Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організація стоматологічної допомоги населенню

Організація стоматологічної допомоги населенню

Назва:
Організація стоматологічної допомоги населенню
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,67 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Лекція
Організація стоматологічної допомоги населенню


Стоматологічна допомога відноситься до одного з самих масових видів медичної допомоги. У структурі загальної захворюваності-населення нашої країни хвороби порожнини рота і зубів займають третє місце. При цьому в 99 % випадків хворі обслуговуються в амбулаторно-поліклінічних установах. У структурі захворювань, що вимагають госпіталізації (близько 1% хворих), провідне місце займають одонтогенні запальні захворювання і травми щелепно-лицьової області.
Амбулаторна стоматологічна допомога міському населенню виявляється в спеціалізованих лікувально-профілактичних установах і в стоматологічних кабінетах і відділеннях територіальних і відомчих медичних установ. До них відносяться:
1) стоматологічні поліклініки (для дорослих і дитячі);
2) стоматологічні відділення (кабінети) у територіальних поліклініках, при медико-санітарних частинах і в здравпунктах підприємств;
3) стоматологічні кабінети в лікарнях, жіночих консультаціях, диспансерах, у школах і дошкільних установах, у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах.
При організації роботи стоматологічних установ у містах необхідно сполучити відомі принципи централізації і децентралізації в наданні стоматологічної допомоги населенню. При централізованій формі прийом населення проводиться безпосередньо в стоматологічній чи поліклініці в стоматологічному відділенні (кабінеті) територіальної поліклініки.
Децентралізована форма обслуговування передбачає створення постійно діючих стоматологічних кабінетів на підприємствах, у вищих і середніх навчальних закладах, школах і т.д. Перевага цієї форми полягає в тім, що, по-перше, обслуговування населення відбувається на місці і постійно; по-друге, мається можливість повного медичного обслуговування працюючих чи учнів; по-третє, збільшується можливість більш тісного контакту лікаря з пацієнтом. У наданні стоматологічної допомоги дітям переважає децентралізована форма стоматологічної допомоги.
Серед, усіх медичних установ, що роблять стоматологічну допомогу, стоматологічна поліклініка займає особливе місце.
Стоматологічні поліклініки розрізняються:
1. За рівнем обслуговування: республіканські, крайові, обласні, міські, районні.
2. По підпорядкованості: територіальні, відомчі.
3. По джерелу фінансування: бюджетні, госпрозрахункові.
4. По категоріях: у залежності від потужності, що визначається числом відвідувань у зміну.
Для кращої організації і планування стоматологічної допомоги на кожнім рівні керування охороною здоров'я з числа лікарів-стоматологів виділяється найбільш досвідчений лікар-стоматолог, що виконує функції головного фахівця зі стоматології.
У структурі республіканських, обласних, міських стоматологічних поліклінік створюються організаційно-методичні кабінети, співробітники яких разом з головними фахівцями проводять організаційно-методичну роботу по стоматології, її планування, аналіз діяльності установ, розробляють заходу щодо підвищення якості стоматологічної допомоги населенню.
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ СТОМАТОЛОГІЧНОЇ ПОЛІКЛІНІКИ
Стоматологічна поліклініка, оснащена сучасним устаткуванням, укомплектована кваліфікованими кадрами, що володіють сучасними методиками діагностики і лікування стоматологічних захворювань забезпечує найбільш високу якість медичної допомоги.
Традиційно сформована структура стоматологічних поліклінік містить у собі наступні підрозділи:
1) реєстратура;
2) відділення: терапевтичної стоматології, хірургічної стоматології, ортопедичній стоматології (з зуботехнічною лабораторією), дитячої стоматології;
3) кабінет первинного огляду;
4) кабінет невідкладної стоматологічної допомоги;
5) кабінет фізіотерапії;
6) кабінет рентгенодіагностики.
Крім того в поліклініці можуть бути організовані відділення і. кабінети по наданню вузькоспеціалізований стоматологічної допомоги хворим. До них відносяться парад онтологічні кабінети, кабінети для прийому хворих з патологічними змінами слизуватої оболонки порожнини рота, алергологічні кабінети, кабінети функціональної діагностики, кабінети анестезіології й ортодонтії і кабінети профілактики, голковколювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Організація стоматологічної допомоги населенню

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок