Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Тренування

Тренування

Назва:
Тренування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План.
Основні принципи тренування.
Сила – це більше, ніж просто сила.
Суглоби і вік.
Ваша квартира – спортивний зал.


1. Основні принципи тренування
Фізичні вправи займають важливе місце в підтриманні організму в тонусі (активному стані). Важливе місце посідають гігієнічні основи фізичних вправ.
Однією із найпоширеніших форм фізичних рухів є гігієнічна гімнастика. Вона повинна стати необхідною формою щоденної фізичної активності кожної людини, зокрема, осіб з обмеженим фізичним навантаженням на роботі і в побуті. Завдяки-широ-ким можливостям індивідуального вибору, дозуванням вправ, їх різноманітності і ступеня складності, гімнастика вважається універсальною формою реалізації фізичної активності люди-ни. У зв'язку з широким залученням різних ділянок організму до фізичних рухів, гімнастика здійснює активний вплив на весь організм, насамперед, на м'язову систему, органи дихання і кровообігу.
В гімнастичних вправах використовують статичні (присідан-ня, згинання, повороти тулуба, рухи ногами, руками) і динамічні (ходьба, біг, їзда на велосипеді, катання на ковзанах, лижах, плавання) вправи. Дія кожної з них на організм різна, але в раціональному поєднанні вони спроможні сприятливо вплива-ти на стан всього організму і його численні функції. Наприклад, вправи з присіданням зміцнюють м'язи ніг і черевної стінки.
Потягування поліпшують діяльність бронхолегеневої системи і функціональний стан хребта, стояння на одній нозі з витягну-тими вперед руками покращують координацію рухів. Повільна ходьба або неквапливий біг мають позитивне значення для ста-ну серцево-судинної системи. Плавання сприятливо впливає на систему дихання. У випадках, коли необхідно досягти комп-лексного впливу на організм, використовують різні види гімна-стичних вправ.
Заняття гімнастикою найчастіше проводяться зранку, без-посередньо після пробудження (ранкова гімнастика), а також в процесі професійної діяльності (виробнича гімнастика). При опрацюванні комплексу гімнастичних вправ виходять із того, що ранковою гімнастикою залучаються до активності всі ос-новні органи і системи, а виробничою насамперед ті, які під час трудового процесу перебувають у малоактивному стані.
Гімнастичні вправи слід виконувати у спокійному темпі, без затримки дихання. Спочатку залучають до рухової актив-ності дрібні, а потім середні і великі м'язи. У осіб похилого віку, залежно від індивідуальних фізичних можливостей, об'єм і три-валість виконання гімнастичних вправ можуть бути скорочені до половини, порівняно з людиною середнього віку.
До найважливіших факторів формування здорового спосо-бу життя належать фізична активність і загартування орга-нізму.
Режим руху, усвідомлення потреби в активній діяльності, ритми активності, відпочинку і сну є обов'язковими компонен-тами здорового способу життя, мають біологічну, а не тільки соціальну природу і відпрацьовувалися в процесі адаптації, еволюції і природного добору протягом мільйонів років. Вони генетичне закріплені в регуляторних системах організму в якості інстинктів, біологічних ритмів, тісно пов'язаних із ритмікою природних процесів у геокосмічній сфері.
Філософські прин-ципи - рух як засіб існування матерії, а життя - це рух мають реальне втілення в біологічному світі у житті людини. Муску-латура опорно-рухового апарату і внутрішніх органів забезпе-чує цю механічну форму руху, а саме рух обґрунтовує не-обхідність існування мускулатури і систем її забезпечення, тобто вісцеральних систем.
Японські дослідники розрахували, що для нормального активного стану організму і підтримки здоров'я, людина повин-на робити щодоби до 10000 кроків, тобто при середній ширині кроку 70-80 см проходити за день 7-8 км.
Рекомендуючи рух медична сестра повинна орієнтуватися насамперед на об'єм і характер рухової активності людини, яка у великій мірі залежить від специфіки виконуваної роботи. Тисячоліттями життя людей було пов'язане переважно з фізич-ною працею, на яку припадало до 90% зусиль. За роки остан-нього століття склалися інші співвідношення, виник дефіцит рухової активності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Тренування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок