Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Масаж. Народні методи лікування

Масаж. Народні методи лікування

Назва:
Масаж. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,38 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Масаж. Народні методи лікування


Масаж є важливою складовою частиною фізичного виховання дитини. У віці до 1 року масаж поєднують з гімнастикою.
Робити масаж треба теплими й чистими руками. Холодні руки викликають нега-тивну реакцію на процедуру.
Застосовують такі способи масажу: погладжування, поплескування, розминання.
Основним способом масажу у дітей першого року життя є погладжування. Воно сприяє розширенню судин, поліпшенню циркуляції крові та лімфи, знижує збудливість нервової системи, нормалізує функцію серцево-судинної системи і дихання, окисно-відновні процеси в тканинах. Погладжуванням починають і закінчують масаж.
Розминання проводять короткими рухами. При цьому підвищується тонус м'язів.
З чотиримісячного віку застосовують поплескування тильною поверхнею пальців: спочатку одним, потім двома, трьома, чотирма. Це поліпшує дихання, кровообіг, а та-кож живлення та розвиток сухожильно-м'язової системи.
Вібруючий масаж виконують долонею і пальцями. Цей прийом масажу стимулює функцію нервово-м'язового апарату. Його застосовують у дітей з надмірною масою тіла для прискорення процесів обміну.
Мал. 14. Масажні лінії
Напрям рухів під час масажу повинен збігатися з напрямом руху венозної крові та лімфи — від периферії до центру (мал. 14).
Масаж у вигляді погладжування, розминання чи поплескування має виконуватися разом із пасивни-ми згинаннями та розгинаннями кінцівок.
Тривалість комплексу масажу і гімнастики для дітей віком до 3 міс — 4 — 5 хв, від 3 до 6 міс — 6 — 8 хв, після 6 міс — 8 — 10 хв.
Масаж має різнобічний вплив на організм і перед-усім на центральну нервову систему: м'які та плавні погладжування, розтирання та розминання посилю-ють гальмівні процеси — заспокоюють нервову си-стему; інтенсивне посмикування та щипкоподібне роз-минання посилюють процеси збудження.
Великий вплив має масаж на циркуляцію лімфи. Рух лімфи у лімфатичній системі відбувається в од-ному напрямку — від тканин до серця. Масаж, при-скорюючи рух лімфи, збільшує надходження пожив-них речовин до тканин масажованої ділянки і сприяє виведенню з клітин продуктів обміну речовин.
Під виливом масажу периферична капілярна сітка розширюється, що проявляється незначним по-червонінням шкіри. Масаж стимулює функцію по-тових та сальних залоз, очищає шкіру від злуще-них клітин епідермісу. Погладжування та інші спо-соби масажу поліпшують скоротливу функцію шкірних м'язів, сприяючи еластичності та пружності шкіри.
Під впливом масажу поліпшується скоротливість, зростає м'язова сила, збільшується рухомість зв'яз-кового апарату.
Масаж живота треба проводити особливо обережно, аби не травмувати печінку та статеві органи. Під час поплескування в ділянці спини слід пам'ятати, що занадто інтенсивний рух може призвести до ураження нирок.
Під час масажу нижніх кінцівок слід уникати поштовхів колінних суглобів, обми-нати колінну чашечку зовні та не зачіпати передню поверхню гомілки.
Масаж проводити за 0,5—1 год до годування дитини або через 45 — 60 хв після нього.
Варто пам'ятати, що у немовляти шкіра у перші місяці після народження суха, тонка, надто вразлива. Тому прийоми масажу мають бути щадними. Інтенсивність та тривалість процедури збільшують поступово.
Масаж верхніх кінцівок проводять з першого місяця життя дитини. Дитину кла-дуть на спину ногами до того, хто проводить масаж. Вкладають великий палець своєї руки в кисть дитини, праву руку дитини притримують лівою рукою, ліву — правою. Масажують кисть, передпліччя, плече. Погладжування проводять у напрямку від кисті до плеча та до пахвової ділянки. Для кращого розслаблення рук дитини погладжу-вання виконують головним чином по внутрішній (згинальній) поверхні. Процедуру повторюють 6—8 разів.
Наступний прийом — кільцеподібне розтирання. Притримують кисті дитини (лівою рукою — праву, правою — ліву), вкладаючи в них свої великі пальці. Великим та вказівним пальцями вільної руки обхоплюють, як кільцем, руку дитини в ділянці зап'ястка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Масаж. Народні методи лікування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок