Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загальна клінічна фармакологія. Антисептики., ферменти

Загальна клінічна фармакологія. Антисептики., ферменти

Назва:
Загальна клінічна фармакологія. Антисептики., ферменти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,25 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Загальна клінічна фармакологія. Антисептики., ферменти”


АНТИСЕПТИКИ, будь-яка речовина, перешкоджаюча зростанню мікроорганізмів, зокрема бактерій. На відміну від антисептик, з'єднання, що викликають загибель мікроорганізмів, називаються дезинфікуючими або бактерицидними засобами. Багато речовин залежно від концентрації, часу дії, температури і інших умов володіють і тим, і іншою властивістю, і тому в побуті ці терміни використовують як синоніми. Проте антисептики, як правило, вводять в організм тварин або рослин, де вони пригнічують зростання вірусів, бактерій, грибків або найпростіших, не створюючи небезпеки для живих тканин, а дезинфікуючими засобами звичайно обробляють неживі об'єкти, де їх токсична дія не так небезпечно. Знищення вищих паразитів – черв'яків, кліщів і комах – називають дезінсекцією, повне знищення всіх мікроорганізмів і їх суперечку – стерилізацією.
Способи пригноблення зростання або знищення бактерій. Ця проблема торкається не тільки лікування і профілактики захворювань, але і сільського господарства, консервації продуктів, процесів бродіння і т.п. Методи пригноблення зростання або знищення бактерій можна розділити на фізичні і хімічні. Прикладами перших служать опромінювання, висушування і нагрівання; використовування ж хімічних препаратів, тобто антисептик, засновано на їх здатності пригнічувати життєдіяльність мікробів. Проте висока температура або застосування хімічних дезинфікуючих засобів не приводить до моментальної загибелі всіх бактерій, оскільки бактерійні клітки розрізняються по своїй чутливості до таких дій. Багато бактерій гинуть зразу ж, але потім швидкість загибелі інших різко сповільнюється. Спороутворюючі бактерії знищити значно важче. Деякі види бактерій, наприклад туберкульозна паличка, володіють воскоподібною захисною оболонкою, або капсулою, яка додає їм відносну стійкість до висушування і дії антисептик.
Хімічні антисептики по-різному діють на бактерійні клітки. Наприклад, мило і вода знижують поверхневе натягнення клітинної мембрани; кислоти і луги змінюють концентрацію водневих іонів (рН) в бактеріях; під впливом мінеральних речовин і багатьох цитоплазматичних отрут відбувається коагуляція (згортання) бактерійних білків; фарбники надають виборчу токсичну дію; інші з'єднання окисляють різні компоненти бактерійної клітки.
Стандартизація антисептик. Відмінності в швидкості і повноті дії різних антисептик вимагають їх стандартизації шляхом порівняння з речовиною, що володіє «еталонною антисептичною активністю». Такою речовиною служить фенол. Історично фенол, або карболова кислота, – прототип всіх антисептик. Можливість його застосування для обеззараження відкрив в 1865 великий англійський хірург Дж.Листер, знайшовши, що передопераційна обробка рук хірурга, інструментів і шкіри хворого на фенол різко знижує частоту післяопераційних інфекцій. Феноловий коефіцієнт будь-якої антисептики знаходять шляхом розподілу зворотної величини його мінімально діючої концентрації на зворотну величину мінімально діючої концентрації фенолу, причому обидві величини визначають в одних і тих же умовах і відносно одних і тих же мікроорганізмів. Список відомих антисептик (в порядку убування їх фенолових коефіцієнтів) включає мерфенілнітрат, метафен, мертиолат, біхлорид ртуть, гексилрезорцин, настоянку йоду, лізол, хромову ртуть, гипохлорит, формалін, пепсодент, листерин і перекис водню. До антисептик, що мають близьку до фенолу структуру, відносяться крезоли, резорцин, гваякол і тимол.
Хоча феноловий коефіцієнт задає основний стандарт, в оцінці дії антисептик залишається ще багато проблем. Наприклад, речовина може бути високоактивною по відношенню до мікроорганізмів, але токсичним для живих тканин. Або воно знищує бактерії в зовнішньому середовищі, але відносно неактивно в організмі.
Фарбники-антисептики. Мікроорганізми сильно розрізняються по здатності забарвлюватися тими або іншими фарбниками і спорідненості до деяких з них. Багато фарбників виявилися антисептиками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Загальна клінічна фармакологія. Антисептики., ферменти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок