Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Клінічна анатомія та фізіологія жіночих статевих органів анатомія жіночих статевих органів

Клінічна анатомія та фізіологія жіночих статевих органів анатомія жіночих статевих органів

Назва:
Клінічна анатомія та фізіологія жіночих статевих органів анатомія жіночих статевих органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,26 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему:
Клінічна анатомія та фізіологія жіночих статевих органів анатомія жіночих статевих органів


Жіночі статеві органи поділяють на зовнішні і внутрішні. Межею між ними є дівоча пліва (hymen).
ЗОВНІШНІ СТАТЕВІ ОРГАНИ
До зовнішніх статевих органів (genitaha extema, vulva) належать. лобковий горб, великі і малі статеві губи, клітор, присінок піхви (рис 1)
Лобковий горб (mons pubis) — багате на підшкірну жирову клітковину підвищення, що міститься спереду і вище лобкового зчленування. У жінок волосистість на лобку обмежена вгорі горизонтальною лінією. До досяг-нення дівчинкою статевої зрілості волосся на лобку немає; у клімактерич-ному періоді та менопаузі волосся починає рідшати. Ріст волосся за чоловічим типом, коли волосистість розповсюджується по середній лінії до пуп-ка, вкриває внутрішні поверхні стегон, свідчить про порушення діяльності яєчників та надниркових залоз.
Великі статеві губи (labia majora pudendi) — дві поздовжні складки шкіри, що оточують з боків статеву щілину. Спереду вони переходять у шкіру лобкового горба, ззаду з'єднуються, утворюючи задню спайку (comissura labiorum posterior). Простір між задньою спайкою та анусом на-зивається акушерською промежиною (perineum). Висота її у більшості жінок становить 3-4 см. Якщо висота промежини більша 4-х см, її називають висо-кою, якщо менша 3-х см — низькою. Промежина часто травмується під час пологів, на місці розриву утворюються рубці, порушується структура тазо-вого дна. У разі повторних травм під час наступних пологів тонус м'язів тазового дна, котрі є підтримуючим апаратом матки, знижується, тому може настати опущення, а згодом і випадіння матки.
У товщі задньої третини великих статевих губ містяться великі присінкові {вестибулярні, або бартолінові) залози (glandulae vestibulares majores). Їхні розміри досягають 10-15 мм завдовжки та до 6-8 мм завширш-ки. Це альвеолярно-трубчасті залози, при статевому збудженні вони виді-ляють секрет, що зволожує вхід у піхву. Вивідні протоки бартолінових за-лоз відкриваються у борозенці між малими статевими губами та дівочою плівою. При запальних захворюваннях бартолінових залоз, зокрема при го-нореї, навколо зовнішніх отворів вивідних проток з'являється гіперемія.
Малі статеві губи (labia minora pudendi) — пара шкірних складок, розміщена паралельно до великих статевих губ. Спереду вони з'єднуються в ділянці клітора, утворюючи його вуздечку та крайню плоть, ззаду злива-ються з великими статевими губами.
Клітор (clitoris) — невелике конусоподібне утворення, що складаєть-ся з двох печеристих тіл. Завдяки великій кількості нервових закінчень, які містять клітор та статеві губи, вони є органами статевого чуття.
Присінок піхви (vestibulum vaginae) обмежений з боків малими статеви-ми губами, спереду — клітором, ззаду — задньою спайкою, зсередини — дівочою перетинкою. Сюди відкриваються вивідні протоки бартолінових залоз та зовнішній отвір сечівника.
Сечівник (urethra) у жінки має довжину 3-4 см, межує з передньою стінкою піхви, має два сфінктери — зовнішній та внутрішній. Зовнішній отвір його знаходиться на 2-3 см нижче клітора.
Дівоча пліва (hymen) — це сполучнотканинна перетинка, що закриває вхід у піхву в незайманих дівчат. Отвір дівочої пліви може мати різну форму, іноді таких отворів є два. Якщо перетинка не має отвору, це може стати на заваді відтоку менструальної крові і є явищем патологічним. Під час першо-го статевого акту дівоча перетинка розривається, при цьому буває невелика кровотеча. На місці дівочої перетинки залишаються гіменальні сосочки (саruncula hymenalis), а після перших пологів — миртоподібш сосочки (caruncula myrtiformis).
ВНУТРІШНІ СТАТЕВІ ОРГАНИ
До внутрішніх статевих органів належать: піхва, матка, маткові труби та яєчники (рис 3)
Піхва
Піхва (vagina, colpos) —трубчастий м'язово-еластичний орган завдовж-ки 8-10 см, що починається від дівочої пліви і закінчується біля місця при-кріплення до шийки матки. Біля шийки матки піхва утворює заглиблення — склепіння піхви: переднє, заднє і бокові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Клінічна анатомія та фізіологія жіночих статевих органів анатомія жіночих статевих органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок