Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Перша допомога при опіках та обмороженнях

Перша допомога при опіках та обмороженнях

Назва:
Перша допомога при опіках та обмороженнях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,52 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Перша допомога при опіках та обмороженнях
Лікування опіків складається з надання першої допомоги потерпілим на до-госпітальному етапі, загального та місцевого лікування в хірургічних або спеці-алізованих опікових відділеннях.. Перша медична допомога включає забезпечення прохідності дихальних шляхів, відновлення і стабілізацію кровопостачання і дихання, оцінку супутніх пошкоджень. В перші години після травми основні зусилля повинні бути направлені на лікування шоку. У разі опіку електричним струмом необхідно негайно призупинити дію електричної енергії. При наданні першої допомоги слід:
1. Зупинити дію термічного чинника, перекрити подачу гарячої води, пари. При загорянні одягу, щоб погасити вогонь, потерпілого необхідно загорнути в ковдру, накрити полум'я щільною тканиною, яка не пропускає повітря, але не можна при цьому накривати повністю потерпілого, щоб не спричинити опіку дихальних шляхів і отруєння продуктами неповного згорання одягу. Не слід збивати полум'я руками, а тим більш притискати палаючий одяг до шкіри - це поглиблює ураження.
2. Зняти тліючий одяг та провести реанімаційні заходи. Одяг швидко знімають або розрізають. Не можна бігти в палаючому одязі: під час руху полум'я розгоряється. У тяжких випадках потерпілого виносять із місця по-жежі на відкритий простір або в приміщення з чистим повітрям. При асфіксії і зупинці серцевої діяльності виконують штучну вентиляцію легень ("рот у рот" чи "рот у ніс") та закритий масаж серця.
Внаслідок ураження хімічними речовинами ушкоджений одяг також необхідно зняти, а потім упродовж не менше 20 хвилин змивати ці речовини зі шкіри проточною водою, краще - під напором. Допускається застосування нейтралізаторів: 2-4 % розчину двовуглекислого лугу при опіках кислотами і такого ж слабкого розчину лимонної чи борної кислот при опіках лугами. Шматочки фосфору фіксуються в шкірі і можуть продовжувати горіти. Шкіру довгий час зрошують водою, часточки фосфору витягають пінцетом у темній кімнаті.
3. Охолодити обпечені ділянки шкіри, занурити кінцівку або змочити відпо-відну ділянку холодною водою, прикласти сніг, міхур з льодом, зросити хлоретилом. Охолодження обпечених ділянок проводять періодично по 10-15 хв протягом 4-5 годин.
4. Накласти асептичну пов'язку. Для запобігання інфікування опіку, шкіру навколо нього слід обробити 70° етиловим спиртом або горілкою і накласти асептичну пов'язку. При поширених опіках потерпілого загортають у чисте (кра-ще стерильне) простирадло, марлю, поліетиленову плівку або на поверхню шкіри за допомогою розпилювача наносять спеціальну рідку антисептичну пластма-су, яка швидко остигає та стає еластичною, і госпіталізують в опікове чи хірур-гічне відділення. При наданні першої допомоги на місці пригоди забороняється проводити первинну обробку опікової рани, накладати мазеві пов'язки, примоч-ки, використовувати кольорові рідини, які можуть затруднювати оцінку ступе-ня ураження шкіри та проведення наступної хірургічної обробки рани.
5. Знеболити і розпочати протишокові заходи. Для знеболювання можна дати анальгін (темпалгін, седалгін). При поширених опіках необхідно дати 2-3 таблетки ацетилсаліцилової кислоти (аспірину) і 1 таблетку димедролу або ввести наркотичні знеболювальні (промедол або омнопон, трамадол, триган і т. ін.), нейролептики, антигістаміні препарати. Для зменшення інтоксикації дають гарячий чай, каву, лужну мінеральну воду (500-2000 мл), якщо її немає, готують розчин 1/2 чайної ложки соди, 1 чайна ложка кухонної солі на 1 л води або 1 чайна ложка кухонної солі, 2/3 чайної ложки гідрокарбонату натрію на 1 л чаю. Всім потерпілим із поширеними та глибокими опіками в машині швид-кої допомоги необхідно розпочати введення протишокових засобів (реополіглюкіну, реоглюману, рефортану, розчину Рінгера-Локка тощо), проводити оксигенотерапію або дати малий наркоз (закис азоту в суміші з киснем). По-ряд із цим, таким хворим вводять серцево-судинні препарати. Транспортува-ти опікового хворого слід дуже обережно.
Хворі підлягають активно-пасивній імунізації проти правця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Перша допомога при опіках та обмороженнях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок