Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гальванізація. Дія на організм. Проведення процедур

Гальванізація. Дія на організм. Проведення процедур

Назва:
Гальванізація. Дія на організм. Проведення процедур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,44 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Гальванізація. Дія на організм. Проведення процедур


План матеріалу
1. Гальванізація.
2. Дія на організм.
3. Проведення процедур.


1. Гальванізація.
Гальванізація — метод лікувального застосування безперервного постійного електричного струму низької напруги (30-80 В), малої сили (до 50 мА).
Під час проходження постійного струму в організмі відбуваються фізико-хімічні процеси (електроліз, поляри-зація, послаблення процесів дифузії та посилення процесів осмосу). Результатами цих процесів - інтенсифікація обміну речовин, покращення трофіки тканин.
Гальванізація сприяє зменшенню запальних явищ, активації імунітету, прискоренню процесів регенерації тканин, зокрема периферичних нервів та шкіри.
При гальванізації відмічено подвійний характер змін у тканинах, що знаходяться під різними полюсами. Під анодом знижується збудливість, у зв'язку з чим визначається знеболююча дія. Під катодом підвищуються всі види чутливості, з'являється відчуття печіння, гіперемія шкіри, що спричиняє протизапальну розсмоктуючу дію.
Джерелом простійного струму, що застосовується з лікувальною метою є апарати для гальванізації: АГН-1, АГН-2, портативні ГВН-3, АГП-33, ГР-2, ГР-1М, "Поток-1", «РАДІУС».


2. Дія на організм.
Багатошаровість і різна електропровідність тканин організму є причиною того, що струм ру-хається не прямолінійно, а по шляху найменшого опору — по міжклі-тинних проміжках, кровоносних і лімфатичних судинах.
Опір тканин деякою мірою пов'язаний з поляризацією —нагро-мадженням зарядів протилежного знака біля клітинних напівпроник-них мембран, які є перешкодою для іонів (утворення зон поляриза-ції). Внаслідок нагромадження зарядів біля мембран виникає елект-рорушійна сила (поляризаційний струм) в напрямку, протилежному струмові, який проходить через тканини.
Специфічною особливістю постійного струму є напрямлене переміщення негативно або позитивно заряджених іонів, що містяться у складних розчинах тканин людського тіла, між електродами. При цьому під електродами відбувається електроліз — хімічний процес, що виникає під час проходження електричного струму через електро-літи (солі, луги, кислоти).
Під дією постійного струму внаслідок хімічного процесу електролізу позитивно заряджені іони (катіони) рухаються до катода, а від'ємно заряджені іони (аніони) — до анода. Там вони втрачають свої заряди і перетворюються з електрично активних іонів у хі-мічно активні, але електрично нейтральні атоми, які в результаті своєї хімічної активності взаємодіють з розчинником, утворюючи вторинні продукти електролізу (кислоти, луги), що спричинюють хі-мічний опік.
Клітинні мембрани з їх білковою субстанцією під впливом по-стійного струму змінюють свою проникність. При цьому посилюють-ся процеси дифузії та осмосу, інтенсивніше відбувається обмін ре-човин.
Переміщення Н-іонів до катода та ОН-іонів до анода викликає зсуви у кислотно-лужній рівновазі, рН середовища змінюється, що позначається на діяльності ферментів, тканинному диханні.
Різний перебіг фізико-хімічних реакцій під електродами, що з'єд-нані з анодом і катодом, пояснюється іонною теорією збудження Лазарева. Під електродом, який з'єднаний з від'ємним полюсом, підвищується концентрація одновалентних іонів К", збільшується проникність клітинних мембран і знижується активність фермента холінестерази, що руйнує медіатор ацетилхолін. Внаслідок цього під електродом накопичується ацетилхолін і підвищується збудливість тканини (кателектротон), що проявляється в інтенсивнішому при-піканні (гіперемії). У результаті переміщення частинок води до від'ємного полюса тканини під електродом набрякають, стають пухки-ми, і обмінні процеси в них перебігають інтенсивніше. При цьому від-буваються фізико-хімічні зміни, які приводять тканини до своєрід-ного стану їх, активного гальмування (парабіозу).
Під електродом, що з'єднаний з анодом, переважають менш ру-хомі двовалентні іони Са2 +, які знижують проникність клітинних мембран і підвищують активність холінестерази. Це спричиняє зменшення збудливості тканин, внаслідок чого вгамовується біль (анелектротон) .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Гальванізація. Дія на організм. Проведення процедур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок