Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хвороби шкіри. Первинні і вторинні елементи висипів на шкірі

Хвороби шкіри. Первинні і вторинні елементи висипів на шкірі

Назва:
Хвороби шкіри. Первинні і вторинні елементи висипів на шкірі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,27 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Хвороби шкіри.
Первинні і вторинні елементи висипів на шкірі


Основним полем діяльності косметолога будь-якого рівня знань є шкіра, на якій, мов у дзеркалі, відбивається стан внутріш-ніх органів і систем. Шкіра протягом життя піддається впливу навколишнього середовища (сонячне випромінювання, перепади температури, вологість тощо). Крім того, серед клінічних ознак деяких захворювань є висипання на шкірі.
Дерматологія — складна, багатопланова галузь медицини, опа-нування якою вимагає декількох років навчання. За цей час май-бутній лікар має вивчити захворювання шкіри в повному обсязі. Косметик також повинен мати елементарне уявлення про клінічні ознаки цих хвороб. За необхідності він зможе вчасно направити клієнта до лікаря-дерматолога, щоб не заразитися самому у ви-падку контагіозного захворювання та щоб не заразилися інші па-цієнти салону. Всі ці питання описані в даному розділі.
Первинні і вторинні елементи висипів на шкірі.
Первинні і вторинні елементи висипів на шкірі — це своєрід-на абетка для розуміння хвороб шкіри (рис. 2.1).
Первинні елементи — це різні висипання, що виникають на незміненій, нормальній шкірі.
Вторинні елементи — це зміни шкіри, які розвинулися внаслі-док трансформації первинних елементів у процесі перебігу шкір-ної хвороби.
Первинні елементи можуть бути такими, що піднімаються над рівнем шкіри, й такими, що не піднімаються, непорожнинними і порожнинними.
1. Плями (maculae) належать до непорожнинних, морфологіч-них елементів, що не піднімаються над шкірою, колір шкіри змінений на обмеженій ділянці, щільність не відрізняється від
Рис. 2.1.
Первинні (7-6) та вторинні (7-12) елементи висипань на шкірі:
1 — пляма; 2 — папула; 3 — вузол; 4 — пухир; 5 — пухирець; 6 — міхур; 7 — кірка;
8 — ерозія; 9 — виразка; 10 — тріщина; 11 — рубець; 12 — лусочка
здорових ділянок шкіри. Плями підрозділяються на запальні і незапальні.
Запальні плями зумовлені локальним розширенням кровонос-них судин. До них належать:
розеола — пляма розміром до нігтя мізинця, колір — різні від-тінки рожевого і червоного, зникає при натисненні;
еритема — пляма розміром від нігтя мізинця і більше, зникає при натисненні.
Незапальні плями характеризуються відсутністю запалення і можуть бути:—
гіперпігментовані, наприклад, ластовиння;—
депігментовані, наприклад, вітиліго;—
судинні, наприклад, синець, різні види телеангіектазій.
У процесі зворотного розвитку на місці плям не залишається ніяких слідів.
2. Вузлик, або папула (papula) — непорожнинний елемент, що піднімається над рівнем шкіри. Його величина може варіювати від просяного зерна до долоні, форма — напівкуляста чи у вигля-ді конуса, колір — може варіювати, у процесі зворотного розвит-ку може зникати безслідно.
3. Вузол (nodus) — непорожнинний елемент, що залягає в гли-боких шарах шкіри і злегка піднімається над нею; розміром з лі-совий горіх і більше. Залишає після себе рубець.
4. Горбок (tuberculum) — непорожнинний елемент, обмеже-ний, щільний, що піднімається над рівнем шкіри, розміром від просяного зернятка до горошини; колір — від рожевого до си-нюшно-багряного, розташовується в дермі і залишає після себе рубець.
5. Пухир (urtica) — непорожнинний, що піднімається над шкірою, гострозапальний елемент, розміром від 2-3 мм до 3 см і більше, від блідо-рожевого до червоного кольору. Виникає в результаті обмеженого набряку сосочкового шару шкіри з одно-часним розширенням капілярів. Супроводжується сильною сверблячкою.
6. Пухирець (vesicula) — поверхневий, порожнинний, що під-німається над рівнем шкіри елемент, який містить серозну ріди-ну. Розмір — від просяного зерна до горошини. Розташовується в епідермісі або під ним. Розвиваючись, може розкритися з утво-ренням ерозії чи підсохнути з утворенням лусочки. На місці лу-сочки чи ерозії залишається тимчасова гіпер- або депігментація.
7. Міхур (bulla) — порожнинний елемент, за розміром біль-ший, ніж пухирець.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Хвороби шкіри. Первинні і вторинні елементи висипів на шкірі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок