Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікування пульпіту постійних зубів у дітей

Загрузка...

Лікування пульпіту постійних зубів у дітей

Назва:
Лікування пульпіту постійних зубів у дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,33 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
«Лікування пульпіту постійних зубів у дітей


План
Методи лікування пульпіту
Консервативний метод
хірургічний метод
Вітальні та де вітальні методи лікування
Висновки


Лікування пульпіту полягає у видаленні хворобливо зміненої пульпи, дезинфекції пульпарной камери, а також механічній і медикаментозній обробці каріозної порожнини, каналів кореня зуба і заповненні їх пломбувальним матеріалом.
Своєчасне лікування пульпіту допоможе зубу ще довгі роки виконувати своє призначення.
Методи лікування пульпітів:
- консервативний (біологічний): життєздатність пульпи зберігається;
Консервативний (біологічний) метод лікування пульпіту припускає повне збереження пульпи зуба. Застосовується при запальних захворюваннях пульпи, травматичному пульпіті, випадковому розтині порожнини зуба. Такий метод лікування пульпіту ефективний у молодих людей у віці до 30 років, що не мають захворювань внутрішніх органів, а також при початкових стадіях запалення пульпи, коли з моменту появи гострих болів пройшли не більше двох днів. Лікування пульпіту проводять за допомогою знеболюючих. Повністю віддаляються мертві тканини, формується порожнина. Основний етап лікування пульпіту в цьому випадку - накладення лікувальної пасти на саме дно порожнини. Паста володіє протизапальною дією і підсилює регенерацію тканин. При лікуванні в перші відвідини зуб відновлюють пломбою. Під час других відвідин порожнина закривається тимчасовою пломбою, а остаточно її відновлюють через 2—3 діб.
- хірургічний: запалена пульпа віддаляється, а канал кореня зуба заповнюється пломбувальним матеріалом.
Хірургічне лікування пульпіту має на увазі видалення всієї пульпи (экстирпационный| метод) або її коронкової частини (метод ампутації). Метод ампутації показаний при гострому пульпіті. Застосовують загальну анестезію. Порожнину зуба розкривають, за допомогою бору зрізають пульпу нижче за рівень звуження порожнини зуба, раневу поверхню промивають розчинами препаратів нитрофуранового| ряду і накладають пасту з гідроокису кальцію або окислу цинку з евгенолом, що ізолює прокладку, після цього порожнину пломбують.
При цьому методі лікування пульпіту видалення пульпи може проводиться двома способами:
Вітальний
Свідченнями для його застосування є всі форми пульпітів. Видалення пульпи відбувається під загальним або місцевим знеболенням.
Девітальний
При використанні цього методу, видалення пульпи відбувається після некротизации|, тобто убивання нерва.
У дітей найчастіше зустрічаються хронічні форми пульпіту.
Основним завданням при лікуванні пульпітів молочних зубів є збереження зуба до  фізіологічної зміни. На підставі досвіду роботи різними методами, ми вважаємо, що найбільш ефективним є метод пульпотомии|. Метод використовується на практичному прийомі, має добрі клінічні і рентгенологічні результати.
Лікування пульпіту полягає в:
1) витяганні мертвої пульпи - для усунення бактерій, що скупчилися усередині зуба;
2) обробці каналів - віддаляються нервова тканина і органічні відходи, які служать для бактерій сприятливим середовищем і їжею;
3) пломбуванні каналів - заповнюється і пломбується простір зубного нерва, бактеріям не залишається місця для існування
При пломбуванні каналів використовуються дві методики:
- метод латеральної конденсації з використанням гутаперчевих штифтів
- пломбування каналів за допомогою термафилов|.
Скільки лікують пульпіт?
У дітей дошкільного віку лікування пульпіту проводиться в 3 відвідини, що дозволяє добитися стійких результатів і понизити вірогідність ускладнень після лікування.
Проте, у разі обмеженості пацієнтів в часі, у разі відсутності клінічних протипоказань і готовності дитини до співпраці з лікарем, можливе виконання лікування пульпіту в одні відвідини – під анестезією.
Лікування пульпіту у дітей шкільного віку, що мають несформоване коріння зубів, здійснюється із застосуванням стерильного гідроокису кальцію – препарату "Каласепт".
Для того, щоб якісно вилікувати від пульпіту такий зуб, батькам необхідно бути готовим до того, що спостереження лікаря за дитиною повинне бути систематичним: необхідно буде бути в покладені терміни, визначені лікарем, для проведення рентгенограм і заміни лікувальної пасти усередині кореневого каналу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Лікування пульпіту постійних зубів у дітей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок