Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Фітнес

Фітнес

Назва:
Фітнес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,09 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Фітнес


Фітнес (анг. fitnes — стан здоров'я, придатність, доречність) медики перекладають як відповідність здоров'ю. Що ж потрібне для повної відповідності здоров'ю і красі? Краса, молодість — ме-та косметології. Краса для фахівця — це молодість, пружність, еластичність шкіри обличчя, шиї, всього тіла. Цих якостей шкіри можна досягати косметичними процедурами, масажем, обгортан-нями, а також тренуванням м'язів.
Стан м'язової системи безпосередньо пов'язаний зі станом шкірного покриву. Якщо шкіра не в тонусі, то вона стає в'ялою, утворюються складки — зморшки. Нефункціонуючі, неробочі, нетреновані м'язи обвисають. М'язи, скорочуючись, перекачують великий об'єм крові, що несе поживні речовини, стимулюють об-мінні процеси. Фахівцю необхідно знати механіку скорочення м'язів частин тіла, що його цікавлять, — від цього залежить відновлювальний ефект.
Отже, за допомогою роботи м'язів можна цілеспрямовано впливати на функціональний стан організму. Існує п'ять основних типів впливу: тонізуючий, заспокійливий, трофічний, енерготропний, нормалізуючий. Варто звернути увагу на енерготропний ефект і підвищення працездатності нервово-м'язового апарата. Конкретно у м'язах це виражається активізацією біоенергетики, поліпшенням обміну речовин, підвищенням утворення ацетилхолі-ну, що спричинює прискорення передачі нервового збудження на м'язові волокна, підвищенням утворення гістаміну, який розши-рює судини м'язів. При цьому поліпшується циркуляція крові.
Ступінь насиченості шкіри кров'ю дуже великий, у ній може депонуватися до третини всієї крові організму. Скорочуючись, м'язи впливають на колагенові та еластинові волокна шкіри, на потові і сальні залози, на кровоносні і лімфатичні судини, а та-кож на нервові волокна.
Отже, вплив роботи м'язів полягає в наступному:
1. Через складну систему взаємодії шкіри, м'язів, нервів і нер-вових закінчень йде передача імпульсів у ЦНС, що визначає відпо-відну реакцію шкіри, організму в цілому й окремих його органів.
2. Робота м'язів поліпшує постачання шкіри кров'ю й діяль-ність сальних і потових залоз.
3. Поліпшується кровопостачання нервових центрів і перифе-ричних нервових закінчень. Підвищується збудливість і провід-ність нервових імпульсів. Знижується втома. Поліпшується на-стрій.
4. Підвищується температура ділянок шкіри біля працюючих м'язів, а отже, прискорюються обмінні й ферментні процеси, під-вищується тонус. Шкіра стає рожевою і пружною через посиле-ний кровообіг. Зростає опірність механічним і температурним впливам; прискорюється рух лімфи у лімфатичних судинах й усу-ваються застійні явища у венах. Ці процеси відбуваються не тіль-ки в судинах, що знаходяться в робочій ділянці, а й у розміщених поруч. Така дренажна дія пояснюється зниженням тиску в суди-нах м'язової тканини. Підвищується шкірно-м'язовий тонус.
5. Робота м'язів впливає на зовнішній вигляд шкіри, роблячи її гладенькою й еластичною.
6. Прискорення обміну речовин у шкірі позитивно впливає на загальний обмін речовин в організмі.
Як реанімувати нефункціональні ділянки шкіри? Як вийти з енергетичного дефіциту?
Існує декілька прийомів роботи з м'язами:—
динамічна напруга;—
статична напруга;—
розтягування м'язів;—
розслаблення.
Усе це розглянемо докладніше після вивчення м'язів обличчя і шиї.
У людини є 14 м'язів обличчя і 13 — шиї (див. додаток 1, 2).
1. Вправи для тонусу і регенерації м'язів навколо носа і ро-та. До них належать виличні м'язи, м'язи сміху, щічні м'язи, но-сові м'язи, м'язи гордовитих, круговий м'яз рота, м'язи, що опус-кають кутики рота, підборідний м'яз.
1.1. Робити натяг нижньої губи, округливши її, витримуючи 2-3 с, потім те саме повторити з верхньою губою (рис. 7.1 а). Повторити 7-10 разів.
1.2. Закласти язик під верхню губу й утримувати статичну напругу 10 с, потім те саме проробити з нижньою. Повторити 5-7 разів.
1.3.1. Робити тонуючий натяг м'язів, губами вимовляючи го-лосні звуки: «а», «о», «у», «і», «е». Повторити 5-7 разів.
1.3.2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фітнес

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок