Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Культура здоров'я персоналу та синдром психоемоційного «вигорання»

Культура здоров'я персоналу та синдром психоемоційного «вигорання»

Назва:
Культура здоров'я персоналу та синдром психоемоційного «вигорання»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,75 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Культура здоров'я персоналу та синдром психоемоційного «вигорання»


В ієрархії людських цінностей здоров'я посідає провідне місце. Кожна людина завжди прагне, щоб у неї та в її близьких насамперед було відмінне здоров'я, а задоволення інших своїх життєвих потреб індивід ставить на нижчі позиції [4; 6].
Існує чотири основні групи факторів, що детермінують здоров'я індивіда:*   
спосіб і стиль життя людини, стан її свідомості та внутрішньої культури;*   
стан середовища проживання людини (макро- та мікроекологія);*   
генетичні фактори;*   
сукупні зусилля фундаментальної та клінічної медицини й органів охорони здоров'я.
Короткий аналіз «представництва» кожної з цих груп факторів свідчить, що у «частковому» розподілі частка медична є найменшою: її роль у детермінуванні особистого та громадського здоров'я не перевищує 15%.
Спадкові фактори представлені більш солідно — на їх долю у формуванні здоров'я припадає до 20%, стан оточуючого середовища визначає на 25% рівень здоров'я, а «лев'яча» доля належить умовам і способу життєдіяльності конкретної людини — до 55% [1; 7].
Доречно навести тут знамените визначення здоров'я з Преамбули Статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), яке характеризує здоров'я як «стан повного фізичного, душевного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних дефектів». Минуло понад півстоліття від часу оприлюднення та впровадження в науковий обіг цієї дефініції. Вона зазнала багато різних змін у трактуванні, однак основне в понятті здоров'я залишалося як незмінна константа.
Деякі сучасні дослідники вважають, що визначення здоров'я як стану благополуччя хибне і навіть шкідливе [5]. В. О. Ліщук і О. В. Мосткова трактують воозівське положення про здоров'я у тому значенні, що благополуччя залежить не тільки від самої людини, а багато в чому є характеристикою суспільства, в якому певний індивід проживає та функціонує.
У сприятливих умовах і не дуже здорова людина може почувати себе цілком благополучно. А ось навіть вельми міцний і здоровий індивід не буде благополучним, якщо його оточення надто агресивне, стресогенне та хвороботворне.
Значення визначальних факторів ризику для здоров'я кожної людської особистості ми наводимо у вигляді табл. 1.
Таблиця 1. Фактори ризику для здоров'я людини
Середовище життєдіяльності | Фактори ризику (в інтегральному групуванні), що знижують якість життя та потенціал здоров'я людини | Значення для здоров'я, питома вага факторів
Спосіб і стиль життя людини | Нездорові умови професійної та трудової діяльності, незадовільні матеріально-побутові умови проживання та відпочинку, стресогенні ситуації на роботі і в побуті, малорухомість (гіподинамія та гіпокінезія), неміцні сімейні узи, самітність, низький освітній та культурний рівень і відсутність бажань і реальних дій до їх оптимізації, надмірно висока урбанізація, незбалансоване, неритмічне та неадаптоване харчування, куріння (зокрема пасивне), зловживання алкоголем, медикаментами; токсини та інші шкідливі хімічні субстанції у побуті і на роботі. | 49–55%
Біологія людини, генетичні фактори, фенотип | Схильність до спадкових і дегенеративних захворювань, ендокринопатій, дефектів метаболізму. Уроджені дисфункції та пороки розвитку індивіда. | 18–22%
Середовище проживання людини (макро- та мікро-середовище), природно-кліматичні умови | Забруднення атмосфери, гідросфери, ґрунту екотоксичними речовинами, канцерогенами й іншими шкідливими субстанціями. Різка зміна атмосферних явищ, підвищення рівня магнітних, геліокосмічних та інших випромінювань. | 17–20%
Фундаментальна та клінічна медицина, діяльність закладів охорони здоров'я | Низька ефективність гігієнічних заходів (особистих і громадських), недостатній рівень санітарної культури та культури здоров'я, низька якість медичної і профілактичної допомоги населенню та несвоєчасність її подання у повному обсязі. | 8–10%
У цьому табличному матеріалі маємо термін «культура здоров'я», до якого в останній час привернуто увагу фахівців різного профілю, зокрема економістів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Культура здоров'я персоналу та синдром психоемоційного «вигорання»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок