Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методи функціональних досліджень у косметології

Методи функціональних досліджень у косметології

Назва:
Методи функціональних досліджень у косметології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,03 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Методи функціональних досліджень у косметології


Для визначення стану шкіри кожного конкретного пацієнта косметик повинен після очищення шкіри уважно оглянути її, ви-значивши колір, тургор, еластичність, ступінь жирності, стан пор, судин, нігтів і волосся. У повсякденній практиці косметик не ви-користовує спеціальні методи досліджень функцій шкіри. Нижче наводимо деякі з них для розширення світогляду фахівця.
1. МЕТОДИ ОЦІНКИ МЕХАНІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ШКІРИ
Механічні властивості шкіри можуть бути визначені за допо-могою виміру сили, необхідної для деформації шкіри під тиском, при розтягненні, розриві і закручуванні.
Метод вдавлення. Тургор і еластичність шкіри виміряються за методом Шаде. Він використовується в різних модифікаціях, в основі яких лежить вимірювання прогину інтактної шкіри під дією визначеної сили. Еластометр Шаде вимірює вдавлення шкіри і складається з трьох круглих дисків, укріплених на осі, з'єднаній з динамометром для визначення сили натиснення. Глибина вдавлення вимірюється при визначеному натиску за визначений час.
Аспіраційний метод. Вимірюється деформація поверхні шкі-ри, утягненої до дзвоноподібної чашечки, в якій створюється понижений тиск, контрольований за допомогою манометра.
Торсійний метод. За допомогою торсійного методу вимірю-ється еластичність шкіри при закручуванні, при цьому зменшу-ється вплив тканин, які залягають нижче, на результати вимірів. Bruton, Shuster (1973) сконструювали портативний апарат, за до-помогою якого вимірюється еластичність шкіри при її горизон-тальному розтягуванні.
2. МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРИДАТКІВ ШКІРИ
Трихограма. За допомогою трихограми визначаються окремі фази циклу росту волосся. Різким рухом за допомогою затискача висмикують 7-8 волосин зі скроневої, тім'яної і потиличної діля-нок. Волосини розміщують на змоченому водою предметному склі і покривають скельцем. Корені волосся досліджують під мікрос-копом при збільшенні х32.
У таблиці наведено трихограму коренів волосся різних типів.
Трихограма коренів волосся
Фаза | Тип волосся | Кількість, %
Анаген | Нормальне з корін-цевою оболонкою | 60±28
Нормальне без ко-рінцевої оболонки | 25+26
Диспластичне без корінцевої оболонки | 3±3
Катаген | 0
Телоген | Нормальне | 10±6
Дистрофічне | 2±5
3. МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ САЛЬНОЇ СЕКРЕЦІЇ
Фізичні методи. Метод Шефера та Кюн-Бассінса. При кон-такті з матовим склом шкірне сало адсорбується і його прозорість змінюється при освітленні променями довжиною хвилі 460 нм.
Матові стекла товщиною 3 мм, чисті та висушені, прикріплю-ють до шкіри чола на 30 сек. Кількість адсорбованих ліпідів ви-значають фотометричне.
Метод Андерсона та Фултона. За цим методом шкірне сало на поверхні шкіри адсорбують за допомогою кристалів броміду талію або йоду. Ступінь адсорбції визначають за допомогою інф-рачервоної спектроскопії. Цей метод досить дорогий; до того ж він дає недостатньо точні результати порівняно з методом тонко-шарової хроматографії.
Визначення ліпідних фракцій. Для встановлення ліпідного складу шкірного сала нині використовують хроматографічні методи — тонкошарову чи газову хроматографію, що є найбільш прийнятними щодо чутливості і точності.
Планіметричні методи. Кількість сальних залоз, що функці-онують на поверхні шкіри, можна визначити за допомогою мето-дів відбитка і світлової мікроскопії.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Владимиров В., Зудин Б. Кожньїе й венерические болезни: Атлас. - М.: Медицина, 1980. - 288 с.
2. Дугін О. М., Слєпцов В. Б., Галайчук А. А. Збірник законо-давчих та нормативних документів, що регламентують діяльність підприємств внутрішньої торгівлі. — К., 2004. — 304 с.
3. Калантаєвська К. А. Морфологія та фізіологія шкіри лю-дини. — К.: Здоров'я, 1965. — 304 с.
4. Кольгуненко Й. Й. ОсновьІ геронтокосметологии. — М.: Медицина, 1974. — 224 с.
5. Косметический пилинг: теоретические й практические ас-пектьі. — М.: Косметика й медицина, 2003. — 224 с.
6. Новикова Л. В. МетодьІ физиотерапии в косметологии. — М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Методи функціональних досліджень у косметології

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок