Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Лікувальна гімнастика. Народні методи лікування

Лікувальна гімнастика. Народні методи лікування

Назва:
Лікувальна гімнастика. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Лікувальна гімнастика. Народні методи лікування


Здоров'я й правильний розвиток дитини залежать і від створеного для неї оптималь-ного рухового режиму.
Рухи сприятливо впливають на весь організм дитини. Під час скорочення м'язів у місцях їх прикріплення відбувається подразнення окістя, що стимулює ріст кісток. До органів, які функціонують, кров надходить у більшій кількості, зростає і маса крові, що викидається серцем до судин, посилюється легенева вентиляція, збільшується об'єм крові, насиченої киснем.
Під час рухів у організмі виробляється більше тепла. У зв'язку з підвищенням теплопродукції посилюється робота потових залоз, що є одним з механізмів теплоре-гуляції.
Нормалізуються процеси збудження та гальмування.
Скелет дітей містить значну кількість хрящової тканини, суглоби їх дуже рухливі, зв'язковий апарат легко розтягується. Тривалі заняття у положенні сидячи можуть призвести до різноманітних порушень постави. Разом з тим саме у дітей молодшого віку початкові форми деформації найкраще піддаються виправленню. З метою про-філактики і виправлення постави слід обов'язково виконувати вправи для м'язів плечового пояса, спини і живота, що сприяють утворенню міцного "м'язового корсе-та", який утримує тіло у правильному положенні.
Лікувальна фізкультура допомагає розвивати кістково-м'язову систему, вдоско-налювати функції дихальної, серцево-судинної та нервової систем, тренувати органи рівноваги (вестибулярний апарат) тощо.
Психомоторний розвиток дитини відбувається приблизно так.
Новонароджена дитина рухається лише рефлекторно, не тримає голови, руки та ноги безпомічно звисають, хребет набуває конфігурації залежно від чинників, що на нього впливають.
На 1-му місяці життя дитина повертає голову у відповідь на сильні звукові та зорові подразнення. Поступово зменшується характерна для дітей 1-го місяця життя згинальна м'язова гіпертонія (збільшення тонусу м'язів). Зростає обсяг рухів, збільшується тонус м'язів-розгиначів. Дитина починає утримувати вкладену в руку іграшку, тягне її до рота.
На 6-му тижні життя немовля у положенні лежачи на животі починає підводити та тримати голову. У кінці 2-го місяця спирається ступнями на поверхню, над якою його тримає дорослий.
У віці до 3 міс дитині призначають тільки рефлекторні вправи, які виникають на підґрунті безумовних шкірних рефлексів і рефлексів положення (згинання та розги-нання пальців кінцівок). Пасивні рухи повторюють 6 — 8 разів.
У віці від 3 до 6 міс дитина стежить поглядом за рухами іграшок у різних напрям-ках, тягнеться до цікавих предметів і захоплює їх руками. Розрізняє близьких та незнайомих людей. Спочатку, захоплюючи предмети, робить багато зайвих рухів: рухаються руки, ноги, відкривається рот. У подальшому реакція захоплювання вдос-коналюється. Повертається зі спини на бік, а потім і на живіт. Добре тримає голову.
У 4 —5 міс під час спілкування з дорослими починає усміхатися, жваво рухатися та вимовляти звуки.
До 5 —6 міс сидить з підтримкою.
У віці 4 — 6 міс слід застосовувати комплекс рухів для удосконалення роботи м'язів-згиначів та розгиначів. Після 6-го місяця життя активні рухи дитини зале-жать від її бажання, але їх потрібно стимулювати руховими і зоровими сигналами.
Від 6 до 9 міс дитина перевертається зі спини на живіт, із живота на спину. Рухи рук контролює зором. У міру розвитку реакції рівноваги все стійкішим стає положення сидячи. Сідає тим раніше, чим швидше оволодіє умінням перевертатися зі спини на живіт.
У віці 7 — 8 міс починає повзати. Спочатку у повзанні беруть участь лише руки. За їх допомогою дитина підтягується уперед, ноги лишаються випростаними (повзання на животі). Пізніше починає повзати і за допомогою ніг. У 8 міс стоїть, якщо її підтри-мувати за обидві руки, на рівних ногах.
У 7 —9 міс вже може стояти біля бар'єра. Дитина оволодіває вмінням розтуляти кисть і класти предмет. Знаходить очима названих членів сім'ї. Вимагає до себе уваги.
Від 9 до 12 міс починає розрізняти все більшу кількість предметів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Лікувальна гімнастика. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок