Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Пам’яті видатного інфекціоніста Б.М.Котляренка (1900-1969 рр.)

Пам’яті видатного інфекціоніста Б.М.Котляренка (1900-1969 рр.)

Назва:
Пам’яті видатного інфекціоніста Б.М.Котляренка (1900-1969 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,72 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Пошукова робота
Українські інфекціоністи.
“Пам’яті видатного інфекціоніста
Б.М.Котляренка (1900-1969 рр.)”


6 червня 2000 р. виповнилося б 1000 років видатному інфекціоністу, клініцисту і педагогу, відомому вченому Борису Миколайовичу Котляренко. Б.М.Котляренко народився у м.Ряжську Рязанської губернії. У 1917 р. він закінчив реальне училище та поступив у Самарський університет. Великі здібності, працьовитість і особливе зацікавлення інфекційними хворобами дали йому змогу з 1919 р. працювати асистентом кафедри мікробіології. У 1925 р. Борис Миколайович закінчує Ленінградський інститут медичних знань.
Перші роки молодого лікаря пов’язані з працею на Волховбудові, а незабаром – у лікарні ім.С.П.Боткіна на кафедрі одного з найвидатніших інфекціоністів проф.Г.О.Івашенцова. Одночасно він працює у патофізіологічній лабораторії академіка О.Д.Сперанського. Під їх керівництвом формувався досвідчений клініцист та експериментатор.
Наприкінці 30-х років Б.М.Котляренко за дорученням Уряду працює лікарем 1-ої китобійної флотилії “Слава”. Під час навколосвітнього плавання він мав змогу досконало познайомитись з різноманітною інфекційною патологією й тропічними хворобами. У другу світову війну гвардії полковник Б.М.Котляренко – епідеміолог фронту. Кандидатську дисертацію (“К генезу кожных реакцій”) захистив у блокадному Ленінграді.
Весь час Б.М.Котляренко поєднував практичну діяльність лікаря з викладацькою роботою у вищих навчальних закладах спочатку в Ленінграді, а з 1951 р. до грудня 1969 р. у Львові як завідувач кафедри інфекційних хвороб і головний лікар інфекційної клініки.
Саме Б.М.Котляренко почав формувати Львівську наукову школу інфекціоністів і перш за все – школу лікарів-інфекціоністів. Будучи талановитим клініцистом, бездоганно володіючи всіма методами діагностики і лікувальних (у тому числі хірургічних) втручань у клініці інфекційних хвороб, він перший у Львові діагностував інфекційний мононуклеоз, феліноз, розробив і впровадив у практику діагностичні й лікувальні методи при кашлюку, ящурі, туляремії, правці, дизентерії, гнійних менінгітах, енцефалітах, бешисі, черевному і висипному тифах та ін. Достатньо сказати, що у практиці інфекціоністів відомо багато діагностичних симптомів за іменем Котляренка.
Особливо багато уваги Б.М.Котляренко приділяв удосконаленню роботи кафедри та її клінічної бази. За його ініціативи і під його безпосереднім керівництвом було відбудовано 3-й поверх клініки. боксовано всі великі палати, створені біохімічна лабораторія, рентгенівський, фізіотерапевтичний, електрофізіологічний кабінети, операційну, патоморфологічне відділення. Організовані лекційна аудиторія, наукова лабораторія кафедри та перший в Україні кабінет тропічної медицини.
Очолюючи понад 15 років інфекційну службу Львівської області, він багато зробив для її розвитку, впровадження у практику найновіших досягнень науки і підвищення кваліфікації практикуючих лікарів, часто виїжджав у райони західних областей України для ліквідації загроз спалахів інфекційних хвороб, вперше організував щомісячні науково-практичні конференції з інсектології для медичних працівників у районах Львівської області.
Широке коло наукових інтересів Б.М.Котляренк знайшло відображення в 76 опублікованих працях у галузі інфекційної патології, імунології, епідеміології та у багатьох доповідях на конференціях і з’їздах. Він з великою любов’ю передавав свій багатий досвід клініциста й педагога молодій зміні, виховав цілий ряд талановитих спеціалістів і науковців. Під його керівництвом виконано 3 докторські й 23 кандидатські дисертації, підготовлено багато кваліфікованих лікарів. Кафедра була однією з провідних в Україні.
Уряд високо оцінив заслуги Б.М.Котляренка, нагородивши його двома орденами і п’ятьма медалями.
Борис Миколайович був людиною з різнобічними інтересами, цікавим співрозромовником, багато читав, мав дуже приємний сильний баритон, добре співав (і у концерта) зі своєю дружиною, відомою оперною співачкою Веронікою Водяницькою, грав на роялі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Пам’яті видатного інфекціоніста Б.М.Котляренка (1900-1969 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок