Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Радіаційне забруднення

Радіаційне забруднення

Назва:
Радіаційне забруднення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,56 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Радіаційне забруднення


Хочемо ми цього чи ні, але радіаційне випроміню-вання стало невід'ємною частиною нашого життя. До природно-го радіаційного фону, який існував завжди, останнім часом до-далося і радіоактивне випромінювання як продукт життєдіяль-ності людини.
Природний радіаційний фон — це іонізуюче випромінюван-ня, що складається з космічного випромінювання, випроміню-вання природних радіоактивних речовин, які заховані в земних надрах, воді, повітрі, і випромінювання природних радіоактив-них елементів, що містяться в рослинному, тваринному світі й в організмі людини.
Природна радіоактивність середовища обумовлена наявні-стю радіоактивних ізотопів, що виникають в атмосфері в резуль-таті впливу космічного випромінювання, радіоактивних газів, що надходять з верхніх шарів земної кори, і їхніх дочірніх продуктів, радіоактивних ізотопів, що з'являються в результаті життєдіяль-ності людини і т. д.
Проблема радіоактивного забруднення гостро виникла в 1945 р. після вибуху атомних бомб, скинутих на японські міста Хіросіму і Нагасакі. Випробовування ядерної зброї, здійснені до 1962 р. в атмосфері, викликали глобальне радіоактивне забруд-нення. Після вибуху атомних бомб виникає дуже сильне іонізую-че випромінювання, радіоактивні частки розвіюються на великі відстані, заражаючи ґрунт, водойми, живі організми. Багато радіоактивних ізотопів мають тривалий період напіврозпаду, залишаючись небезпечними протягом усього часу свого існу-вання. Усі ці ізотопи включаються в кругообіг речовин, потрап-ляють у живі організми і мають згубну дію на клітини. Така здатність радіоактивних ізотопів називається радіотоксичністю. Основні шляхи, через які радіоактивні речовини попадають в організм, —дихання і травлення, а також шкіра.
За характером розташування в організмі людини радіоактивні речовини поділяють на три групи: радіонукліди, що відклада-ються в кістках (кальцій, стронцій, барій, радій); радіонукліди, що концентруються в печінці (цезій, нітрат плутонію); радіонукліди, що рівномірно розподіляються по всьому організму (ки-сень, водень, залізо, полоній).
Після того, як радіоактивні речовини осіли в організмі, важли-вими моментами стають величина енергії і вид випромінювання, форма і маса органа, фізичний і біологічний період напіврозпаду ізотопу. Період напіврозпаду являє собою тривалість часу, після закінчення якого речовина втрачає половину своєї радіоактивності. Біологічний період напіврозпаду—це той час, який потрібен для розпаду і виведення з організму радіоактивної речовини (виве-дення відбувається з потом, слиною, випорожненнями, що ще раз підтверджує важливість особистої гігієни і здорового способу життя). Деякі радіоізотопи виводяться з організму досить швид-ко і тому не встигають нанести хворобливої шкоди, у той час як інші зберігаються в організмі протягом значного часу.
Іонізуюче випромінювання має високу біологічну активність і залежно від дози і виду опромінення викликає захворювання: соматичні (гостра променева, хронічна променева хвороби); сомато-стохастичні (злоякісні утворення, порушення розвитку пло-ду, скорочення тривалості життя); генетичні (генні чи хромо-сомні мутації), а також ряд інших змін в організмі людини.
Закономірності та механізми виникнення спадкоємних змін (мутацій) під дією іонізуючого випромінювання вивчає радіацій-на генетика.
Нейтралізація наслідків радіаційного впливу
Рекомендується фітотерапія — виведення з органі-зму радіонуклідів за допомогою спеціальних зборів трав, їхніх настоїв і відварів.
При лікуванні променевої хвороби вважається, що весняний цвіт каштана кінського (біла квітка) — ідеальний засіб. Для цьо-го беруть три квітки у свіжому вигляді на 0,5 л окропу, настою-ють у термосі 3 години. Суха сировина — 2 столові ложки на 1 склянку окропу, настоювати в термосі 3—6 годин. Пити по ков-тку за прийом. Добова норма —1—1,5 літра.
Чудовим засобом при опроміненні є вино «Кагор». Його на-грівають до 70—80 °С. Вживають по 35—50 грамів 8—10 разів на добу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Радіаційне забруднення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок