Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Травми (вивихи, переломи)

Травми (вивихи, переломи)

Назва:
Травми (вивихи, переломи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,69 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Травми (вивихи, переломи)


Вивихом (luxatio) називається зміщення суглобових поверхонь однієї або декількох кісток з порушенням їх нормального анатомічного взаєморозміщення і цілісності капсульно-зв'язкового апарату суглоба. Умовно вважають вивихнутою кістку, яка розташована дистальне від суглоба. В тому випадку, коли суглобові поверхні зовсім не дотикаються, вивихи нази-ваються повними, коли ж зберігається частковий контакт між ними, то говорять про неповні вивихи, або підвивихи. Найчастіше вивихи виника-ють у плечовому і кульшовому суглобах.
Розрізняють такі види вивихів:
1) травматичні - внаслідок трав-ми; 2) патологічні — при захворю-ваннях, пов'язаних із руйнуванням зв'язкового апарату і суглобових кінців кісток, наприклад, при пухли-нах, запальних процесах; 3) вроджені; 4) звичні — при великому розтягу-ванні зв'язкового апарату, що часто виникає після неправильного лікуван-ня травматичних вивихів; 5) зас-тарілі - своєчасно не вправлені.
Клінічні ознаки. Основними оз-наками вивиху є: виражений біль, який в наступні дні поступово змен-шується; вимушене положення ви-вихнутої кінцівки; відсутність актив-них і різке обмеження пасивних рухів у суглобі. При діагностиці важ-ливу роль відіграють пальпація і рен-тгенографія ушкодженого суглоба, що дозволяє встановити точний діагноз і визначити лікувальну тактику.
Лікування. При наданні першої допомоги потерпілому перш за все необхідно провести іммобілізацію ушкодженої кінцівки. З метою зменшен-ня болю до ділянки вивиху прикладають міхур з льодом або холодною во-дою, вводять аналгетики, після чого хворого терміново доставляють в ліку-вальний заклад. Вправлення вивиху проводить лікар.
Залежно від виду вивиху і його локалізації, існують певні прийоми вправ-лення. Його проводять після хорошого місцевого знеболювання новокаїном, введеним у порожнину суглоба. В даний час вправлення різних видів вивихів, особливо у великих суглобах, проводять із застосуванням нейролептаналгезії або внутрішньовенного наркозу, іноді доводиться застосову-вати навіть міорелаксанти для зняття тонусу скелетної мускулатури. Після вправлення вивиху кінцівку фіксу-ють пов'язкою або гіпсовою лангетом на 15-20 днів, залежно від його локалізації, після чого призна-чають лікувальну гімнастику, ма-саж і теплові процедури.
При застарілих вивихах зас-тосовують оперативне вправлення. При звичних - оперативним шля-хом укріплюють суглобову капсу-лу і зв'язковий апарат.
Переломи кісток.
Перелом (fractura) - це часткове або повне порушення цілості кістки під впливом швидкодіючої сили або внаслідок патологічного процесу. Пе-реломи кісток становлять 6-7% усіх травм (О.М. Березовський, 2000 p.).
Переломи можуть бути вродженими і набутими.
Вродженими переломами називають такі види пошкоджень, які виникають під час утробного життя під впливом різних факторів. Набутими прий-нято вважати такі види переломів, які виникають внаслідок дії тих або інших механічних факторів у дорослих і дітей. Переломи, які виникають у процесі родового акту, відносять до набутих, їх ще називають акушерськими. Виділя-ють так звані патологічні переломи, які спостерігають при тих чи інших захворюваннях кісток (остеомієліт, пухлина, кіста тощо).
Найчастіше переломи виникають у людей похилого віку внаслідок втра-ти кістками еластичності.
За частотою переломи розподіляють таким чином: верхня кінцівка - 50%, нижня кінцівка - 31%, таз та хребет - 12% і череп - 6%.
Залежно від механізму виникнення переломів, їх поділяють на: 1) перело-ми від стиснення (компресійні) можуть виникати в повздовжньому або по-перечному до осі кістки напрямку; 2) переломи від згинання - найпоширен-іший вид переломів. У цьому випадку кістка ламається в поперечному напрям-ку з утворенням кісткового трикутника з боку згинання; 3) переломи від скручування (торсійні, гвинтоподібні, спіральні) виникають у тому випадку, коли один кінець кістки фіксований, а інший підлягає силі, що скручує. Лінія перелому при цьому має вигляд спіралі; 4) відривні переломи утворюються при різкому і сильному скороченні м'язів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Травми (вивихи, переломи)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок