Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вогнищевий туберкульоз легень

Вогнищевий туберкульоз легень

Назва:
Вогнищевий туберкульоз легень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,33 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вогнищевий туберкульоз легень


Вогнищевий туберкульоз легень відноситься до малих форм туберкульозу і може мати звязок з первинним туберкульозом, як еволютивний його (прогресивний) розвиток, так і з вторинним туберкульозом, який розвивається в інфікованому дорослому організмі. Частіше всього вогнищевий туберкульоз – це вторинний туберкульоз легень. Відносно етіопатогенезу цієї форми сухот існують різні точки зору. А.І.Струков та І.П.Соловйова і Doerr вважають, що підгрунтям для його розвитку є післяпервинні залишкові зміни в легенях. Ретельними патологоанатомічними дослідженнями доведено, що у верхівках дорослих людей, які загинули від причин, не повязаних із туберкульозом, практично в усіх без винятку випадках знаходять багатий «туберкульозний архів» із строкатою морфологічною картиною. Ці зміни є залишковими після первинного інфікування. Знаходяться вони завжди на верхівках і визначити променевими методами їх неможливо, оскільки цьому заважають кісткові елементи (ребра, ключиці, поперекові відростки хребта). До таких змін відносяться вогнище Симона (прізвище вченого, вперше їх описавшого) – це дрібні вогнища специфічного запалення, які обіймають декілька ацинусів. За своїм часом розвитку вони найстаріші, свідченням цього є вкраплення в них вапна. Дещо пізнішими специфічними утвореннями на верхівках бувають вогнища А___а-Пуля. Вони значно більші за попередні. Накінець, відомі фіброзовані вогнища казеозу, повязані із запаленими бронхами (ендобронхіти, на___бронхіти). Ці вогнища А.І.Абрикосов вважав результатом додаткового екзогенного інфікування. Ось ці три типи верхівкових післяпервинних утворень зазначені вище автори (А.І.Струков та інші) і вважали основою розвитку вогнищевого туберкульозу. Тобто, на їх думку ця форма туберкульозу є наслідком ендогенного прогресування.
За іншими авторами, вогнищевий туберкульоз розвивається внаслідок вторинного екзогенного інфікування уже раніше інфікованого організму. Як ми зязували раніше (патогенез туберкульозу, імунітет – реактивність), існуючий нестерильний імунітет після первинного інфікування запобігає розвитку великих форм туберкульозу, а веде до малих, однією із яких і є вогнищевий туберкульоз.
Базуючись на зазначених поглядах, вогнищевий туберкульоз завжди повязаний із первинним інфікуванням. В одних випадках це пролонгація первинного запалення в легенях, в інших – ендогенне загострення чи розвиток вогнищевого туберкульозу при вторинному інфікуванні на тлі існуючого імунітету після первинного інфікування.
Частота вогнищевого туберкульозу 20 років тому сягала 50-60%. Це мало пояснення, оскільки в ті роки все населення було охоплено масовими графічними обстеженнями, які і запрограмовані на виявлення саме малих форм захворювання легень будь-якого генезу. В даний час вогнищевий туберкульоз виявити у 20-25% і то частіше не за профілактичних обстежень, а при зверненні.
Патоморфологічно цей процес відноситься до обмеженого продуктивного туберкульозу. Патофізіологічно – це туберкульозний процес на тлі зниженої чутливості до мікобактерій туберкульозу і продуктів їхньої життєдіяльності. З погляду реактивності організму (імунітету) – на тлі її зниження.
Вогнищевий туберкульоз характеризують такі чинники. Обмежене розповсюдження процесу в легеневій паренхімі, яке загалом не перевершує обсяг 2-х сегментів, що рентгенологічно відповідає знаходженню вогнищ у двох верхніх міжреберях (І-ІІ). Інколи вогнищева локалізація у ІІІ міжреберї, а саме у його зовнішніх відділах, що тонічно відповідає враженню субсегментів ІІ та ІІІ сегментів, що інколи іменують «аксилярним субсегментом». Іще рідше вогнищевий туберкульоз захвачує VI С, що зустрічається у більшості випадків при первинному туберкульозі.
Наступним чинником, що характеризує вогнищевий туберкульоз є розмір патологічних утворень. Останні мають діаметр від 2 до 12 мм. Все, що більше 12 мм ми називаємо не вогнищами, а фокусами затемнення чи інфільтративним затемненням. Вогнища у діаметрі 3-4 мм називаються дрібними, 5-8 мм – середніми, 12 мм – великими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вогнищевий туберкульоз легень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок