Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікувальна дія лікарських рослин. Народні методи лікування. Народні методи лікування

Лікувальна дія лікарських рослин. Народні методи лікування. Народні методи лікування

Назва:
Лікувальна дія лікарських рослин. Народні методи лікування. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,43 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Лікувальна дія лікарських рослин. Народні методи лікування. Народні методи лікування


Лікувальна дія лікарських рослин забезпечується завдяки схожості біологічно ак-тивних речовин, котрі використовуються в процесах обміну в клітинах рослин, тварин і людини.
У процесі тривалої еволюції тварини пристосовувалися до засвоєння різних хімічних речовин, синтезованих рослинами. За даними В.І.Вернадського та інших учених, налічується близько мільярда біологічно активних речовин. Вони легко вклю-чаються у процеси, які забезпечують життєдіяльність людини. Порівняно рідко спос-терігаються випадки їх непереносності. За раціонального поєднання лікарських рос-лин терапевтичні можливості розширюються.
Лікарські рослини доцільно використовувати для профілактики та лікування більшості захворювань, а також для проведення підтримувальної терапії. Під час їх застосування в організм людини надходить цілий комплекс біологічно активних речовин, які добре засвоюються. Всмоктування, або резорбція, лікарських речовин у лімфу і кров відбувається крізь шар тканин.
У разі введення ліків через рот (регоз) вже в ротовій порожнині вони зазнають впливу слини та частково всмоктуються. У кислому середовищі вмісту шлунка лікарські речовини загалом всмоктуються повільно. Більшість із них з шлунка пере-ходить у тонку кишку, звідки вони головним чином потрапляють у судини через систему ворітної вени та надходять у печінку. Там вони можуть затримуватися, зміню-ватися та знешкоджуватися. З печінки лікарські засоби надходять у загальну систе-му кровообігу та транспортуються до тканин і клітин. Лікарські речовини тим швид-ше накопичуються в органі (або тканині), що краще кровопостачання його.
Якщо лікарські речовини вводять за допомогою клізми або свічки, вони потрап-ляють у загальний кровоплин, обминаючи печінку. При цьому їх дія виявляється звичайно раніше, аніж у разі введення через рот.
Нанесені на слизову оболонку дихальних шляхів, ліки швидко всмоктуються сли-зовою оболонкою та в альвеолах легенів. Альвеолярна тканина легко проникна, добре розгалужені легеневі капіляри забезпечують надходження біологічно активних речо-вин з легенів безпосередньо у кров. Діють ліки значно швидше, ніж у разі введення їх у шлунок. Дуже зручно через легені вводити лікарські засоби шляхом інгаляції.
Лікарські речовини всмоктуються і через шкіру.
Лікарські речовини або продукти їх перетворення з різною швидкістю видаля-ються з організму через нирки (найчастіше) та залозами травного каналу, а також через легені, шкіру (потові, сальні залози).
Лікарські речовини не спричинюють ніяких нових фізіологічних процесів, що не властиві організмові, вони лише посилюють або ослаблюють існуючі. Відповідно до цього їх поділяють на такі, що збуджують, стимулюють або пригнічують.
Під стимуляцією розуміють активізацію функціональної діяльності або процесів обміну речовин. Лікарські засоби активізують роботу центральної нервової системи, гемопоез, процеси відновлення тканин, секреторну функцію, ріст тощо. Багато які лікарські речовини пригнічують, тобто ослаблюють, певні функції (або процеси).
Причинами багатьох захворювань можуть бути розлади регуляторної функції нервової системи, ферментативних процесів, порушення обміну речовин.
Під час хвороби обмін речовин у клітинах змінюється, виникають різноманітні порушення їх функцій. Тому під час лікування хворого слід змінити надходження крові до ураженого органу, вплинути на обмін речовин у ньому. Це досягається насамперед уведенням з їжею необхідних для нормального перебігу обмінних ре-акцій незамінних амінокислот, вуглеводів, рослинних жирів, а також інших біологіч-но активних сполук рослин, через нестачу яких виникло порушення. По-друге, речо-вини, що входять до складу лікарських рослин, мобілізують захисні природні сили людського організму на боротьбу з хворобою, пригнічують хвороботворну мікроф-лору, що спричинює запалення та порушення діяльності окремих органів і систем. По-третє, завдяки здатності рослин активізувати потогінний, проносний, сечогінний, жовчогінний, відхаркувальний та інші ефекти організм позбавляється відходів жит-тєдіяльності, токсинів, що утворюються під час недуги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Лікувальна дія лікарських рослин. Народні методи лікування. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок