Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Медицина Стародавньої Індії

Медицина Стародавньої Індії

Назва:
Медицина Стародавньої Індії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Медицина Стародавньої Індії”


План.
Вступ.
Школа Стародавньої Індії.
Медицина Індо-Тибету.
Лікар був зобов'язаний знати всі науки.
Стародавні медики.
Стародавньо-медичні трактати Індії.
Медицина Індо-Тибету в практиці сучасного лікаря.
Розвиток анатомії в Стародавній Індії.
Аюрведа – наука про довголіття.
Висновок.
Література.
Вступ.
Чудовим досягненням стародавніх і середньовічних медичних знань народів Азії є традиційна система медицини Індо-Тибету, яка протягом довгих століть формувалася на основі кращих традицій народної медицини багатьох країн цього регіону. (Власне медицина Тибету складалася протягом століть на основі стародавньої індійської медицини і зберегла багато її рис до останнім часом. Основний твір медицини Тибету "Чжуд-Ши" є перекладом стародавньої санскритської медичної книги, нині що не збереглася. І тому цілком правомірно говорити не про чисту медицину Тибету, а про традиційну систему Індо-Тибету.)
Медицина Індо-Тибету мала свій в розпорядженні своєрідні методи лікування, власну систему теоретичних поглядів і особливі філософські концепції, втім, вельми подібними філософським побудовам лікарює інших держав старовини.
1. Школи Стародавньої Індії.
Зміст навіть найраніших індійських трактатів свідчить про вельми високий рівень медичних знань в глибокій старовині. Вже близько 1 тисячоліття до н.е., коли більшість філософських і наукових шкіл Стародавньої Індії досягла щонайвищого ступеня розвитку, в зеніті розквіту знаходилася і медицина.
Наприклад, медичні знання знайшли своє віддзеркалення в так шановному на Сході "Астрологічному календарі тварин", що має величезне медичне значення при діагностиці захворювань і визначенні індивідуальних особливостей пацієнтів.


2. Медицина Індо-Тибету.
Найважливіша з природних наук, медицина була поставлена на цілком раціональну основу. Головним принципом медицини Індо-Тибету у всі часи було положення про єдність і цілісність людського організму. Тому і будь-яке захворювання розглядалося стародавніми медиками Індії і Тибету як хвороба всього організму. Лікуванню піддавалася не хвороба, але сам конкретний пацієнт зі всіма його особливостями і індивідуальними схильностями, розпізнавання яких стародавніми діагностами було розвинуто до досконалості.
Відношення лікарює Стародавньої Індії і Тибету до лікування виражалося таким чином: тільки весь комплекс фізичних, психічних і розумових станів людини визначає його хворобу або здоров'я. Медицина Індо-Тибету ніколи не впадала в "вузький фізіологизм", такий типовий для ряду лікувальних шкіл античної Еллади і що відродився в багатьох пізніших формах західної медичної науки Нового Часу.


3. Лікар був зобов'язаний знати всі науки.
Лікар в Індії і Тибеті був зобов'язаний досконально знати психологію, ботаніку, біологію, фармакологію, хімію і інші науки.
Характерний, що лікування хвороби не припинялося з одужанням. Лікар був зобов'язаний продовжувати спостереження за пацієнтом і далі, щоб надійно забезпечити повне відновлення функцій організму, гарантуюче здоров'я і активне довголіття.
Основи стародавньої традиційної медицини Індо-Тибету передавалися від вчителя до учня в усній традиції. І лише набагато пізніше досвід медичної думки був узагальнений і записаний під загальною назвою "Аюр-Веда", що в перекладі із стародавньої індійської мови - санскриту - означає "Книга Життя".
В "Аюр-Веді" описуються властивості більш ніж 1000 лікарських рослин, приводяться найрізноманітніші методи і прийоми лікування - від психотерапії до хірургічного втручання, міститься широкий теоретичний матеріал, вивчення якого свідчить про серйозні спроби стародавніх індійських медиків осмислити спостережувані ними явища, побудувати загальну медичну теорію.


4. Стародавні медики.
Стародавні медики Індії і Тибету вважали, що в основі людського організму лежать три головних Першоелемента, якими і визначаються всі функції організму: Вітер - Вата, Жовч - Пітта і Флегма - Капха. В Тибеті і Індії ці Першоелементи ототожнювали відповідно з принципами Руху, Вогню і Розм'якшення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Медицина Стародавньої Індії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок