Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості будови шкіри у чоловіків

Особливості будови шкіри у чоловіків

Назва:
Особливості будови шкіри у чоловіків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,14 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Особливості будови шкіри у чоловіків


Техніка проведення косметичних процедур для чоловіків не має принципової відмінності від подібних процедур для жінок, але будова чоловічої шкіри дещо відрізняється від жіночої: у чо-ловіків рН трохи нижчий, епідерміс товщий, більш розвинута ка-пілярна мережа.
Шкіра чоловіків у 1,6-2,0 рази товща і міцніша за шкіру жі-нок, у ній набагато більше сальних залоз, підвищена активність яких призводить до появи комедонів. Чоловіча шкіра містить більше колагенових волокон і тому старіє повільніше.
Але у чоловіків частіше виникає вугрова хвороба, особливо в підлітковому віці; на ній залишаються ознаки постакне — рубчи-ки на місцях колишніх висипань, надмірна сальність.
Починаючи з 40-літнього віку, шкіра втрачає пружність, а по-тім стрімко наростають ознаки «справжнього старіння»: риси обличчя грубішають, проступають глибокі зморшки на чолі, нав-коло очей, носогубні складки поглиблюються.
Чоловіча шкіра уразлива не менш ніж жіноча. До того ж вона часто буває погано доглянута і страждає від прямого впливу аг-ресивних факторів довкілля (холод, сонце, вітер, забруднення довкілля, паління).
Можна виділити кілька основних проблем, що змушують чоловіків звертатися до дерматокосметолога. Насамперед, це про-блема випадання волосся і надлишкової маси, вугрова хвороба, розацеа, новоутворення, ознаки старіння, нанесення і видалення татуювань, зміни нігтьових пластинок.
Для чоловіка волосся — символ фізичної сили і мужності. Ду-же часто чоловік тяжко переживає втрату волосся. У 84% випад-ків чоловіки, що лисіють, усерйоз стурбовані цією проблемою і хотіли б знову мати густу шевелюру. Втрата волосся може викли-кати справжні агресивні стани, особливо в молодих людей. У 95% випадків йдеться про так звану андрогенну чи андрогенетичну алопецію, механізм розвитку якої носить одночасно гормональ-ний і спадковий характер.
Як правило, кожний волосяний фолікул запрограмований на 25-30 циклів росту тривалістю 3-6 років. Тестостерон під впли-вом ферменту 5-альфаредуктази перетворюється на дигідротес-тостерон. В осіб, генетично схильних до раннього облисіння, во-лосяні фолікули дуже чутливі до дигідротестостерону. Саме під його впливом цикл росту волосяних фолікулів прискорюється, волосся стає дедалі тоншим і, як тільки досягається число запро-грамованих циклів, воно зникає.
Чоловіча андрогенетична алопеція може виявлятися дуже ра-но, навіть уже в юнацькому віці. Поступове облисіння закінчуєть-ся завжди однаково: волосся повністю зникає з тім'яної частини голови, яка може бути покрита пушком; у ділянці скронь і поти-лиці волосся залишається у вигляді віночка.
Найефективнішим засобом, точніше методом відновлення волосся є хірургічна мікротрансплантація; пересаджене волосся добре приживається, за один сеанс під місцевою анестезією реім-плантується від 1 до 3 тис. волосин. Пацієнт може залишити клі-ніку через 2 години після хірургічного втручання і вже наступного дня почати звичайне миття голови.
Існують і медикаментозні засоби, що дають змогу стабілізува-ти випадання волосся і відновити процес його росту:—
міноксидил (регейн) — судинорозширювальний препарат місцевої дії, застосовують 2 рази на день — уранці і ввечері. У пе-реважної більшості пацієнтів помітний ефект спостерігається че-рез 2-3 місяці застосування. Припинення застосування препара-ту повертає процес на вихідний рівень;—
фінастерид — перший препарат для прийому всередину. Він ефективно відновлює ріст волосся при легкій і помірній андрогене-тичній алопеції в чоловіків. Дія фінастериду полягає у блокуванні ферменту 5-альфаредуктази і зменшенні кількості дигідротестосте-рону на рівні шкірного покриву голови. Під дією фінастериду ви-падання волосся припиняється через 3 місяці; при застосуванні протягом 2 років ріст волосся повністю відновлюється у 6 з 10 па-цієнтів. Як і у випадку з міноксидилом, для підтримки результа-ту препарат слід приймати постійно.
Для догляду за чоловічою шкірою вдома потрібно застосову-вати спеціальні косметичні засоби, але чоловікам важко усвідоми-ти необхідність використання ще чогось, крім засобів для голін-ня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості будови шкіри у чоловіків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок