Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Новонароджена дитина

Новонароджена дитина

Назва:
Новонароджена дитина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,25 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Новонароджена
дитина
Тема: Новонароджена дитина.
Ознакою доношення дитини є вагітність, що триває 38-40 тижнів. Показники фізичного розвитку новонародженого залежать від багатьох причин: стану здоров’я матері, її харчування, перебігу вагітності, статі дитини. Тому маса і довжина її тіла мають широкі границі: від 2500 г і вище (в середньому 3200г) і від 45 до 58-60 см (в середньому 52 см).
Окружність голови (34-36 см) дещо більша від окружності грудної клітки (32-34 см). Для характеристики новонароджених дітей існує поняття зрілість. Зріла доношена дитина голосно кричить і активно чи добре утримує тепло. Вона робить активні рухи, в неї виражений м'язовий тонус, є такі фізіологічні рефлекси як рефлекс ссання і ковтання, рефлекс автоматичного ходіння – новонароджений переступає з ноги на ногу якщо його тримати у вертикальному положенні.
Шкіра у новонародженого гладенька, еластична, дещо набрякла, гіперемійована і покрита шаром сирнистого мастила. Тонким і ніжним є епідермальним шар. Сполучна тканина слабо розвинена, кількість м’язових волоконець незначна, зате шкіра дуже васкумеризована. У ній добре розвинені сальні залози і погано потові. Шкіра новонародженого має підвищену вразливість і понижену захисну функцію, тому через неї в організм легко проникає будь-яка інфекція. Шкіра є органом дихання і має добре виражені видільні властивості. Через шкіру дитина відчуває тепло і холод, дотик і біль.
Підшкірний жировий шар відкладається протягом двох місяців перед народженням і як правило, у доношених дітей добре виражений.
М'язова система не досить розвинена, особливо на кінцівках. Спостерігається значна гіпертонія м’язів. Переважує тонус згиначів, що надає дитині характерної пози.
Нервова система у новонароджених як морфологічно так і функціонально ще незріла, проте під впливом зовнішніх умов, вона постійно диференціюється і вдосконалюється. Це певним чином позначається на рості і розвитку дитини. Головний мозок дитини порівняно з мозком дорослого відносно великий і важкий. Маса його становить 350-400 г. Кора великих півкуль тонка, борозни неглибокі, не завжди чітко виражені. Сіра речовина мозку не досить відмежована від білої.
Органи відчуття у новонароджених недосконалі. Проте смак вони розпізнають добре. Від солодкого дитина заспокоюється, облизує губи і робить ковтальні рухи від гіркого і кислого, вона стає неспокійною. Нюх розвинений слабо, дотик відчуває добре. Що до зору, то вона сприймає тільки світло. Некоординовані рухи очей зумовлюють фізіологічну косоокість.
Органи дихання. Ніс у новонароджених малий, хрящі його м’які, ходи звужені (слизова оболонка ніжна, добре васкусеризована, а тому дуже уразлива і швидко набухає, що утруждає дихання носом). Додаткові пазухи носа недорозвинуті. Слухова труба коротка і широка, розміщена горизонтально. Горло, гортань, трахея і бронхи вузькі з м’якими хрящами і слаборозвиненою еластичною тканиною. Їхня слизова оболонка ніжна, а добре вираженим кровопостачанням. Грудна клітка бочкоподібна, ребра м’які, піддатливі, розміщені горизонтально. Роздвоєння і трахеї на рівні ІІІ – ІV грудних хребців. Бронхи відносно вузькі. Легені мають густу капілярну сітку і малоеластичної тканини. Нижня межа їх знаходиться вище, ніж у грудних дітей, що пов’язано з високим розміщенням діафрагми.
Органи дихання починають функціонувати з моменту народження. Поява першого вдиху зумовлена комплексом чинників, які збуджують центр дихання. Після народження у крові підвищується вміст вуглекислоти до 4,5-5,3 к Па, тиск кисню знижений до 4,5-5,3 к Па (35-40 мм рт.ст.) що призводить до метаболічного ацидозу. Правильне ритмічне дихання (40-60 дихань за 1 хв). Механізм заповнення повітрям легень полягає у виникненні після першого вдиху негативного присисного тиску. Далі встановлюється позитивний тиск, який призводить до активного видиху. Об'єм кожного вдиху становить 15-20 см3. Насичення крові киснем у перший день життя 64-92%, на 7-й день воно зростає до 87-97%.
Рефлекси: добре розвинуті безумовні рефлекси переважають згиначі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Новонароджена дитина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок