Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гуморальний імунітет

Гуморальний імунітет

Назва:
Гуморальний імунітет
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,17 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Гуморальний імунітет”


У 1891 р. у статті Пауля Ерліха (Paul Ehrlich, 1854—1915) противомікробні речовини крові автор назвала терміном "антитіло" (по-німецькому antikorper), тому що бактерій у той час називали терміном "korper" — мікроскопічні тільця. Але П.Ерліха "відвідало" глибоке теоретичне прозріння. Незважаючи на те, що факти того часу свідчили, що в крові не контактували з мікробом тварини чи людини не визначаються антитіла проти даного мікроба, П.Ерліх якимсь образом усвідомив, що і до контакту з конкретним мікробом в организмі вже є антитіла у вигляді, які він назвав "бічними ланцюгами". Як ми тепер знаємо, це саме так, і "бічні ланцюги" Ерліха — це докладно вивчені в наш час рецептори лімфоцитів для антигенів. У 1908 р. П.Ерліху вручили Нобелівську премію за гуморальну теорію імунітету.
Гуморальні фактори протиінфекційного захисту людини являють собою різні білки, розчинні в крові і рідинах організму.
Вони можуть самі мати антимікробні властивості чи здатні активувати інші гуморальні і клітинні механізми проти інфекційного імунітету. До неспецифічних гуморальних факторів імунітету відносяться:—
циркулюючі в крові інтерферони — вони підвищують стійкість кліток до дії вірусів, перешкоджають з розмноженню в клітках;—
З-реактивний білок крові — утворить комплекси зі збудниками інфекції, викликаючи тим самим активізацію системи комплементу, а також деякі клітки імунної системи (фагоцити й ін.);—
білки системи комплементу — звичайно неактивні, але здобувають імунологічну активність під впливом інших факторів імунітету;—
лізоцим — фермент, що розчиняє клітинні стінки інфекційних мікроорганізмів;—
трансферін — перешкоджає розмноженню мікроорганізмів;
До специфічних факторів гуморального імунітету відносяться білки, виділювані клітками імунної системи при специфічній її активації (інтерлейкіни, специфічні антитіла різних класів і ін.)
Цілком розділити клітинний імунітет і гуморальний неможливо: в ініціації утворення беруть участь клітки, а в деяких реакціях клітинного імунітету важливу сполучну функцію виконують антитіла.
Гуморальна імунна відповідь (утворення антитіл) являє собою кульмінацію ряду клітинних і молекулярних взаємодій, що відбуваються у визначеній послідовності:
- T-клітки розпізнають , представлений ним , і в результаті переходять в активований стан;
- Tх-клітки ( ) взаємодіють з B-клітками, що презентують їм антигенні фрагменти;
- активовані B-лімфоцити проліферують і диференціюються в антитілоутворюючі клітки;
- починається синтез антитіл і від їхнього класу залежить характер наступної імунної відповіді.
Збудники бактеріальних чи вірусних захворювань у процесі своєї життєдіяльності в організмі хазяїна виявляються в тій чи іншій ситуації в позаклітинному середовищі. Перебування в рідинах організму може бути більш тривалим у випадку з позаклітинними патогенами чи більш коротким - при поразці хазяїна внутрішньоклітинними чи бактеріями вірусами, але воно обов'язково представлено.
При нормальному функціонуванні імунної системи патогени і їхні токсини, які опинилися поза клітками хазяїна, піддаються дії - ефекторних молекул, продукованих .
В-лімфоцитами які відносять до гуморальної імунної відповіді, зв'язані з функціонуванням антитіл і формуванням клітинних і молекулярних механізмів ефекторної фази роботи В-системи імунітету.
Участь антитіл в імунному відповіді виявляється в трьох формах:
- ,
- опсонізації антигенів і
- активації системи .
Отже, віруси і внутрішньоклітинні бактерії для свого відтворення повинні спочатку проникнути з рідин організму в клітку - місце своєї життєдіяльності. Виявившись, навіть короткий час, у позаклітинному просторі, патогени піддаються нейтралізуючій дії антитіл. Ця активність антитіл виявляється в блокаді рецепторної взаємодії між патогеном та інфікованою кліткою. Інакше, антитіла перешкоджають предетермінізованій взаємодії клітинних рецепторів з лігандом на поверхні патогену.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Гуморальний імунітет

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок