Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Етіологія і патогенез, клініка, діагностика, профілактика і лікування вертикальних аномалій прикуса

Етіологія і патогенез, клініка, діагностика, профілактика і лікування вертикальних аномалій прикуса

Назва:
Етіологія і патогенез, клініка, діагностика, профілактика і лікування вертикальних аномалій прикуса
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Етіологія і патогенез, клініка, діагностика, профілактика і лікування вертикальних аномалій прикуса”


План:
Відкритий прикус.
Лікування в ранньому дитячому віці.
Лікування в пізньому віці
Глибокий прикус.
Лікування глибокого прикусу у різних вікових групах.
Використана література.
ВЕРТИКАЛЬНІ АНОМАЛІЇ ПРИКУСУ
Відкритий прикус
За даними Василевської і Мухіної, відкритий прикус трап-ляється у 1,7% обслідуваних дітей. У дітей старшого віку він спосте-рігається частіше, ніж у дітей молодшого віку.
Етіологічними факторами, які викликають виникнення від-критого прикусу, можуть бути рахіт, недорозвиток міжщелепної кістки, недостатня біологічна тенденція зубів до прорізу-вання (часткова ретенція зубів), шкід-ливі звички та ін.
Відкритий прикус характери-зується такими лицевими і ротовими симптомами.
Лицеві симптоми: рот відкритий, нижня третина обличчя подовжена, верхня губа сплощена, коротка і не змикається з нижньою, складки ниж-ньої третини обличчя згладжені .
Ротові симптоми: передні, а іноді і частина жувальних зубів не кон-тактують з антагоністами, між ними є щілина, часто на зубах спостері-гаються ділянки гіпоплазії внаслі-док перенесення в ранньому дитинстві рахіту. Оклюзійна лінія в ділянці фронтальних зубів вгнута.
До ротових ознак належать також надмірний розвиток альвеолярних відростків у ділянці жувальних зубів і недорозвиток фронтальних ді-лянок, щелепної кістки. Клінічна картина, що спостерігається при відкритому прикусі, в ділянці передніх зубів характерна для інфраоклюзії, а в ділянці бокових — для супраоклюзії. «Ступінь роз'єднання в ділянці фронтальних зубів може до-сягти 1,5 см. Верхня губа в деяких випадках набирає ви-тягнутого положення, нижня губна складка згладжена. Таке положення губ буває у хворих, які стараються губами прихо-вати свій дефект. В інших випадках верхня губа буває вкоро-ченою і недорозвиненою від постійного зяяння ротової щілини (бездіяльність колового м'яза рога)» (Катц).
Функція жування в таких випадках дуже порушена. їжа не розрізається і дуже довго пережовується. Жувальний акт у ді-тей так утруднюється, що вони не користуються зубами, а роз-тирають їжу за допомогою язика і м'яких тканин порожнини рота. Оскільки хворі часто не користуються зубами, у них на зубах відкладається багато зубного каменю, який проникає гли боко під ясновий край, що викликає розхитування зубів. Крім того, вимушене тривале зяяння ротової щілини є причиною су-хості в роті і запалення слизової оболонки порожнини рота. По-рушена функція дихання і мови: дихання ротове, мова невиразна.
Лікування в ранньому дитячому віці
Лікування проводиться залежно від віку і клінічної картини. У дітей з молочним прикусом застосовуються профілактичні за-ходи. Лікар ставить собі за мету вплинути на етіопатогенетичні механізми, які є причиною захворювання. Таким чином, лікар повинен боротися з рахітом, шкідливими звичками, недороз-витком міжщелепної кістки і т. д.
Для боротьби з рахітом, як відомо, необхідне поліпшення повітряно-сонячного режиму, житлових умов, складу їжі і т. д. Для розвитку міжщелепної кістки треба давати дитині їжу, яка вимагає інтенсивного жування. Особливо важлива боротьба з шкідливими звичками.
Для ліквідації зяяння ротової щілини треба застосовувати міогімнастику, щоб розвинути коловий м'яз рота. Необхідно та-кож посилити дію м'язів, які піднімають нижню щелепу, для при-гнічення росту кісткової тканини в ділянці бокових зубів.
Доцільне також застосування підборідної пращі. В цьому разі, на відміну від дії пращі при лікуванні мезіального прикусу, тяга має бути спрямована не спереду назад, а знизу вгору, тобто повинна бути не коса, а вертикальна .
У змінному прикусі застосовуються біологічні і апаратурні методи лікування. На початку змінного прикусу рекомендується міогімнастика. Застосовуються також коронки, що підвищують прикус. Останні заходи проводяться тільки після прорізування перших шести молярів. Катц рекомендує надівати коронки, що підвищують прикус, на шості зуби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Етіологія і патогенез, клініка, діагностика, профілактика і лікування вертикальних аномалій прикуса

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок