Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів верхньої та нижньої кінцівок.

Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів верхньої та нижньої кінцівок.

Назва:
Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів верхньої та нижньої кінцівок.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,80 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів верхньої та нижньої кінцівок.


Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів верхньої кінцівки
У новонароджених і дітей перших років життя сухожилки розвинені відносно більше, ніж черевце м'яза. Слід також зазначити, що місця початку та прикріплення з віком змінюються в зв'язку з нерівномірним ростом м'язів та кісток, а також у зв'язку з розростанням кісткових горбистостей та зміною співвідношення між довжиною м'язових та сухожилкових частин.
Відомо також, що м'язи верхньої кінцівки незалежно від статі мають багато індивідуальних особливостей. Так, дельтоподібний м'яз іноді недорозвинений або має додаткові м'язові пучки. Великого та малого круглих м'язів може не бути. Двоголовий та триголовий м'язи плеча іноді мають одну або три головки. Дуже варіабельні м'язи передпліччя і кисті. Довгого долонного м'яза часто немає з одного або обох боків. Іноді немає квадратного м'яза-привертача, м'яза-відвертача, м'яза-розгинача мізинця та деяких інших. Спостерігають випадки, коли кілька м'язів зливаються в один або мають спільні сухожилки.
Залежно від віку, статі та фізичного навантаження змінюється кількість м'язових волокон і потовщуються або стоншуються фасції пояса верхньої кінцівки і вільної верхньої кінцівки. Як правило, чітко визначається асиметрія м'язів правої та лівої верхніх кінцівок.
Фасції, синовіальні сумки та піхви верхньої кінцівки. Фасції пояса верхньої кінцівки та вільної верхньої кінцівки утворюють кістково-фасціальні та фасціальні піхви для окремих м'язів і груп м'язів. У цих піхвах, а також у борознах, щілинах та проміжках між ними, заповнених жировою тканиною, розміщуються судини і нерви.
Фасцію ділянки пояса верхньої кінцівки залежно від утворів, які вона покриває, поділяють на дельтоподібну, надосну, підлопаткову, а також пахвову.
Дельтоподібна фасція (fascia deltoidea) складається з поверхневої та глибокої пластинок. Поверхнева, тонша пластинка покриває дельтоподібний м'яз іззовні, а глибока відокремлює м'яз від суглобової капсули плечового суглоба. Надосна фасція прикріплюється до країв надоєної ямки і покриває однойменний м'яз. Підосна фасція прикріплюється до країв підосної ямки і разом з глибокою пластинкою дельтоподібної фасції утворює піхву для підосного та малого круглого м'язів. Тонка підлопаткова фасція натягнута над підлопатковою ямкою і покриває однойменний м'яз. Найбільше практичне значення має пахвова фасція, що закриває знизу пахвову ямку. Крізь отвори фасції в пахвову ямку проходять судини і нерви.
Пахвова ямка (fossa axillaris), в утворенні якої беруть участь м'язи верхньої кінцівки, має чотири стінки і два отвори. Передня стінка утворена великим та малим грудними м'язами, задня — підлопатковим і великим круглим м'язами та найширшим м'язом спини, присередня — переднім зубчастим м'язом, а бічна — плечовою кісткою та м'язами плеча.
Верхній отвір пахвової ямки обмежений І ребром, ключицею з підключичним м'язом та верхнім краєм лопатки. Крізь нього проходять з боку шиї великі судини та нерви. Нижній отвір пахвової ямки спереду обмежений нижнім краєм великого грудного м'яза, ззаду — нижнім краєм найширшого м'яза спини, присередньо — переднім зубчастим м'язом та іззовні — плечовою кісткою з м'яза-ми плеча. Пахвова ямка заповнена жировою тканиною, в якій зна-ходяться різних розмірів лімфатичні вузли.
Рис. 1. М'язи кисті (долоня):
1 — квадратний м'яз-привертач; 2 — ліктьовий м'яз — згинач зап'ястка; 3 — удержувач згиначів; 4 — протиставний м'яз мізинця; 5 — долонні міжкісткові м'язи; 6 — червоподібний м'яз (відрізаний); 7 — сухожилок поверхневого м'яза — згинача пальців: 8 — сухожилки глибокого м'яза — згинача пальців; 9 — синовіальна піхва вказівного пальця; 10 — 1 тильний міжкістковий м'яз; 11 — привідний м'яз великого пальця; 12 — короткий відвідний м'яз великого пальця (відрізаний); ІЗ, 16 — довгий м'яз — згинач великого пальця; 14 — короткий м'яз — згинач великого пальця; 15 — протиставний м'яз великого пальця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Вікові, статеві та індивідуальні особливості м'язів верхньої та нижньої кінцівок.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок