Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Курячий грип

Курячий грип

Назва:
Курячий грип
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,54 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Курячий грип


ПЛАН
1. Вірусні про інфекції тварин, про віруси грипу
2. Поняття “курячого” грипу
Література
1. Поняття про інфекції тварин, про віруси грипу
Віруси грипу належать до родини ортоміксовірусів (Ortho-myxoviridae). Розрізняють віруси грипу типів А, В і С. Типовим пред-ставником ортоміксовірусів є вірус грипу типу А, який був виділений в 1933 р. Е.Смітом, К.Ендрюсом і Лейдлоу. Вірус грипу типу А, що вражає людину, має три різновиди, які позначаються H1N1, H2N2 і H3N2. Перший і третій різновиди дуже поширені у сьогоденні, а дру-гий був дуже розповсюджений з 1957 по 1968 р.
Вірусні хвороби посідають основне місце в інфекційній патологи людини і тварин. Питома вага їх зростає зі зниженням бактеріальних, грибкових, протозойних та інших захворювань. Тепер понад 75 % усіх інфекційних хвороб припадає на вірусні.
Вірусні інфекції часто призводять до виникнення епідемій серед населення, а також епізоотій серед тварин. Досить згадати про епіде-мії, спричинювані вірусом грипу А. Вони вже є відносно сталими, оскільки спалахи їх з інтервалом у 2—3 або 3-4 роки реєструються у багатьох країнах світу. Великої шкоди завдають сільському господар-ству часті панзоотії ящуру парнокопитних тварин тощо.
Відомо понад 500 вірусів, які викликають інфекційні захворю-вання тварин. До найпоширеніших вірусних хвороб люди-ни належать грип, герпес, гепатити, енцефаліти, кір, поліомієліт, СНІД (ВІЛ); до хвороб тварин — ящур, чума великої рогатої худоби, сказ, кліщовий енцефаліт, онковірусні захворювання, скрейпі та ін-ші. Наведемо коротку характеристику найпоширеніших вірусних хвороб людини і тварин.
Віруси грипу належать до РНК-вмісних вірусів. Нуклеокапсид — спіральний тяж рибонуклеопротеїду, вкритий ліпідно-протеїновою оболонкою. В серцевині віріону грипу міститься вісім генів, у футля-рі з білкових молекул. У зовнішній ліпідній оболонці вірусу грипу містяться два види білків (глікопротеїдів) гемаглютенін і нейра-мінідаза. Ці захисні білки викликають вироблення антитіл, які захи-щають організм від повторного захворювання. Віріони грипу мають округлу або овальну форму.
Віруси грипу типу А добре розмножуються в курячих ембріонах, легенях мишей і дещо гірше — в клітинних культурах. Процес репро-дукції їх в сприйнятливій клітині можна умовно поділити на два ета-пи. На першому етапі відбувається адсорбція віріону на клітині, про-никнення його в клітину і «роздягання» вірусної частинки до ри-бонуклеопротеїду. На другому етапі здійснюються транскрипція, реплікація РНК, трансляція і складання нових віріонів, які виходять з клітини шляхом брунькування.
Повний цикл репродукції вірусу грипу триває близько 10 годин, латентний період — 3 години. Раніші стадії репродукції (транскрипція) відбуваються в ядрі інфікованих клітин, пізніші — в цитоплазмі. Дозрівають віріони на плазматичних мембранах. При кімнатній тем-пературі віруси інактивуються протягом кількох годин, а при на-гріванні до 65 °С — через 5-Ю хв. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом при розмові, кашлянні, чханні тощо.
Грипу властиві висока контагіозність і унікальна особливість, яка відрізняє його від інших вірусів, — мінливість антигенної структури віріонів, тобто білків, які викликають утворення імунітету до нього.
Найбільше уваги привертають до себе віруси грипу типу А, оскільки вони є головними винуватцями виникнення, майже щоріч-них, епідемій, а через певні проміжки часу й пандемій цієї інфекції. Перша пандемія грипу виникла в Китаї в 1889 p., друга — у 191& p., третя почалась у 1947 р. і тривала майже три роки. Наприкінці 1957 р. пандемія грипу охопила всі країни світу. Ця інфекція уразила майже 2 мільярди чоловік. Вона дістала назву азіатської.
Через 11 років, у 1968 p., пандемію грипу викликав гонконгівсь-кий вірус А типу H3N2, цю пандемію викликав новий сероваріант, в якому містяться гемаглютенін (Н) третього серологічного типу, а нейрамінідаза (N) — другого серологічного типу. Відбувся так зва-ний шіфт, тобто поява нового вірусу, до якого організм людини виявився неімунним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Курячий грип

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок