Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Харчування дитини грудного віку. Народні методи лікування

Харчування дитини грудного віку. Народні методи лікування

Назва:
Харчування дитини грудного віку. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Харчування дитини грудного віку. Народні методи лікування


Правильний фізичний розвиток грудної дитини вимагає годування материнським молоком, а також старанного догляду за шкірою.
Материнське молоко — це найкраща їжа, пристосована самою Природою до потреб новонародженого. Тільки вигодовування материнським молоком може максимально забезпечити нормальний розвиток дитини першого півріччя життя.
Грудне молоко містить в оптимальній кількості білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі, гормони, ферменти, бактерицидні речовини (лізоцим, комплемент), імуноглобуліни А і О та інші речовини, які необхідні для нормального розвитку малюка. Для його перетравлення потрібна менша кількість травних соків і фер-ментів.
Під час годування груддю дитина висмоктує молоко теплим та стерильним. Крім того, між матір'ю та дитиною виникають психологічна сумісність та порозуміння, що надзвичайно важливо для подальшого життя дитини.
Дитина з моменту народження повинна перебувати не в окремій палаті, а разом з мамою, що допомагає їй адаптуватися до нових умов, створює відчуття захищеності, знімає стрес від пологів, запобігає інфікуванню. Відлучення дитини від матері у перші години та дні життя позбавляє дитину енергетичного поля матері — основно-го захисту від хвороб.
Що раніше прикладають новонародженого до грудей, то сприятливіші створю-ються умови для появи та виділення молока. Якщо новонародженого не прикла-дають до грудей матері у перші 0,5—1 год після народження, то дитина позбав-ляється найголовнішого — молозива, яке сприяє прояву імунітету.
У перші кілька місяців життя, коли власна лімфоїдна система дитини ще недо-статньо розвинена, захист від інфекції забезпечують материнські антитіла, що прони-кають через плаценту або потрапляють у організм з молозивом.
Молозиво — це густа клейка рідина жовтого кольору, яку у перші 2 — 3 доби після пологів виробляють молочні залози. За своїм складом вона дуже близька до тканин дитини, а тому легко засвоюється організмом новонародженого. Молозиво містить фактори росту, вітаміни. Воно допомагає виведенню первородного калу — меконію, зменшує прояви фізіологічної жовтяниці у новонароджених.
Для першого годування новонародженому потрібно 10—15 мл молока. За умови достатньої лактації і активного ссання кожне наступне годування повинно бути че-рез 2,5 — 3 год (7 — 8 разів на добу).
Пробудження новонароджених через деякий час після годування за умови дос-татньої лактації у матері може бути свідченням того, що вони потребують води. Переварену воду треба давати в перші дні — приблизно 50 — 60 мл на добу, з 10-ї доби життя — до 100 мл.
У дітей 1-го року життя розрізняють три види вигодовування: природне (груд-не), змішане і штучне.
У разі природного вигодовування дитина протягом перших 5 міс життя одержує тільки молоко матері, а після 5 міс разом з грудним молоком їй дають прикорм.
До 2 — 2,5 тиж малюка годують через кожні 3 год, тобто 7 разів на добу. Від 2,5 тиж до 2 міс — 6 — 7 разів, тобто кожні 3 — 3,5 год. Після 2 міс — 6 разів, тобто кожні 3,5 год, після 4 міс — 5 разів, тобто через 4 год.
Дотримування такого режиму сприяє нормальному перетравлюванню їжі та відпо-чинку органів травлення. Проте протягом доби харчова активність неоднакова. Тому замість суворого годування "за годинами" допускається режим часткового вільного вигодовування, за якого відхилення можуть становити 30 хв, або взагалі можна году-вати дитину за її бажанням. Вимагати їжу малюк буде, коли відчує голод. У новона-роджених немає чіткого "розкладу".
Стежити, щоб під час ссання дитина захоплювала ротом не тільки сосок, а й груд-не кружальце.
Тривалість кожного годування не повинна перевищувати 20 — 25 хв, часто достат-ньо 10— 15 хв.
Необхідна дитині кількість молока коливається залежно від віку: від 2 тиж до 2 міс малюк за добу повинен одержувати молока в кількості, що дорівнює 1/5 маси його тіла (600 — 800 мл), від 2 до 4 міс — 1/6 (800—1000 мл), від 4 до б міс — 1/7 (900-1000 мл), до 1 року - 1/8 маси тіла (1000-1100 мл).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Харчування дитини грудного віку. Народні методи лікування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок