Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Артеріальний тиск

Артеріальний тиск

Назва:
Артеріальний тиск
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,72 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Вимірювання артеріального тиску.
Вперше вимірювання АТ було проведено в 1733р. священником англійської церкви S. Hales, який використав для цього латуневу трубку, яка вводилась у сонну артерію. Рівень АТ визначався по висоті стовбчика крові, яка викидалась у трубку (мал. 6.).
Непрямий метод вимірювання АТ за допомогою сфігноманометра вперше запропонував K. Viedof всередині XІX ст., а в 1881 р. S. von Basch розробив перший сфігноманометр (мал. 8), що став прототипом апарату, який використовується і на даний час. Артеріальний тиск вимірювали за допомогою пальпації променевої артерії, проте цей метод дозволяв вимірювати тільки САТ.
В 1905 р. російський хірург Н. С. Коротков модифікував метод Riva-Rocci. Він виявив, що при аускультації плечової артерії під час випускання повітря із манжетки, прослуховуюься вимірювальні тони, і запропонував використовувати їх для визначення САТ і ДАТ. В цьому полягає перевага даного методу в порівнянні з пальпаторним.
Аускультативний метод Короткова на даний час є основним методом неінвазивного вимірювання АТ.
Методи вимірювання АТ. “Золотим стандартом” визначення АТ є результати прямого внутрішньоартеріального вимірювання за допомогою катетера. Проте цей метод не являється прийнятним для рутинних повторних вимірювань і для масових обстежень. Тому використовують непрямий метод. Він базується на визначенні зовнішнього тиску, який необхідний для здавлення плечевої артерії до такого ступеня, щоб пульсова хвиля крові не змогла більше передаватись по ній. Це здійснюється за допомогою манжетки, в яку нагнітається повітря тиском більшим за АТ; що визначається при зникненні пульсу на руці. Потім повітря з манжетки поступово випускають і відмічають тони, які зявляються при проходженні пульсової хвилі по артерії (тони Короткова).
Виділяють пять фаз тонів Короткова:
1 – зявляються перші ясні звуки, що повторюються; це приблизно співпадає з встановленням пальпаторного пульсу на a. Radialis;
11 – звуки стають мякими та тривалішими, нагадують перехідні шуми;
111 - звуки стають різкіші та голосніші;
1V - звуки стають глухіші, мякіші,
V – звуки повністю зникають.
Інколи тони Короткова перестають прослуховуватись після першого виникнення, а потім знову починають розрізнятись, коли тиск в манжетці зменшується на 10-30 мм.рт.ст. Це явище називають „аускультативним провалом”, яке спостерігається при АГ у хворих старшого віку. Для того, щоб правильно виміряти АТ, необхідно перед аускультативним вимірюванням визначити АТ пальпаторно. „Аускультативний провал”це не аномалія. Однак, якщо САТ не визначити попередньо методом пальпації, можна пропустити перший тон (тони) перед “провалом” через недостатньо накачану манжетку, і оцінка САТ буде не правильною.
Рівень тиску в манжетці (відображається на з’єднаному з нею манометрі), при якому з’являється перший тон Короткова,- це максимальний тиск, який генерується при кожному серцевому циклі (САТ). Рівень тиску в манжетці, при якому тони кінцево зникають, оскільки артерія знову є прохідною і кровоток повністю відновлюється, - це тиск між вома серцевими скороченнями (ДАТ). У дітей до 13 років, вагітних і осіб з високим серцевим викидом або периферійною вазодилатацією ( наприклад, при анемії, тиреотоксикозі, аортальній недостатності, лихоманці) тони часто вислуховуються до 0 мм рт.ст., - так званий феномен “нескінченого тону”. Це також може спостерігатись при сильному натисканні стетоскопом на артерію. В таких випадках ДАТ є тиск, при якому тони слабнуть (1V фаза).
Непрямий метод вимірювання АТ не такий точний, як прямий. Вимірювання АТ при аускультації тонів Короткова занижує САТ в порівнянні з внутрішньоартеріальним вимірювання на 3-7 мм рт. ст. Однак непряме вимірювання прийнятне для вирішення діагностичних та терапевтичних завдань. Цей метод практичний і не потребує інвазивного втручання.
Правила вимірювання артеріального тиску
(рекомендації ВООЗ, 1996, і Американської асоціації серця, 1993)
Пацієнт
АТ вимірюють після 5-хвилинного відпочинку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Артеріальний тиск

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок