Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Акушерсько-гінекологічні заклади міської охорони здоров'я

Акушерсько-гінекологічні заклади міської охорони здоров'я

Назва:
Акушерсько-гінекологічні заклади міської охорони здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,26 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
АКУШЕРСЬКО-ГІНЕКОЛОГІЧНІ ЗАКЛАДИ МІСЬКОЇ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
Основними установами родопомочі в місті є жіночі консультації, пологові будинки та відділення обласних, міських і районних лікарень та медико-санітарних частин.
ЖІНОЧА КОНСУЛЬТАЦІЯ
Жіноча консультація є провідною ланкою в системі установ родопомочі, оскільки основне її завдання — дбати про зміцнення здоров'я жінки у всі періоди її життя. Основ-ний напрям роботи жіночої консультації — профілактика гінекологічної захворювано-сті, а серед вагітних — запобігання токси-козам вагітних, недоношуваності, мертво-народжуваності, кровотечам під час пологів, а також різним ускладненням у вагітних з захворюваннями внутрішніх органів.
Жіноча консультація є частиною поліклі-нічного відділення. Територіально жіноча консультація не завжди пов'язана з поліклі-нікою (необхідність ізоляції вагітних жінок від загального потоку хворих поліклініки).
Робота жіночої консультації будується за територіально-дільничним принципом.
Кількість населення на кожній дільниці — 8000 осіб. При створенні дільниць врахову-ється стать і вік населення; одна дільниця жіночої консультації охоплює дві терапев-тичні дільниці.
Для зручності працюючих жінок лікар здійснює прийом у жіночій консультації у дві зміни за гнучким графіком, тобто в різні дні тижня прийом планується то вранці, то у вечірні години. До робочого часу лікаря жіночої консультації необхідно включати і приймання вагітних, і приймання гінеколо-гічних хворих, відвідання на дому (за ви-кликом або в порядку активного патрона-жу), фізіо-, психопрофілактичну підготовку вагітних до пологів, санітарно-освітню ро-боту серед населення дільниці, профілак-тичну роботу на виробництвах, де у здоров-пунктах немає акушера-гінеколога. Розра-хунок часу на лікарський прийом засвідчив, що, коли вагітна жінка звертається уперше, його тривалість становить приблизно 30 хв, при повторних відвіданнях — не більш як 10 хв, для гінекологічних хворих — відпо-відно 10 і 5 хв.
Під час прийому вагітних і гінеколо-гічних хворих дільничному лікареві має допомагати дільнична акушерка: вона готує інструменти та медичну документацію, допомагає лікареві під час огляду жінки, вимірює артеріальний тиск (AT), зважує ва-гітну, заповнює направлення на аналізи та консультації до лікарів інших спеціаль-ностей, виконує призначення лікаря, про-водить санітарно-освітню роботу й допо-магає проводити фізіо-, психопрофілактичну підготовку вагітних до пологів та здійснює патронаж (відвідування на дому). У жіночій консультації мають бути реєстратура, зал чекання, кабінети дільничних лікарів для приймання вагітних та гінекологічних хворих, кабінет терапевта, стоматолога та інших фахівців (венеролога, ендокриноло-га та ін.), кабінети спеціалізованих прийомів з гінекології дитячого віку, безплідності, патологічного клімаксу, по запобіганню ва-гітності, ендоскопічний кабінет, лабораторія, маніпуляційна, гардеробна, туалет тощо. Оскільки прийом звичайно проводиться у дві зміни, то частину кабінетів можна сумі-щати в одному (кабінет дільничного аку-шера-гінеколога з кабінетом спеціалізо-ваного прийому патологічного клімаксу тощо). Усі кабінети обладнуються відпо-відними меблями, апаратурою, медика-ментами та м'яким інвентарем і все це має підтримуватися у доброму санітарно-гі-гієнічному стані. Обов'язковим атрибутом кабінету акушера-гінеколога має бути за-пропонована А.Л.Каплан картотека усіх вагітних, які перебувають під наглядом да-ного дільничного лікаря. У цій картотеці всі індивідуальні картки розкладаються за днями місяця (можна по 5- або 10-денках), в які вагітна повинна відвідати лікаря знову.
Організація обслуговування вагітних. Жіноча консультація повинна взяти на облік усіх вагітних жінок свого району й забезпе-чити систематичний кваліфікований нагляд за ними.
На облік треба брати жінок з якомога раннім терміном вагітності, тобто до 3 міс, хоча добитися, щоб усі 100% вагітних звер-талися в ранні терміни вагітності, дуже важко, через те навіть коли 70—80% звер-таються в ранні терміни, вважається за доб-рий показник.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Акушерсько-гінекологічні заклади міської охорони здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок