Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гноячкові захворювання шкіри у дітей

Гноячкові захворювання шкіри у дітей

Назва:
Гноячкові захворювання шкіри у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,63 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
Гноячкові захворювання шкіри у дітей


Гноячкові захворювання шкіри (піодермії) розвиваються в результаті проникнення в шкіру стафілококів чи стрептококів.
Моментами, сприятливими для розвитку піодермій, є мікро-травми, цукровий діабет, авітаміноз, зниження місцевого і загаль-ного імунітету, а також недотримання правил особистої гігієни. Залежно від збудника, клінічний перебіг піодермії має деякі особ-ливості:—
будь-які прояви стафілодермій на шкірі, як правило, пов'я-зані з волосяними фолікулами чи вивідними протоками сальних і потових залоз;—
розвиток стрептодермії не пов'язаний з волосяними фоліку-лами.
Піодермія може бути первинною, тобто розвиватися на до то-го не зміненій шкірі, і вторинною, тобто розвиватися як усклад-нення якогось іншого шкірного захворювання, яке, як правило, супроводжується свербежем.
Стафілодермії
Остіофолікуліт — початковий елемент усіх форм стафілодер-мії з ураженням фолікулів. В усті фолікула з'являється прониза-на волосом пустула напівкулястої форми, розміром до шпилько-вої головки, покриття щільне, вміст — густий вершкоподібний гній, навколо пустули — вузький обідок почервоніння.
Вміст пустули може зсихатися, утворюючи жовтувато-буру кірку. Якщо пустула прорвалася, оголюється поверхнева ерозія. Остіофолікуліт уражує не більш 1/3 волосяного фолікула. Висипання можуть бути поодинокими і множинними. Схильності до периферичного росту і злиття елементів не спосте-рігається. Найчастіше висипання локалізуюються на шкірі облич-чя, особливо в ділянці бороди і вусів у чоловіків. Процес закін-чується за 2-3 дні, не залишаючи рубців.
Фолікуліт — гостре гнійне запалення фоліку-ла волоса. Тканини навколо фолікул не уражені. Біля волоса з'являється болючість, набряк, у центрі почервоніння розвивається конусоподіб-ний, пронизаний волосом гноячок, крізь верхів-ку якого просвічує гній. Гноячок може самостій-но підсохнути в кірочку і безслідно зникнути за 3-5 днів або прорвати, оголюючи воронкоподіб-ну ерозію, іноді утворюється рубчик. Фолікуліти можуть виникати на будь-якій ділянці шкірного покриву, де є волосся.
Фурункул (furunculus) — це гостре гнійно-некротичне запалення волося-ного мішечка і сальної залози. Буває на тих ділянках, де росте волосся, де є багато сальних залоз (обличчя, спина). Спричинює його білий і золотистий стафілококи.
Розвитку фурункула сприяє низка умов: недостатня гігієна шкіри, не-значні її пошкодження (садна, розчу-хування, роздавлювання), порушення обміну речовин (цукровий діабет, не-повноцінне харчування, авітаміноз), загальне виснаження, нервово-психічна перевтома! ін.
Захворювання починається з появи на шкірі болючого утворення з волося-ним мішечком у центрі. Шкіра в цьому місці почервоніла. Згодом з'являється болючий інфільтрат з некротичним стер-жнем. Осередок некрозу розплавляєть-ся, і утворюється невеликий гнояк.
У більшості випадків фурункул зу-мовлює незначні загальні прояви (за-гальне нездужання, незначне підви-щення температури тіла, головний біль, втрата апетиту). Лише у разі по-ширення запального процесу на сусідні тканини, лімфатичні чи кровоносні судини можуть бути виражені явища інтоксикації.
Спостерігаються незначний лейко-цитоз, зсув лейкоцитарної формули крові вліво.
На 7-му- 10-ту добу гнійний стри-жень відшаровується, гній виділяєть-ся, і стан хворого поступово поліп-шується. Гнійний кратер, що зали-шається, поступово очищується і запов-нюється грануляціями.
Величина фурункула різна — від 0,5 до 2,5 см у діаметрі. Цикл розвитку і ліквідації фурункула триває в серед-ньому 8—14 діб.
На особливу увагу заслуговують фу-рункули в ділянці обличчя. Це зв'яза-но з тяжким їх перебігом і можливим усклао.ненням. Інфекція з гнійного осе-редку через v.facialis, v.angularis, V.ophthalmica, plexus pterygoideus може проникнути в кавернозний синус і спричинити гнійний менінгіт або ен-цефаліт. У хірургічній практиці описа-но випадки фурункула верхньої губи, коли смерть настала через кілька діб після початку запалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Гноячкові захворювання шкіри у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок