Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методи дослідження глотки

Методи дослідження глотки

Назва:
Методи дослідження глотки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методи дослідження глотки


І Етап. Підготовка до огляду.
Посадіть навпроти пацієнта так, щоб джерело світла було справа від нього.
Сядьте навпроти пацієнта, поставивши свої ноги до столу, а його ноги назовні від ваших.
Джерело світла помістіть на рівні вушної раковини в 10 см від неї.
ІІ етап. Зовнішній огляд і пальпація.
4. Огляньте ділянку шиї, слизову оболонку губ.
5. Пропальпуйте регіонарні лімфатичні вузли глотки: підщелепні, в ретроманібулярних ямках, глибокі шийні, в над- і підключичних ямках.
Підщелепні лімфатичні вузли пальпуються при дещо нахиленій вперед головні досліджуваного легкими рухами фаланг пальців, які м’яко проникають в тканину; в підщелепній ділянці рухи направлені від середини до краю нижньої щелепи.
Лімфатичні вузли в ретроманібулярних ямках пальпуються легкими рухами кінчиків фаланг пальців в напрямі перпендикулярно висхідної дуги нижньої щелепи.
Глибокі шийні лімфатичні вузли пальпуються спочатку з однієї сторони, а потім з другої. Голова досліджуваного дещо нахилена вперед. При пальпації справа, права рука лікаря лежить на тім’ї досліджуваного, а лівою рукою проводять пальпацію спереду переднього краю грудино-ключично-сосковидного м’язу зверху вниз і в горизонтальному напрямі.
При пальпації зліва, ліва рука лікаря знаходиться на тім’ї досліджуваного, а правою проводиться пальпація.
Задні шийні лімфатичні вузли пальпуються двома руками зразу з 2-х сторін позаду по задньому краю грудино-ключично-сосковидного м’язу кінчиками фаланг пальців в вертикальному і горизонтальному напрямі. Лімфатичні вузли в над- і підключичних ямках пальпуються спочатку з однієї сторони, а потім з другої; при цьому одна рука лежить на тім’ї досліджуваного, а другою легкими масуючими рухами в над- і підключичних ямках пальпують вузли. При дослідженні справа: права рука лікаря на тім’ї, а лівою пальпують, при дослідженні зліва, ліва рука лікаря на тім’ї, а правою пальпують.
ІІІ етап. Одягання і направлення відображеного світла на досліджуваний орган.
6. Прикріпіть рефлектор на чолі при допомозі лобної пов’язки. Отвір рефлектора помістіть навпроти свого лівого ока.
7. Рефлектор повинен бути віддалений від досліджуваного органу на відстань 25-30 см фокусна відстань, а від ока – на 0,5-1 см.
8. З допомогою рефлектора направте пучок відображеного світла на ділянку досліджуваного органу. Потім закрити праве око, лівим дивіться через отвір в рефлектор і наводьте «зайчик» так, щоб ви могли його бачити на губах пацієнта. Відкривши праве око; проводьте огляд двома очима. Періодично треба контролювати чи знаходиться зорова вісь лівого ока в центрі світлового пучка і витримана фокусна відстань.
ІV. Етап. Ендоскопія глотки.
Ороскопія:
9. Візьміть в ліву руку так шпатель, щоб великий палець підтримував шпатель знизу, а вказівний і середній (можна і безіменний) пальці були зверху. Праву руку положіть на тім’я хворого.
10. Попросіть хворого відкрити рот, шпателем плазом відтягніть куток рота і огляньте переддвер’я рота: слизову оболонку, вивідні протоки біля вушних слинних залоз, які знаходяться на щічній поверхні на рівні верхнього премоляра.
11. Огляньте порожнину рота: зуби, ясна, тверде піднебіння, язик, вивідні протоки підязичних і підщелепних залоз, дно рота. Дно порожнини рота можна оглянути, попросивши хворого припідняти кінчик язика, або піднімаючи язик шпателем. На дні рота знаходяться вивідні про-токи підязичних і підщелепних залоз, інколи, вони зливаються.
МЕ3ОФАРИНГОСКОПІЯ
12. Тримаючи шпатель у лівій руці, відтисніть ним передні 2/3 язика донизу, не торкаючись кореня язика. Шпатель вводиться через пра-вий кут рота, язик відтискається не площиною, а його кінцем. При доторкуванні до кореня язика зразу виникає блювотний рух. Визначіть рухомість м’якого піднебіння, попросивши хворого вимо-вити звук "а". В нормі м’яке піднебіння добре рухоме.
13. Огляньте слизову оболонку м’якого піднебіння, його язичка: гладка, рожева, дужки контуруються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методи дослідження глотки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок