоюватися рецидиву чи метастазу. Але це теоретично. Практично точно визначити дійсне поширення пухлинного процесу - чи проникли окремі ракові клітини в лімфатичні шляхи і чи вийшли вони за межі виконаного видалення або променевого впливу - тяжко. Тому всі хворі після радикального лікування підлягають обов'язковим оглядам перші 2 роки через кожні 3 міс.
II. Від локалізації пухлини. Стійке одужання хворих на рак шкіри настає в середньому в 70-80 %, а при I стадії - у 100 %. Локалізація пухлини впливає не тільки на частоту метастазування, а в основному на локалізацію метастазів. Так, ракова пухлина анального відділу прямої кишки може метастазувати у пахові лімфатичні вузли; пухлини середньо- і верхньоампулярних відділів - уверх по брижі і в лімфовузли тазової клітковини; ракова пухлина простати - у кісткову систему (таз, куприк, хребет). При локалізації пухлини молочної залози у внутрішньому квадранті прогноз може бути гіршим, ніж при локалізації у зовнішньому квадранті і т.д.
III. Від форми пухлинного росту і гістологічної будови пухлини. Поверхневі форми рака шкіри ростуть дуже повільно, не метастазуючи багато років. Пухлини інфільтративного типу ростуть швидко й рано метастазують. Найнесприятливіші результати лікування хворих на рак легені відзначені при низькодиференційованих формах рака. Швидке метастазування і бурхливий ріст метастазів спостерігаються при меланомі. Екзофітні пухлини шлунково-кишкового тракту (поліпоподібний, грибоподібний) менш злоякісні, ніж інфільтративні форми рака цього ж органа.
IV. Від характеру й об'єму проведеного радикального лікування. Більш сприятливі результати лікування спостерігаються при комбінованих методах.
V. Від віку хворих. Відомо, що в молодому віці рецидиви й метастази злоякісних пухлин розвиваються раніше і перебігають більш важко, ніж у літніх.
Щоб вирішити завдання забезпечення раннього виявлення можливих рецидивів і метастазів треба мати достовірні відомості по перерахованих вище пунктах, що визначає прогноз захворювання.
Розрізняють наступні шляхи метастазування злоякісних пухлин: лімфогенний, гематогенний і змішаний.
Лімфогенний шлях - коли пухлинні клітини, проникнувши в лімфатичну судину, струменем лімфи переносяться в найближчі (регіонарні) або віддалені лімфатичні вузли. Злоякісні пухлини внутрішніх органів: стравоходу, шлунка, товстої кишки, гортані, шийки матки - часто метастазують цим шляхом у лімфатичні вузли.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Метастази й рецидиви злоякісних пухлин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок