Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основні види апаратної косметології. Душі, ванни

Основні види апаратної косметології. Душі, ванни

Назва:
Основні види апаратної косметології. Душі, ванни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,36 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Основні види апаратної косметології.
Душі, ванни


Душі і ванни належать до таких гідротерапевтичних методів, оздо-ровча дія яких відома ще з античних часів.
Душі — це водолікувальні проце-дури, під час яких на тіло впливають водою у вигляді струменя чи декіль-кох струменів визначеної температу-ри й тиску.
Душі бувають загального і ло-кального застосування. Загальні душі поділяються на дощовий, голчастий, струменевий (душ Шарко), шотландський (контрастний), віяловий, циркулярний, підводний душ-масаж і паровий.
Основними лікувальними факторами душу є механічний і температурний, їхня фізіологічна дія залежить від сили меха-нічного подразнення, що виникає під ударними струменями во-ди, і поєднання ефектів, зумовлених впливом температурних коливань. Струмінь або струмені води, розбиваючись об поверх-ню шкіри, утворюють зону підвищеної іонізації, що, у свою чер-гу, сприяє поліпшенню кисневого обміну у шкірі. Поєднання іонізації з механічною дією струменя чи струменів води благо-творно впливає на багато фізіологічних процесів: нормалізу-ється артеріальний тиск, поліпшується мозковий кровообіг, зменшується відчуття тривоги, нівелюються наслідки стресу, поліпшується сон.
Найменш інтенсивним вважається механічний вплив дощово-го душу, потім ідуть голчастий, віяловий, циркулярний і, нареш-ті, найінтенсивніший — струменевий.
Дощовий і голчастий душі були розроблені за принципом до-щу. При проведенні цих процедур вода пропускається через спе-ціальні наконечники і, розділяючись на безліч струменів, падає на тіло людини. Клієнт при цьому, як правило, лежить на спеціаль-ній кушетці, найчастіше на животі. Для цього душу використову-ють воду різної температури: теплу, індиферентну, прохолодну і холодну. Тривалість процедури становить від 1 до 5 хв. Вода по-дається під тиском 1-1,5 атм. Основними результатами застосу-вання таких душів є детоксикація організму (виведення шлаків), седативний і загальнозміцнювальний вплив. Часто ці душі вико-ристовують як завершальну процедуру після проведення сеансів грязьового чи водоростевого обгортання, і тоді дія процедури об-гортання й ефективність застосування лікувальних грязей чи во-доростей посилюється.
Струменевий душ називають за ім'ям відомого французько-го лікаря-фізіолога Жана Мартена Шарко. Вплив душу Шарко забезпечується інтенсивним напором струменя води з відстані 3-5 м. Починають процедуру з віялового струменя води, яким обливають пацієнта спочатку ззаду, а потім спереду. Потім за допомогою спеціального наконечника формують компактний струмінь і переходять до масажу, який також починають ззаду, пересуваючи струмінь у визначеній послідовності — спочатку по одній нозі знизу вгору до попереку, потім по іншій, повторюю-чи цей рух 2-5 разів. Потім переводять струмінь на спину, при цьому інтенсивність напору зазвичай знижують, і піднімають струмінь угору, продовжуючи рух по витягнутих руках. Після чого клієнт повертається боком, і рух струменя йде знову знизу вгору, починаючи з ноги і закінчуючи пахвовою западиною. Потім клієнт повертається обличчям, і рух струменя знову почина-ють знизу вгору: спочатку ноги, потім живіт. При цьому живіт масажують круговими рухами струменя по ходу товстої кишки за годинниковою стрілкою. Завершується процедура віяловим струменем. Необхідно уникати попадання струменя води на го-лову, молочні залози і статеві органи. В міру проведення курсу лікування температуру поступово знижують (від 35-32°С до 20-15°С), а тиск підвищують. Тривалість процедури становить від 2 до 5 хв.
Душ Шарко особливо ефективний при лікуванні целюліту, у програмах схуднення і корекції маси тіла.
Шотландський (контрастний) душ. Технічно процедура проводиться так само, як і струменевий душ. При цьому вико-ристовуються два шланги. Клієнта поперемінне обливають то гарячою, то холодною водою, забезпечуючи ефективність впли-ву контрастом температур і силою водяного струменя. Гарячу (37-45°С) воду рекомендується використовувати протягом 30-40 с, холодну (25-10°С) — 15-20 с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Основні види апаратної косметології. Душі, ванни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок