Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Жіноча статева система

Жіноча статева система

Назва:
Жіноча статева система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,02 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ЖІНОЧА СТАТЕВА СИСТЕМА (SYSTEMA GENITALE FEMININUM)
Внутрішні жіночі статеві органи
До внутрішніх жіночих статевих органів (organa genitalia feminina interna) належать яєчники, матка, маткові труби, над'яєчники, піхва.
Яєчник (ovarium) — парна жіноча статева залоза, яка за формою і роз-мірами нагадує мигдалевий горіх (довжи-на — 2,5 см, ширина — 1,5 см, товщина — 1 см). Яєчник має матковий і трубний кінці, присередню, бічну поверхні і два краї: вільний, обернений до черевної порожни-ни, та брижовий, яким орган за допомогою брижі яєчника фіксується до пристінкової очеревини. Яєчник зв'язаний з маткою щільним тяжем, що складається переваж-но з гладкої м'язової тканини, — власною зв'язкою яєчника (lig. ovarii proprium).
Яєчник складається з кіркової та моз-кової речовини — кори (cortex ovarii) і мозку (medulla ovarii) яєчника. У стромі кори закладено різного ступеня розвитку фолікули, що містять жіночі статеві кліти-ни — яйцеклітини. Спочатку це вузли-кові скупчення недиференційованих клі-тин, розташовані ближче до брижового краю, що називаються первинними фолі-кулами яєчника. У міру дозрівання фолікули поступово підходять до поверхні — вторинні фолі-кули, всередині їх утворюється пухирець, наповнений рідиною — третинні (пухирчасті) фоліку-ли яєчника. Третинний фолікул ви-ступає над поверхнею яєчника, лопається, і яйцеклітина виходить у порожнину оче-ревини.
У тих випадках, коли не настає вагіт-ність, на місці фолікула, що лопнув і спо-рожнився, формується циклічне (менструальне) жовте тіло, а потім внаслідок рубцювання – білувате тіло. Пр зачатті утворюється жовте тіло вагітності, що відіграє важливу внутрішньосекреторну роль під час ембріогенезу.
Топографічна анатомія. Яєчник розташований у порожнині малогo таза. Він межує згори із зовнішніми клубовими судинами та великим попере-ковим м'язом, знизу — з матковою арте-рією, спереду — з широкою зв'язкою мат-ки, ззаду — з внутрішньою клубовою ар-терією та сечоводом.
Кровопостачання: яєчникові артерії, що відходять від черевної части-ни аорти, і вени, з яких права впадає в нижню порожнисту вену, а ліва найчасті-ше вливається в ліву ниркову вену. Крім того, яєчник отримує кров від гілок маткової артерії.
Лімфатичні судини несуть лімфу до поперекових та внутрішніх клу-бових лімфатичних вузлів.
Іннервація: гілки черевного, нир-кового, аортального та нижнього підчеревного нервових сплетень.
Матка (uterus) — не-парний порожнистий м'язовий оріан гру-шоподібної форми, розташований у порож-нині малого таза між сечовим міхуром спереду і прямою кишкою ззаду. Довжи-на матки близько 8 см. У матці розрізня-ють масивне дно, спрямо-ване догори і вперед, трохи сплюснуте спе-реду назад тіло і шийку, яка утворює з тілом тупий кут, відкритий вперед, і спускається до порожнини піхви (піхвова частина шийки матки). Матка має дві поверхні (міхурову й кишкову), які відділені одна від одної правим і лівим краями. Кут між дном і краєм називається рогом, який сполучається з матковою трубою.
Порожнина матки на лобовому розрізі має вигляд трикутника, верхівка якого обернена донизу і продов-жуєnься в канал шийки матки. Починається канал у зву-женій частині магки, яка називається пе-решийком, де розрізняють два внутрішніх вічка матки (анатомічне й гістологічне). У порожнині матки є три отвори, два з яких ведуть у мат-кові труби, та один (нижній) вічко матки, що відкривається в піхву.
Стінка матки складається з сероз-ної з підсерозним прошарком, м'язової і слизової оболонок.
Серозна оболонка, або периметрій, переходить з се-чового міхура на передню стінку матки, починаючи з середини її шийки і утворю-ючи при цьому міхурово-маткову загли-бину. Потім, щільно зростаючись із мязовою оболонкою, вона вкриває дно, кишкову поверхню тіла та шийку матки й невеликий відрізок задньої стінки піхви. Звідси вона перехо-дить на пряму кишку, утворюючи глибо-ку прямокишково-маткову заглибину. Вкривши міхурову і кишкову поверхні матки, маткові труби, круглу зв'язку мат-ки, очеревина утворює дуплікатуру, яка переходить у пристінкову очеревину малого таза й розділяє його порожнину на передню і задню частини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Жіноча статева система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок