Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ускладнення запальних захворювань обличчя та шиї. принципи і завдання інтенсивної терапії

Ускладнення запальних захворювань обличчя та шиї. принципи і завдання інтенсивної терапії

Назва:
Ускладнення запальних захворювань обличчя та шиї. принципи і завдання інтенсивної терапії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,84 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Лекція
Ускладнення запальних захворювань обличчя та шиї. принципи і завдання інтенсивної терапії


П Л А Н
Інтенсивна терапія при гнійних процесах щелепно-лицевої ділянки;
Помилки при діагностиці і лікуванні абсцесів та флегмон;
Медіастеніт;
Тромбофлебіт лицевих вен;
Тромбоз печеристого синуса;
Сепсис;
Внутрішньочерепні ускладнення:
а) первинна риногенна гідроцефалія;
б) базальний арахноідит;
в) гнійний менінгіт;
г) менінгоенцефаліт.  


Актуальність теми зумовлена поширеністю запальних захворювань обличчя і шиї та важкістю і летальністю ускладнень патологічного процесу.
Для доброго засвоєння теми потрібно пригадати або повторити матеріал пройдений на кафедрі анатомії (шляхи поширення інфекції), топографічної анатомії (клітковинні простори), фармакології (препарати для інтенсивної терапії).
Розглядаючи проблему ускладнень запальних процесів щелепно-лицевої ділянки, слід звернути увагу на два аспекти: попередження виникнення ускладнень активним і комплексним лікуванням первинного вогнища, виявлення ускладнень на ранніх стадіях з наступною адекватною терапією.  
М Е Д І А С Т И Н І Т 
Найчастіше гнійний медіастиніт виникає в результаті механічного і хімічного пошкодження стравоходу з послідуючим інфікуванням клітковини середостіння. Однак інфекція може проникнути в середостіння по м’язевій і міжфасціальній клітковині шиї при глибоких флегмонах одонтогенного походження. Одонтогенні медіастиніти розвиваються в результаті поширення гнійного ексудату по протязі при флегмоні біляглоткового простору і дна порожнини рота, по ходу судинно-нервового пучка шиї, а також по навколостравохідній і претрахеальній клітковині (які через превісцеральний отвір і судинну щілину зв’язані з переднім середостінням, а через ретровісцеральний отвір з заднім середостінням).
Одонтогенні медіастиніти можуть виникати блискавично, протікати одночасно з флегмонами дна порожнини рота і шиї, тому діагностика їх не завжди проста.
Підозра на медіастиніт повинна виникнути тоді, коли, не дивлячись на розкриття і добре дренування первинного гнійного вогнища, адекватну в тому числі протизапальну, антибактеріальну і дезінтоксикаційну терапію загальний стан хворого різко порушується. Підвищується температура тіла до 39-400С, спостерігається озноб. Пульс досягає 110-140 в хвилину, стає аритмічний, слабого напруження і наповнення. З’являється задишка, поверхневе дихання, число дихальних рухів 45-50 в хвилину. Одним із основних симптомів є поява болю за грудиною чи в глибині грудної клітки. При запрокидуванні голови біль підсилюється (симптом Герке). Болі посилюються при глибокому вдосі, спробі проковтнути їжу. Характерне постійне покашлювання. Під час вдоху спостерігається втягування тканин в ділянці яремної впадини (синдром Равич-Шербо). Положення хворого – вимушене (сидить з опущеною головою чи лежить на боці з приведеними до живота ногами; підборідок прижатий до грудей). В крові лейкоцитоз, різкий зсув лейкоцитарної формули вліво, підвищення ШОЄ.
Одним з методів діагностики є рентгенографія в трьох проекціях (передньозадній, боковій і косій). Відмічається розширення тіні середостіння, випіт в плевральні порожнини. Для виявлення діагностики через 2-3 доби проводять повторне обстеження.
У хворих з медіастинітом виникають порушення гомеостазу (зміна кислотно-лужної рівноваги, вміст лужної і піровиноградної кислот, електролітного балансу). Внаслідок цього виникає декомпенсований ацидоз з дихальним компонентом. Також відмічено порушення показників коагулограми (в розгар захворювання виникає гіперкоагуляція, в процесі комплексного лікування показники знижувалися і до 30-40 дня приходили до норми.
Хірургічне втручання проводять зразу після встановлення діагнозу і відповідної підготовки. Найбільш поширеною є черезшийна медіастинотомія за В.І.Розумовським. У випадках виникнення середнього чи нижнього медіастиніту медіастинотомію проводять з доступом за Насиловим і Розановим.
Доступ за Розумовським через розтин по передньому краю грудинно-ключично-сосцевидному м’язу, починаючи від рівня верхнього краю щитовидного хряща і на 2-3 см нижче ключично-грудинного з’єднання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Ускладнення запальних захворювань обличчя та шиї. принципи і завдання інтенсивної терапії

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок